Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha genetikailag kövér vagyok...

Ha genetikailag kövér vagyok akkor nem fogyhatok vékonyra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a családunkba majdnem

mindenki túlsúlyos elkezdtem a fogyókúrár már kb 3-2 hónapja. Fogytam is de csak a mérlegen látszott. Az lenne a kérdésem hogy ha tovább folytatom akkor is ducin néznék ki ha genetikailag is kövér vagyok?


2018. nov. 10. 17:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
De, lefogyhatsz, csak nehezebb lesz megtartani, mint annak, aki "genetikailag" vékony.
2018. nov. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy ilyen edzős motivációs képet, hogy "Ha nem olyan a genetikád, akkor addig eddz míg olyan nem lesz.".

És van benne valami. Rengeteg minden genetika kérdése. Van amit naturálba legtöbb embernek lehetetlen elérni, másoknak meg csak egy hónap naturálon.

Fogyni lehet mindenképp. Csak ugye van aki anyit zabál mint a kövér ember, sőt 3szor anyit még se hízik. Van aki meg rá néz egy zacskó csipszre és fel szed 2 kilót.


Kitartó munkával és akarat erővel simán le tudsz fogyni. Lehet kicsit több időbe fog tellni, de szépen lassan olvadnak lefele a kilók. Idővel kicsit összébb szűkül a gyomrod is és könnyebb lesz. Folyadék bevitelre figyelj oda.

(Ne koplalással akarj fogyni, hanem figyelj az étrendre és rengeteg kardió. Sok zöldség és gyümölcs)

2018. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

"Van aki meg rá néz egy zacskó csipszre és fel szed 2 kilót."


Nem, nincs olyan, 2 kiló hájhoz mindenkinek be kell pakolni extra 14 ezer kcalt, kivétel nélkül.

Ettől még van, aki könnyen hízik és extrém küzdelemmel is nehezen fogy, de a kalóriák mindenkinél számítanak.


Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy genetikailag kövér, kérdező. Nincs olyan, hogy genetikád alapján kövér vagy, max. az anyagcseréd lassú, nehezen laksz jól, van valami problémád, ami nehezíti a fogyást, takarékos a szervezeted (túl könnyen lassítja tovább az anyagcserét, takarékosan használ energiát mozgáskor) meg ilyenek.

Nagyon komoly problémák nélkül le kell tudnod fogyni, de lehet, hogy átkozottul kemény lesz, míg a szomszédodnak semmiség ugyanazt, sőt többet elérni. Az élet nem fair.

Az előbb említett nagyon komoly problémáknál a szervezeted ellenáll és kis deficitnél is úgy tesz, mintha keményen koplalnál és zsírégetés helyett mindenféle előnytelen dolgot cselekszik. Ilyenkor gondolom, orvos kell, mert nem működik az az általános dolog, hogy egyél kevesebbet és/vagy mozogj többet, azzal csak tönkreteszed magad.

2018. nov. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem így van.

Ha keveset eszel nem leszel kövér az tuti.

Az hogy úgy néz ki a csontozatod miatt az lehet de konkrétan nem leszel kövér, csak széles.

2018. nov. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

#3

Én egy nap nagyon keveset ettem koliba és azt is válogattam, hogy minnél kevesebb szénhidrát és zsír bevitelem legyen.

Egy haverom meg kb 5ször anyit evett mint én, főleg zsírból és szénhidrátból, én híztam ő meg tartotta a súlyát. Pedig ő tesizni se tesizett. Csak olyan szép genetikája van, hogy bármit eszik nem hízik.

Volt egy másik haverom, soha nem láttam még úgy hogy valamit ne evett volna. Volt egy barátnője aki 40kilós volt. A srác szerint a csaj jóval többet evett nála és a csaj is mondta hogy volt olyan hogy a durvábbik jubot is szedte a hatalmas menyiségű kaja mellett mert hízni nem tud semenyit. Pedig ő is csak szemetet eszik.



Van akinek jóval kevesebb elég a hízáshoz, van akinek még a több is evés. Menyire lassú az ember emèsztése, genetika. Rengeteg dologtól függ, hogy kinek menyi az a mérték ami elég a fogyáshoz vagy a hízáshoz. Nincs egység hogy egyi kalóriát ha bevisz bármely ember akkor pontosan 1 kilót hízik.

2018. nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom ki húzta le a 3. válaszolót, teljesen korrekt válasz volt. A semmitől nem lehet hízni. Ajánlom mindenki figyelmébe a termodinamika I. főtételét.
2018. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
#5: A 3. válasz is pontosan ezek írja le, mint Te.
2018. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ilyenkor a II. világháború alatt készült filmek jutnak eszembe. Koncentrációs tábor, volt ott genetikailag kövér???
2018. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem a genetika miatt vagy kövér, hanem a kalóriatöbblet miatt. Mint ahogy "majdnem mindenki" a családodban. Ha elkezdesz mozogni és tisztességesen folytatod a fogyókúrád, el fogod érni a célkitűzésed. Azért tettem hozzá a mozgást, mert ha a 3 hónap csak a mérlegen látszott, az nagyon gyenge, főleg vizes fogyás volt.


+érdekesség: miután lefogysz és baromi jól fogsz kinézni, a továbbra is eszementül zabáló rokonaidtól hallgathatod majd, hogy milyen szerencsés a genetikád, hogy te annyit ehetsz amennyit akarsz és nem hízol meg (miközben te persze tartod a szigorú étrended) de nekik meg elég ránézniük egy tányér ételre és felszednek 5 kilót (mindezt 2 pacalpörkölt és gyorskajás hambi között).

Jó, lehet ez csak velem történt meg :D

2018. nov. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nagyfaterom szokta mindig mondogatni, hogy náluk francia hadifogságban nem volt egy hormonzavaros sem. Átlagosan 45 kilóra fogytak le egy év alatt (170-175/65-70-ről).
2018. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!