Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék tanácsokat étrendet...

Szeretnék tanácsokat étrendet mit lehet? Mit nem lehet enni? Fogyni szeretnek 10-15kgt 21 éves 161cm 74kg vagyok 7 hónapja szültem és most annyi kg vagyok amennyivel szülni mentem szülés után 64kg voltam. Szeretnék lefogyni.

Figyelt kérdés

Jövő nyáron esküvőn lesz és szeretnék jól kinézni meg nyilván az egészségem is fontos

Meg elegem lett hogy alig birok mozogni :/



2018. nov. 13. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

MINDENT lehet enni, a MENNYISÉG az, amire figyelni kell.

Amíg a napi kalóriakereted alatt maradsz, addig fogysz, efelett hízol.

Javaslom a kaloriabazis.hu használatát, rengeteget segít minden téren.

2018. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mennyi kalóriára van szükségem hogy lehet kiszámolni?
2018. nov. 13. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Alapvetően az van, amit az első leírt, persze ez nem ilyen egyszerű, mivel az, hogy mennyit eszel s az, hogy mit, erősen összefügg sokunknál, de talán a legtöbbünknél. Ritka az az ember, akit ugyanúgy laktat minden, de létezik, persze. De ha nem érdekel az éhség és megvan a deficit, akkor bármivel hasonlóan fogysz. Az egészség miatt viszont nagyon fontos a jó étrend.

Valami jó kis fehérjeforrás, zöldség, némi zsír, kevés gyors cukor, ez ajánlható alapnak, aztán ami még kimarad (kalória, egyes tápanyagok, ma már ott a Chronometer, nem kell sokat kutatni utána), azt vidd be valami alkalmas dologból, sokaknak jók az összetett gabonák, mások inkább egy csomó zsírt esznek, mert az laktatja őket, persze ez nem mind pluszban ráöntve célszerű, hanem zsíros, tápanyagdús fehérjeforrásokra fókuszálva, mint pl. a tojás, sajt, zsírosabb húsok, olajos magvak...

Ha átlagosabb az étrended, akkor sok szénhidrát és zsír van benne, ekkor célszerű dönteni kell, melyik fontosabb, bár ismerek olyat, akinek mindkettőből sok kell, különben rosszul lesz vagy éhezik, de neki nagy a kalóriaigénye is.

Ha már jobban állsz étrendileg, de azért nem szokatlan étrended van, akkor bizonyára zsírszegény és inkább szénhidrátdús étrend lenne jó neked, legalábbis az áll hozzád közel. Kevesen bírják a durva váltást.

Ha bármit feladsz, csak a sok zsírt nem, akkor pedig a szénhidrát legyen kevés s azért a zsír sem lehet akármennyi.

Nem tudom, mennyit tudsz mozogni, de az sokat segít s persze kell is. Több mozgásnál többet ehetsz, de akkor is, ha türelmes vagy s nem akarsz igazán tempósan fogyni.


Az pedig nagy baj, ha ennyi felesleggel nem bírsz mozogni, jó, szültél is és ez nem tudom, nálad mennyit kavar be, de ilyen számokkal én eléggé kiakadnék, ha akadályozna a mozgásban, nekem semmi észrevehető problémát nem okozott több felesleg sem. Azt még megértem, hogy másoknak valami kicsit igen, de ha nem túloztál nagyon, akkor nálad többről van szó.

Akárhogyan is, mozogj, először séta, könnyű torna, esetleg úszás, biciklizés, aztán majd meglátod.

2018. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most láttam az új kérdésed. Nem lehet kiszámolni a kalóriaigényt, de a netes kalkulátorok adnak valami hozzávetőleges tippet, ami vagy eltér sokszáz kcallal (mozgást is belevéve akár többet), vagy nem. Ezzel nincs mit tenni, majd kitapasztalod, hogy mennyivel hogyan fogysz. Ha egyáltalán számolsz, nem biztos, hogy jó ötlet, de van, akinek kell. Egy ideig azért hasznos nézni, miben mennyi van, tanulságos lehet. Akkor is jó, ha valamelyik makró különösen érdekel.
2018. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem az hogy nem birok mozogni hanem inkább hamar elfaradok ugye hogy ellustultam pl alig birok lehajolni a nagy hasam miatt ugye a legtobb felesleg ott van a hasamon erre gondoltam inkabb.

Időm az lenne edzeni, itthon vagyok ugye egesznap a kislanyom nagyon jó gyerek úgyhogy tudnék tőle edzeni van szobabicikli súlyok is vannak itthon csak egy jó kis edzésterv kéne

köszönöm az eddigi valaszokat ^_^

2018. nov. 13. 12:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Az általam javasolt kaloriabazis-on ki tudod számolni a kalóriaigényedet (természetesen nem abszolút pontos, de a te paramétereidben megfelelö átlaggal számol).

Mozogni sok mindent tudsz, ami tilos, az a futás, mert ekkora túlsúllyal tönkremegy töle a térded.

De gyorsan sétálni már lehet, ez is elég sok kalóriát elhasznál, ha legalább háromnegyed órát mégy megállás nélkül (babasétáltatással egybekötve ideális), illetve otthon sok mindent lehet csinálni, amihez nem kell ugrálni vagy futni.

Ha eleinte csak rövidebb ideig tudsz tornázni, az nem baj, kis pihenö után folytasd.

2018. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Én ajánlanék egy nagyon egyszerű módszert. Este 6 és reggel 6 között teljes étrendi szünet, semmi kaja meg édesített ital. Hónapok alatt ugyan, de megvan az eredménye.
2018. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző, szép is lenne, ha ilyen egyszerűen fogyhatna az ember :D Már rég lefogytam volna a sokkal kisebb evési ablakommal. Nem volt róla szó, hogy a kérdező este eszi túl magát, de ha úgy lenne, még akkor is pótolhatná napközben. Aki egész nap elmélyülten dolgozik s mindig este zabál be, annál még lehet valami halvány esély, de ott sem lenne semmi garancia. A kalóriadeficitet kell valahogy biztosítani, amiben persze benne lehet az evési órák korlátozása is.
2018. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ma 15:44-es: én úgy híztam meg jópár éve, hogy este 5-kor "vacsoráztam", reggel 7-kor "reggeliztem" és közben nem ettem semmit, emellett sosem ittam üdítöket vagy más édes dolgot, édességet szintén nem ettem életemben, szóval ez a módszer CSAK akkor müködik, ha valaki azért hízik, mert este nassol, és túleszi magát - aki nap közben viszi be a plusz kalóriákat, annak ez nem ér semmit.
2018. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbálj meg életmódot váltani.

Amúgy sem baj, ha a gyereked egészséges lesz és fogsz tőle fogyni, remélhetőleg.

Itt is a kcal a lényeg igazából fogyás szempontjából, de telt érzést ad, ha egészségesen eszel.

2018. nov. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!