Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az izuleteim jobban lennének,...

Az izuleteim jobban lennének, ha nem ennék húst?

Figyelt kérdés

Anyam 50 éves. Azt mondja vega akar lenni, mert akkor az izuletei akkor jobbak lennének és mar az ő korában nincs szüksége husra.

Ez hülyeség?


2018. nov. 30. 20:38
 1/9 anonim válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a baja?

- túlsúly

- köszvény

- ?

2018. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem hülye gondolat. Nekem fájt a térdem, és három hónapra abbahagytam a húsevést, és szinte 90%-ot csökkent a fájdalom. És szerintem az is sokat segíthet, ha a feldolgozott hústermékeket hanyagolja, mint a virsli, szalámi, májkrém és társai.
2018. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem biztos. 50 éves kor körül már nem lehet azt várni, mint fiatalabban és kopnak is az izületek, meg a szervezetben lappangó vírusok (pl. herpeszvírusok) sokszor az izületekben okoznak fájásokat. A vegyes táplálkozás eltolása bármely irányban egyéb gondokat okozhat (pl. vesekövesség, vérszegénység).
2018. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
36%
hús = purin = köszvény.
2018. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Én 60 évesen lettem vegán, azóta megszünt minden izületi problémám, vesegondjaim, nem vizesedek, a vérnyomásom 120/80, a koleszterinem optimalis, a heti 2-3 fejgörcs azóta egyszer sem jelentkezett - szóval nekem egyértelmüen jobb az egészségem. (Meg a vérképem is tökéletes lett)
2018. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Anyukámnak azután szűntek meg az ízületi problémái, miután elhagyta a húst. .nem tudom, hány éves volt, 38-40 körül.

De én pl már gyerekkoromban sem ettem meg, nem fontos a hús fiatalon se.

2018. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Semmilyen korban sincs szükség húsra.

Kérdés, milyenek a te ízületeid? Az enyémek jók, semmit a világon nem befolyásol, hogy eszem húst vagy sem. Sok évig voltam vega, semmi fizikai változást nem tapasztaltam - de az igaz, hogy soha nem ettem sok húst.


Ha valaki vega lesz és javul az egészsége, ott azért nem egyszerűen csak kiesik a hús, hanem valami valószínűleg bejön helyette. S a húsok sem egyformák, nehéz megítélni, hogy mi okozhatja a javulást - vagy a romlást egyesek esetében.


Így, hogy az ízületekhez nem értek, többet nem tudok írni a témában. Lehet, hogy van valami összefüggés, nem tudom.

Ja, a húsevés nyilván nem jelent köszvényt. A túl sok, az lehet, de csak mert valaki nem vega, még lehet, hogy évi 1-2 kiló húst eszik, ott pedig már nem hinném, hogy sok egészségi problémát okozhat a hús. Ami amúgy tök természetes étel, engem inkább az élelmiszeripar int óvatosságra, bár a legjobb házi és vad húsokból sem ennék gyakran... De nem azért, mert rossz.

2018. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom 50 évesen lett vegán, reumatid artitisz diagnózissal gyakorlatilag tünetmentes. Semmi más baja nincs ami ilyen korban lehetne.
2018. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem rossz ötlet. Szedjen arthro guardot vagy animal felxet mellé
2018. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!