Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 150-180 gramm ch az sok egy...

150-180 gramm ch az sok egy napra?

Figyelt kérdés

171cm/73kg

26/L


Naponta min. másfél órát sétálok, van, hogy majdnem 3-at. Meg itthon szoktam meg tornázni.

A kalóriákat eddig is számoltam, de a makrókat csak most kezdtem el. Fehérje átlagosan 60-70,zsír max. 30-40.

A szénhidrát tényleg túl sok? És ha igen, abból lesz baj?


2018. nov. 18. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ideálisan aktív életvitel mellett 160 g ch az ideális, szerintem 150 alá egyáltalán ne menj, nem lesz energiád, érdemes lenne viszont 180-ig se elmenni, az viszont sok,ha fogyni akarsz. 150-160 max.
2018. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Ez nagyon egyéni. Van, aki többszáz grammot igényel, mert aktív, nagydarab, ésatöbbi...

Én pedig kövéren 80 grammal tudtam fogyni, most már nincs sok esélyem erre, viszont 80 gramm fölött egyre rosszabbul vagyok, nagyon enervál a szénhidrát. Másokat pedig pont fordítva. Ki kell tapasztalni, neked mi a jó.


Fogyni a kalóriaegyenleg alapján fogyunk, nyilván nem mindegy, hogy 1300 vagy 2500 kcal a keret és mi laktat s ad energiát... Van, aki nem is tud sok szénhidrátot enni fogyáskor, mert éhezik és bezabál tőle. Az olyannak nyilván a kevés ch jó. Aki viszont nem bírja a sok zsírt vagy kell neki ch (vagy egyszerűen szénhidrátosan tud jobban jóllakni), az alapozzon inkább szénhidrátra.

2018. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ja, a makróidhoz... A fehérjét én megemelném, a zsír pedig minimum 35-40 gramm legyen, mindkettő esszenciális makrotápanyag, egyedül a szénhidrát nem az (ettől még nem baj, ha az a legtöbb, ez tipikus, sokaknak jó).


Fehérjéből rossz a sok. Zsírból és szénhidrátból nincs olyan, hogy túl sok, ha kell annyi energia és más problémája sincs a delikvensnek.

Ha belegondolunk, hogy vannak emberek hatalmas kalóriaigénnyel, egyértelművé válik, hogy nem lehet gond, ha valamelyik makróból többszáz gramm van. Élnek emberek 1000 grammos szénhidrátkerettel, nekik szálkásításkor is sokszáz kell. Ehhez hasonlóan vannak emberek hatalmas zsírbevitellel. Ez OK.

2018. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én több mint 200gramm szénhidrátot eszem és fogyok. És nő vagyok.

100gramm ch alatt fáj a fejem meg minden bajom van.

A kcalom 1500-2000közt van. Mikor nem edzek probálok 1500-1700közt lenni mikor edzek akkor meg 1500-2000kcal.

2018. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!