Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tanácsokat kérnék, fogyókúrázá...

Tanácsokat kérnék, fogyókúrázással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egy ideje meghíztam a magasságomhoz képest 1.56 cm , 72 kg . Nekifogtam fogyókúrázni de egy het után feladtam , diéta, sport . Tudtok ajanlani valamit a kitartasert vagy valamit amivel le tudnak fogyni ?

2018. nov. 21. 11:14
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szia:) Minden fogyógyúra/ diéta lefontosabb része az étrend :D csümölcsök zöldségek, ha nem vagy vegetáriánus akkor csirkemell, sovány húsok sok sok zöldséggel.


Menj el a boltba, Vegyél magadak ételeket amiket égészségesnek gondolsz, joghurt, zabpely, stb... és határozd el hogy na most megcsinálom:)


Mozogni is fontos, de 70-80% az étkezés

És ne éhezz! Mert az nem fenntartható


Sok szerencsét:)

2018. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatast :)
2018. nov. 21. 13:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

Menni fog, csak próbáld kerülni a fehér lisztből készült ételeket, az édességeket is.Még annyit, hogy soha ne menj éhesen vásárolni.

2018. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt a tanácsot megfogadom mivel ez nagyon jo , hogy ne menjek éhesen vásárolni 😊😊
2018. nov. 21. 13:21
 5/12 anonim ***** válasza:

"1.56 cm"

Egy palacsinta!:DD


Milyen fogyókúrába kezdtél bele? Melyik részét, milyen helyzetben adtad fel? Mennyire volt drasztikus a váltás?

2018. nov. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Olyan életmódot válassz, amit számodra nbem önsanyargatás, így nem adod fel hamar. Azért egy kemény elhatározás sem árt.

De az normális, ha néha megszeged, az emberek zöme ilyen. Ekkor nem kiakadni kell, hanem folytatni, mintha mi se történt volna, kivéve, ha ez komoly jelzés arra, hogy rosszul csinálod és módosítani kell.

Néha pedig sokunknak kell egy erősebb nap. Nemcsak úgy lehet lefogyni, hogy az elejétől a végéig maximálisan fegyelmezett vagy, sokaknak ez teljesen irreális is.


Jó legyen az étrend, laktató, tápanyagdús s ne koplalós, mert azt nem akárki bírja s ez jó is így. Sok konkrétumot nem lehet írni, hisz van, akinek arra ideális alapoznia, amire a másik rá se mer nézni, de azért egy vagy több jó kis fehérjeforrás sok zöldséggel általában remek kiindulópont, persze ehhez még más is kell.


Azzal is megpróbálkozhatsz, hogy egyszerűen elhagyod vagy minimalizálod, jobbra cseréled a rosszabb ételeidet (cukros édességek, cukros italok, jobbára feleslegesen evett vagy nem laktató rágcsák, olyan ételek, amik nem lennének rosszak, de nálad egyszerűen nem férnek bele, pl. nagyon zsíros ételek), de nem csinálsz semmi drasztikusat.

2018. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Az előző válaszoló írta a csaló napot, ha jó érettem. 2 hónap alatt ugy fogytam 7 kilót, hogy igen is voltak csaló napjaim, de csak azon az egy meghatározott napon, aztán minden ment tovább rendesen.
2018. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a fogyókúrád alatt éheztél, akkor nem csoda, ha nem bírtad. Ezért kell egy jól összeállított, minden fontos tápanyagot tartalmazó, egészséges étrend, ami mellett van energiád kicsit mozogni is.

Az első hetekben még ne gondolkodj "csalónapon", mert nehéz lesz utána folytatni, amit elkezdtél. Ideális esetben, jó étrenddel nem fogsz éhezni és a cukorról, egészségtelen nasikról is prímán le lehet szokni, ha kitartóan kerülöd. Egy idő után nem fog hiányozni. Ha idáig eljutottál, már nem fog letéríteni az utadról, ha néha eszel valami előnytelenebb ételt, csak ne váljon újra megszokássá. Vedd úgy, hogy ez egy új életmód, ami az egészségedet és az egészséges testsúlyod elérését szolgálja, ne hagyd abba teljesen, és ne térj vissza a hizlaló életmódodhoz, ha elérted az eredményt, mert azt fenn is kell tartani.

2018. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 22. 09:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb azt elfogadni, hogy ez egy lassú folyamat és nem szabad hetek alatt csodát várni.


Például én mindig azokba buktam bele, hogy akkor most egyik napról a másikra nincs cukor, péksüti, kenyér. Aztán hetek múlva már nem bírtam. Volt, hogy 2 hónap után konkrétan kakaós csiga függőségem lett :D

Szóval ha vannak ilyen ételek amiket imádsz, de hanyagolni kéne, először csak csökkentsd a mennyiséget és próbálj laktatóbb alternatívát találni (pl több szelet vajas, szalámis fehér kenyér reggeli helyett 1 db tk, magvas zsemle sonkával, kockasajttal, zöldségekkel)


A sportnál se szabad túl sokat várni. Amikor elkezdtem futni, első nap konkrétan 2 perc után már nem kaptam levegőt. De minden nap futottam amennyit tudtam, és két hónap alatt jutottam el arra a szintre, hogy 20 perc alatt lihegni se kezdtem el. Tornánál ugyanígy, 10 perces gyakorlatokkal kezdtem -még így is komoly izomlázam lett az első nap után. De nem szabad feladni. Ahogy erősödsz, többet, jobban tudod majd csinálni.


Itt sokan írják legalábbis régebben így volt, hogy 45 perc minimum mert azután égetsz zsírt meg hasonló baromságok, nem szabad rájuk hallgatni, így ölik meg a lelkesedést "ennyit nem bírok akkor feleslegesen gyötröm magam?"


Kalória számolásnál meg szerintem szintén fontos, hogy nem csak felső, de alsó határt is szabni kell. Pl 1300 kcal alá ne menj, éhező szervezet raktároz stb. És ha kivételesen többet ettél, vagy akarsz enni ne legyen bűntudatod. Egy nappal nem lehet elrontani semmit. Maximum másnap többet mozogj, de ne egyél kevesebbet.


Szóval kitartás, és ne törjön le ha lassabban haladsz, vagy jössz bele a mozgásba :)

2018. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!