Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Intermittent fasting (idoszako...

Intermittent fasting (idoszakos bojtoles) tenyleg bevalik?

Figyelt kérdés

18eves 170cm 70kg lany vagyok! Nagyjabol 10kilot szeretnek lefogyni.

Viszonylag sok cikket olvastam a neten az IF-rol es arra lennek kivancsi, hogy van koztetek valaki akinel bevalt? Es ha igen akkor o hogyan csinalta? (Tudom tudom hogy mi a lenyege a dietanak, csak arra vagyok kivancsi hogy nektek hogy valt be)



2018. nov. 20. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Beválik. Addig éhezteted magad amíg falási rohamok jönnek rád....aztan meglesz az a 10kg....pluszban
2018. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 teljesen megertem a velemenyed! Nem ugy szeretnem veghez vinni, hogy 8oran at eszem a tobbiben pedig ehezem, mert ez embertelen es ugysem csinalnam eletvitelszeruen sokaig. Egy normalis idoszakaszt szeretnek beallitani. Eppen ezert kertem ki masok velemenyet! Ugy, hogy napi 18orat vagyok ebrennem is tudnek ilyen savot kivitelezni.

Szoval kerlek titeket, hogy az ilyesmi kommenteket hanyagoljatok most, mert szuksegtelen!

2018. nov. 20. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Egyéni dologról van szó, így csak próba után tudhatod meg, neked bevállik-e. Javaslom, 12 óránál ne legyen hosszabb a nem evős szakaszod, mert nőknél hormonális problémákat okozhat. Lassan térj át az ilyen étkezésre.
2018. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt csinálom. Sokáig volt 16-19 óra a böjti időszak (NAGYON szeretem a 18 órás éhgyomrot, az edzéseimet is mindig odaraktam, akkor van a legtöbb energiám :D), de én úgy nem tudok fogyni s kényelmetlen is, most 23/1 IF van, ez nekem alapból remek, csak elég haspók vagyok és nagyon szokatlan, hogy nem vacsorázom, hiába vagyok jóllakott. De majd belejövök. Fogyásra alapból nem nagyon számítok, de majd behozom a ketogén diétát és a számolást, szerintem úgy már menni fog.

Nagyon sok éve vagyok időszakos böjtölő, kérdezhetsz, ha még felmerülnek konkrét kérdések (konkrét kérdésre nem írok kisregényt, általában). De nekem ez a természetes, sosem álltam rá tudatosan, egyszerűen képtelen vagyok máshogy enni, az nekem pokolian rossz és túleszem magam, mert éhezem. Néhány éve tudtam meg, hogy ezt időszakos böjtnek hívják...


Sokat jártam időszakos böjtöléssel foglalkozó fórumokon is, van némi rálátásom, hogy mi a tipikus. No persze, ott jobbára olyan ember van, akinek ez való... Van, aki 8 órában sem képes eleget enni, ahogy van, aki napi egyszer eszik egy 4000 kcal-os ételt és az neki jó, így nyilván megvannak a feltételei, nem mindenki képes így enni s aki képes, annak is lehet kellemetlen.


A napi ritmusú időszakos böjtöt ismerem, de van másmilyen is.


Nos, általában az embereket jobban laktatja az ilyen étkezési stílus, rengegeten fogynak könnyedén időszakos böjtben (némi szoktatás után, ami egyeseknél kimarad), akik máshogyan nem tudtak. Jó, hogy nem kell önfegyelem hozzá, legalábbis a szerencsésebbeknek nem kell, a szerencsétlenebbek pedig éheznek böjtben, bár sokaknak ebben rengeteget segít az üres kávé és tea.


Nőknél már nem is tudom, mi van, sajna a vélemények pár évente változnak, régen azt olvastam, hogy a nagyon kis evési ablak a többségüknek hosszútávon nem jó, de ma már azt írják, hogy ez nincs így. Én a (nem tudom, mennyire igaz) tapasztalatokat olvasva úgy vélem, van nő, akinek nem jó a pl. 4 órás evési ablak s van, akinek az. Én nő vagyok és nekem nagyon tetszik a napi egy étkezés, messze a legideálisabbnak tűnik számomra (rengeteg ideig próbáltam napi kétszer enni, de az nekem túl sok ételt követel vagy nagy éhezést, amit nem bírok), de másnak nem szoktam ajánlani.


Az időszakos böjt és a ketogén diéta jó viszonyban van. Nagyon sokszor ketózik is az, aki kis evési ablakot tart és sok ketózó automatikusan kevesebbszer kíván enni. Nyilván vannak kirívó példák, pl. napi egy evés szénhidrátdús vegán étrenden (ehhez azért gyomor kell vagy kevés zöldség), de alapvetően a szénhidrátdúsabb étrend nagyobb, a szénhidrátszegényebb étrend kisebb evési ablakhoz szokott járulni, egyrészt mert a zsírosabb ételek kisebb térfogatba férnek, másrészt mert tartósabban laktatnak. Már akit, de általánosan ez a helyzet.


Tizensok év majdnem nonstop időszakos böjtben (mivel azért akadnak kivételes napok, bár délelőtt olyankor sem szoktam enni) volt minden. Hízás, fogyás, de főleg stagnálás, sajna nem fogytam le még némi igyekezettel sem, nemhogy csak mert időszakosan böjtölök. A fogyáshoz kalóriadeficit kell, amit ez nem garantál.

A fogyás az étrendem ÉS az időszakos böjt együttes hatása miatt volt, nekem mindkettő kötelező hozzá, kivéve az igen aktív napokat.


Neked kell tudnod vagy kitapasztalnod, hogy számodra mi hozza el a kalóriadeficitet s jólesik-e az időszakos böjt.


Az evési ablakot nyilván oda rakd, ahol neked a legkényelmesebb, legjobb. Én délutáni evő vagyok, ez nagyon fix. Van, aki csak délelőtt, van, aki este és éjjel eszik, de a tipikus 16/8-ban déltől 8-ig esznek, ez a legtöbbeknek a legkényelmesebb (illetve tuti vannak kései, szociális lények, akik későbbre tolják. de sok ember már délben is bőven éhes).

Nyilván aki éhesen ébred s ez zavarja, az egyen akkor, aztán ha este is éhen akar halni, akkor talán ne erőltesse.


Nem időszakos böjt, de van, aki 12 óránként eszik s bejön neki.


Bocs, ha sokat ismételtem azt, amiről már olvastál, nem tudom, mit írtak a cikkek.

2018. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!