Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt más örök diétázó, aki...

Van itt más örök diétázó, aki csodálkozik, hogy valaki egyszer eldönti, hogy lefogy, és meg is csinálja?

Figyelt kérdés
Egész életemben baj volt a súlyommal, mindig feladtam a diétát. 12 éves korom óta nem voltam strandon se. Azok akik értik/érzik ezt a hiábavaló, motivációs nélküli életérzést, közülük van olyan, akinek a környezetében lefogytak? Nekem most épp a sógornőm. Ráadásul első próbálkozása volt. Nagyon túlsúlyos volt, 100 kg körül. Most meg versenyekre jár, stb. Sportolós, motiváló képek, szövegek vannak a profilján, de ezek engem még inkább lehúznak. Ismeri valaki ezt az érzést? :/
2018. nov. 16. 14:12
 1/4 anonim válasza:

Az a baj, hogy te "örök diétázó" vagy. Azaz így kezeled magad.


Amint belátod, hogy a mostani életmódod és étrended tette ezt veled, és örökre másképpen kell enned és mozognod, ha másik testet akarsz, rögtön más lesz minden.


De amíg te "diétázó" vagy, aki várja a csodát, azaz élete és teste elszenvedője, addig minden így is marad.


Amint elfogadod, hogy te vagy az oka a testednek, rájössz, hogy meg is tudod változtatni. Nekem több, mint 10 évvel ezelőtt sikerült. És rájöttem, hogy előtte egyszerűen a lustaság húzott le, én meg hagytam.


Mert mindig könnyeb nagyokat enni és kövérnek lenni, még ha lelkileg néha nagyon rossz érzés is, mint állandóan figyelni, sportolni, stb. Az nehezebb. Sokkal.


A jó hír, hogy egyre könnyebb. És egy idő után már nem is érted, hogy lehettél olyan lusta, mint most vagy.


Egy ex sortstársad.

2018. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem csodálkozom, tudom, hogy nem mindenkinek egyformán nehéz ez (az durva, hogy nekem tök könnyű volt sok kilón át, majd hirtelen majdnem lehetetlenné nehezedett, hiába az extra erőfeszítés. ez zavaró, de ilyen az élet).

Engem aztán nem húz le az, hogy másoknak sikerül valami. Tudom, mivel tudnám elérni a célom, de én nem sanyargatom magam (ami másnak könnyed, élvezetes fogyás, az nekem simán sanyargatás), más nehézségeim is vannak, így ez kicsit lassabban megy. De össze fog jönni, ha odateszem magam.

Hacsak nem vagy komoly beteg, le tudsz fogyni, ha tényleg akarsz és elszántan megkeresed a neked jó módszert.


Csodálkozni azokon szoktam, akik nem mennek strandra. Annak mégis mi köze a kövérséghez? Én szeretem a vizet és pont nem érdekel, hogy nem tudok lokális csinibabaként sasszézni végig a parton.


Ha nincs motivációd s beleragadsz a sikertelenségbe, az nagy baj. Én optimista vagyok, ami nem segít a fogyásban, de legalább nem is nehezíti :D Most pedig épp jó úton járok, ami extrán feldob. De ha a súlyom életem nagy problémái között lenne, több erőfeszítést tennék. Bár én csak hallgassak, tudom, milyen önsorsrontó néha az ember. Csak mert az életéről van szó, még nem feltétlenül tesz komoly erőfeszítéseket, ami azért eléggé tragikus.

2018. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én boldogtalan voltan mikor kövér voltam, nem éreztem magam jól a testemben, 16 evesen 110 kilo voltam kb. A legnagyobb motivációm az volt hogy bakker itt vagyok egy hálistennek nem ronda arccal, nem vagyok csunya gyerek és ahelyett hogy ezt kihasználnam, sikerem lenne a lányoknál egy dagadék vagyok. Hát ja, aztán lefogytam már, jelenleg tömegelek, és megérte. De nem dietával fogytam, fejben rendbe raktam magam és életnódot váltottam, mashogy nemfog menni, max ideiglenesen.
2018. nov. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. a környezetemben mostanában rengetegen járnak edzeni meg egyéb idegesítő marhaságok amiket persze muszáj posztolniuk. én lekövetem őket és ennyi. nekem egyszerűen nincs meg rá az energiám hogy még a nehéz fizikai munka után amit végzek, futkossak az edzőteremben egy órát naponta. kösz nem. én már elfogadtam hogy sose leszek 'fullos'. nem vagyok nagyon kövér, csak van egy kis extra a lábaimon. ez van. a párom szeret ahogy vagyok, és sose utasított vissza senki emiatt. jó nekem így. 23l
2018. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!