Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan táplálkozzak, ha...

Hogyan táplálkozzak, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés
Munka mellett lusta vagyok mozogni, edzeni, ezért ha nem ezáltal, de ugye a táplálkozás révén tudnék fogyni. Na de mit egyek? A gáz az, hogy nincs tűzhelyem, és sütni/főzni sem tudok.

2018. nov. 26. 01:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Paleolit etrend: lisztmentes ,teljesen gabonamentes. Csak zoldseg,hus,hal,tojas,sajtok,gyumolcs,olajos magvakbol all.


Ha kiveszed belole a hust,sajtoteredmenyesebb. Gyumolcs keves legyen.


En 10 eve paleozok hus nelkul. ( a hust engedi az etrend,csaken megundorodtam tole) 2 eve mar csak nyersen eszem mindent. Utalok fozessel idot vesztegetni. Mar azt elvezem,hogy minden ropog es azonnal eheto. Tulsulyom nincs, rendszeresen szeretek sportolni. Az immunrendszerem is erosebb,mint valaha. Sokkal aktivabb lettem a sportban.


N

2018. nov. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen a megfelelő témakör, van fogyókúrás is, illetve az egészségben is van táplálkozás, bár ez kifejezetten fogyás téma.


Nos, különféle jó étrendek vannak fogyásra és egyik sem jó mindenkinek.

Ha kicsi a kalóriaigényed, légy türelmes, mert mozgás nélkül csak lassan tudsz egészségesen fogyni.


Valamilyen főtt étel játszik azért? Vízmelegítő, mikró, főzőlap? Mert ha nem, akkor konzerv, kenyérféle, nyers étel vonalon lehet mozogni, ami korlátozóbb.

Minden étrenden le lehet fogyni, legfeljebb éhezel közben, mert nem laktat. Ezért érdemes megtalálni azokat az ételeket, amik jól laktatnak s azért a tápanyagokat is megadják, az egészség alapvetően fontos.


Ha egyszerű meleg ételekre van lehetőséged, akkor bejön pl. a tojás. Azt olvastam róla, hogy kb. a leglaktatóbb fehérjeforrás, ami más információforrásaim szerint sem járhat messze a valóságtól, természetesen látványos kivételek is vannak. Nekem a leglaktatóbb ételem, az biztos, jobbára tojáson élek, ha fogyni akarok, no persze, azért többféle egyéb is van, nem tablettákkal akarom bevinni, amit kell, az nem olyan. A tojás remek tápanyagforrás, de nincs meg benne minden, ami kell.

A zöldség ugye adott, sok közülük nyersen egyszerűbb is, értékesebb is...

Mikróban lehet készíteni sós és édes sütiféléket, kenyérpótlékokat, ostyákat.


Eddig hogyan ettél? Nem biztos, hogy jó lenne messzire menni attól, illetve talán meg tudod mondani, mire vagy hajlandó és mire nem (pl. én kizárólag zsírra alapozva tudok létezni, így nyilván a szénhidrátszegény étrendek valamelyikét szoktam követni, abból is van kismillió. ebbe remek a tojás, de zsírszegénybe is befér, főleg a fehérje, de egy tojás kb. 6 gramm zsírt ad és mindenkinek sokszor ennyi kell naponta, persze nem mindenki kívánja ilyen forrásból bevinni).

Persze sok jó fehérjeforrás van, némelyik zsíros, némelyik szénhidrátdús, némelyik egyik sem, a fő, hogy abból állj megfelelően. Húsnál ott a konzerv és egyéb, további főzést már nem igénylő termékek, ehetsz túrót, sajtot... Növényeknél már komplettálni kell és főzni sem árt.


Kellene még infó.

2018. nov. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos pár hónapja Angliában élek és egy hotelben dolgozom. Reggelit és vacsorát adnak, amit szinte mindig meg eszek, bár nem mindent. Reggeliből a tojást, a babot és azt a háromszög alakú barnát, aminek nem tudom a nevét. A vacsora általában alig ehető. Krumpli mindig van benne, azt megeszem. Így nyilván nem lehet jól lakni. Veszek mindenféle nasit, chipset, csokit, és nagyon gyakran eszek gyorskaját. A folyadékról szólva, szoktam venni dobozos gyümölcslevet, és napi szinten iszok pepsit/energiaitalt és alkoholt.
2018. nov. 26. 01:54
 4/8 anonim válasza:
Ezeket a szemétkajákat hanyagold, ha nem akarsz úgy kinézni mint az angolok, többsége, szerintem neked nem kell részletetnem ha itt élsz, hogy a sok igénytelen kajátol hogy elvannak hízva, ronda a bőrük és satöbbi. Én nem ajánlok neked semmilyen hulye étrendet amúgy, tartós fogyáshoz válts életmódot, egyél normális kajákat, ne vidd túlzásba a szénhidrátot és kezdj el mozogni, ha nem zabálsz, és nem 1 percet mozogsz akkor fogyni fogsz.
2018. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha elhagyod a nasit, gyorskaját, a cukros italokat, energiaitalt, alkoholt, akkor már nagyon jó úton jársz. Persze lehet néha, de ne naponta és ne nagy mennyiségben.

Az étkezéseknél meg vigyázz a mennyiségre. Egyébként egyél mindenfélét, minél változatosabban.

2018. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindent ehetsz, csak megfelelö mennyiségben.


A tested úgy müködik, hogy kb 1500-2000 kalóriára van szüksége naponta, hogy tudjál, mozogni, levegöt venni, enni, és aludni...

Vagy is ha nem akarsz hízni akkor naponta a 2000kalóriát nem szabad túllépned. Ha fogyni akarsz akkor kb 1300-1500 kalóriát kell enned naponta.


Na most ok megeszel reggelire 400 kalóriát, vacsorára 700 kalóriát, kérdés, hogy a chips amiben van 350kalóriá hova fér bele. Persze a chipsböl is ehetsz csak 2-3 falatot ami mondjuk 80kalória...


Vagy is a bevitt energia ne legyen több mint az elégetett energia...

2018. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha csak a reggelidben van valamirevaló fehérje, az nem jó. Ha kiegészítjük az ételt, akkor azt tegyük okosan, a fontos tápanyagokra koncentrálva. Én tuti fehérjét és zöldséget vennék s ha már kell kalória, na akkor (cukormentes) csokit s ami szimpatikus, de ebből valószínűleg kevés fér és ez így jól is van. Nasinak olajos magot is vehetsz, ha belefér, én mint erős szénhidrátmegszorítást igénylő ember ezt is alappillérként alkalmaznám, de még én sem nagy mennyiségben, amióta nem vagyok már kövér (akkor még fért sok). A te kalóriaigényedről ugye mit sem tudok, de arról sem, hogy mivel érzed magad jól. Van, akinek több s van, akinek kevesebb szénhidrát vagy zsír kell ahhoz, hogy ne legyen nyomott és gyomorfájós.
2018. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Enyhe kalória deficit, enyhe ketózis.
2018. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!