Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megszoktátok nézni a boltban...

Megszoktátok nézni a boltban mit vesz/eszik a másik?

Figyelt kérdés

Amikor nagyon unatkozom általában az előttem/mögöttem lévő áruit szoktam elemezgetni.

Pl saláta, alma, tojás- vékony csaj- "na ez megdolgozik az alakjáért"

Péksüti, kakaó, túrórudi-vékony csaj- "basszus de lennék a helyében"


Csak mert kivételesen magamat elemeztem ki, és baromi büszke voltam hogy tk zsemle, light medvesajt, zero üdítő, görög joghurt, zöldség. Na mondom igen, így vásárol egy magára adó nő


Persze nevessetek ki, tudom hogy hülyeség de gondoltam megkérdezem nektek mi játszódik le a fejetekben vásárlásnál?


2018. nov. 20. 12:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Jézus, dehogy nézem. Te nagyon rápörögtél az evés témára, kicsit igyekezz lazítani, mert az már az elmebajt súrolja, hogy mások kosarába belelesegetsz és azt elemezgeted, hogy ki mit eszik.
2018. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%

Nem szoktam. Vékony vagyok, de nem eszem se bolti zöldséget, sem CSAK zöldséget, sem péksüteményt


De nem tudok elmenni ezek mellett:

tk zsemle, light medvesajt, zero üdítő, görög joghurt, zöldség.


Már miért is ezeket veszi egy magára adó nő:

- teljes kirölésű nem eszem, mikrobiológus vagyok, ezek meg tele van toxinnal (lsd fusarium ésatöbbi)

- medvesajt. A light annyit jelent, hogy egy minimálissal kevesebb van benne vmiből, mint a normálban. Nem mellesleg még csak nem is sajt.

- zero üdítő? Nem iszom olyat, amiben édesítőszer, asztpartám stb. van, mert ezerszer károsabb, mint a cukor. De egyébként ha szomjas vagyok, akkor vizet iszom

- görög joghurt. Sima joghurt, semmi extra

2018. nov. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
93%
Kérdező, javaslom ne a tévéből szerezz táplálkozási információkat hanem olyanoktól mint pl a 2-es válaszoló. Az ilyenekből élnek a reklámok, mint te.
2018. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Soha eszembe sem jutott!
2018. nov. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

Sosem teszek ilyet, ennyire rákattanni mások táplálkozására már mániákus. Ha valakinek egészséges viszonya van az étkezéssel kapcsolatban, nem azzal foglalkozik, hogy mit eszik a másik, gyárt elméleteket.

Lazíts!

2018. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%
A szemem, mint minden másra, mások kosarára is rátéved, de becsület szavamra nem regisztrálom, hogy mit vett a másik.
2018. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Jesszusom elfelejtettem hogy itt senkinek nem jó semmi. Elnézést hogy nincs biokertem és az agyon finomított lisztes péksütik helyett egy laktatóbb magos zsemlét választok, vaj helyett meg a kevesebb kalóriát tartalmazó sajtot veszem. Bocsánat hogy nincs gyomrom salátán és halon élni...mindenre rálehet mondani, hogy ez és ez a káros anyag benne.


Amúgy nem kattantam rá az ételekre, különben nem lennék 90 kiló. Ezeket úgy nézem mint egy mellettem elhaladó embert, akinél beugrik hogy mondjuk jó illata van, vagy hogy nem fagy le a feje sapka nélkül? stb. És igen, az is motivál ha egy nagyon szép vékony lányt látok, meg az is ha egy nagyon kövéret. Hogy változtassak magamon. Nem hiszem, hogy csak én vagyok így ezzel

2018. nov. 20. 13:42
 8/35 anonim ***** válasza:
97%

Unalmas a pénztárnál állni, úgyhogy sokszor megnézem (illetve eleve látom) ezt is, de eszembe se jutna azt hinni, hogy csak mert valaki vesz egy kakaóscsigát, azt ő fogja megenni vagy hogy emiatt kövér vagy sovány vagy akármi. Igazából az embereket nem nézem, csak az ételeket :) A sajátjaimat különösen s én is örülök, hogy nem olyanokat veszek, mint te, így is fegyelmezetlen vagyok, nehogy még feldolgozott ételeket meg light sajtokat is vegyek :D Nem beszólásként, egészségedre meg minden, de mindenkinek más a jó.


Én túlsúlyos vagyok akkor is, amikor épp fogyok, de a boltban vett ételeim ekkor sem tükrözik azt, hogy mit eszem. Amit eszem, azt jobbára háztól, zöldségestől és webről veszem... Bizonyára másoknál ez máshogy van, de csak mert a vékony és otthon szuperül étkezéző csaj határidős munkánál kiszalad és vesz egy léleknyugtató csokit és egy vödör ostyát a kollégáknak, az nem jelent semmit.


(Light sajt... Brrr. Sok rossz dolog van, amit merő kíváncsiságból egyszer meg akarok kóstolni, de a light sajtok nincsenek közte :D Megint csak saját ízlés, nem ellened van, csak ez annyira természetellenesnek tűnik, pláne hogy kevert vacak, nem igazi sajt. Jó, én is szerettem a medvesajtot még nem egészségtudatos koromban...)

2018. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
78%

Én NAGYON rá vagyok kattanva az ételekre és sosem tudnék 90 kiló lenni. A kettő nem korrelál erősen.


De persze kielemezni mások cuccait, az OK, miért ne, az emberek érdeklődő lények és egyesek elemezgetősek, de persze van, aki ezt undorítóan csinálja, beszólási célzattal. Az a gond, simán csak elgondolkodni dolgokon nem, csak ahogy már írtam, a vett ételről nem lehet következtetni sokra. Irigyled a túrórudis vékony csajt, aztán lehet, hogy hízékony és sajna zabálós, de 2 hónapja beteg, esetleg önsanyargatóan és idiótán fogyózik, hisz bármivel le lehet fogyni, rossz ételekkel is. Én aztán nem irigylem azt, aki ilyeneket eszik.

Az első egy kicsit sivár, de remélhetőleg eszik mást is, akár egy fél fazék töltött káposztát, de genetikai okokból vékony, viszont lehet, hogy 40 évesen hájas lesz és nem lesz képes étrendet változtatni és visszafogni magát...


Ha a párommal állok a pénztárnál, akkor ezt magasabb szintre tudom fejleszteni és különféle egészen fantáziadús elméletet összehozni s még ezzel együtt sem leszek elmebeteg, normális pedig nem is akarnék lenni.


Úgyhogy bennem ez lenne, HA ránéznék az emberekre is s nem lenne túl összezavaró az étel. Mivel aki előttem van, az többnyire rengeteg kiló vegyes ételt vesz. Néha eltűnődöm, a 2 rekesz sor bulit vagy feltankolást jelent (utóbbi eset pedig még semmit nem mond az ivási szokásairól, hisz nem tudjuk, 1 évre vette 3 főnek vagy csak magának a hétvégére).

Én nem tudok túl egyszerű következtetéseket levonni, máshogy van huzalozva az agyam.

2018. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
56%
jaj istenem azért nehogy már felsőbbrendűnek érezd magad mert ezt vagy azt eszel. mi az hogy magára adó? csak mert megeszem a jégkrémet meg a csokit, én már nem is adhatok magamra? főleg meg úgy hogy én így is átlagos/vékony alkatú vagyok. minek sanyargassam magam amikor S-es a méretem, hogy megfeleljek a társadalomnak mert az xsest vár el? hát kösz nem. amúgy nem, nem szoktam. amin szoktunk viszont röhögni a párommal az mikor elmegyünk enni pl egy önkiszolgáló étterembe (egyszer fizetsz aztán ehetsz amennyit akarsz), és egy két ajtós szekrény méretű nő cipeli ott a megrakott tányért. na, az nem ad magára. de egy nem túlsúlyos ember hadd egyen meg vegyen már amit akar, és hadd ne legyen már igénytelennek titulálva emiatt.
2018. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!