Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy kedtétek el a fogyókúrát?

Ti hogy kedtétek el a fogyókúrát?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy ti milyen módszerrel fogytok/fogytatok le?

Hogy csökkentettétek az étvágyatokat?

Estére mit esztek?

Mit gondoltok arról hogy este 6után nem lehet enni?



2018. dec. 6. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapja kezdtem, totál laikus vagyok hozzá, szóval valószínűleg nem én fogom megmondani a tutit, de egyelőre működik, ahogy csinálom. Ami nekem fontos: lassú fogyás (pár kilót szeretnék csak leadni), ne kúra legyen, hanem kicsit egèszsègesebb életmódra váltás. Éhezni nem akarok. Kalóriabàzisban kezdtem vezetni, mit eszem. Nekem kb 1500 kalória kell a súlytartàshoz, most 1300at eszem, ha meglesz a cél, akkor 1500 körül fogok. Napi fél óra mozgás( van, hogy több). Igyekszem egészségesebben enni (kevés cukor, sok zöldség, ilyen általános dolgok), de ha éppen megkívánok egy kis édességet, akkor eszek. Nekem ez eddig bejött, tarthatónak érzem.

Nem igazán szoktam éhes lenni, ha igen, és a kereten túl vagyok, akkor valami zöldséget eszem.

2018. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Többféle módszerrel, de a szénhidrátcsökkentés, majd a zsír- és étkezésszám-csökkentés vastagon benne volt.


Az étvágyamnak viszonylag kevés köze van ahhoz, hogy mennyit eszem, legalábbis könnyebben kezelhető. Az éhség fontosabb. A jóllakott fogyáshoz nekem jó étrend, megfelelő étkezésszám és jó időzítés kell, kellő mozgással. Sosem fogytam gyorsan.


Este nem szopktam enni, de ma kivételesen az előbb fejeztem ebbe az evést. Mivel fél 7-ig semmit nem ettem, de nem éheztem ki (sőt, meg sem éheztem), ez így OK. Nekem a kis evési ablak a fogyás kulcsa, de sokaknak a nagy evési ablak is OK...

A kalóriaegyenleg számít, nem az, hogy eszel-e mondjuk éjjel 2-3-kor :D S van azért, aki már olyankor éhes, ha 6 előtt evett utoljára, sőt. Nyilván ne éheztesse magát feleslegesen. Mindenki maga döntse el, hogy mekkora és hol elhelyezkedő evési ablak passzol neki, sokaknak ez nem is fontos, ehetnek hajnaltól éjjelig, csak persze ügyelniük kell a mennyiségre vagy szerencsés esetben az étrend vagy a mozgás is megoldja a fogyást.


Vannak éjszakai műszakosok is, nekik se feltétlenül jó a 6 után nem evés... De amúgyis butaság általános szabálynak tenni.

2018. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Életmódváltással, ezt szerintem nem kell részletezni
2018. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriaszámlálással, az elején szigorúan méricskélve és vezetve aztán már rutinból kb-ra saccolva.


Olyan kajákat ettem amik hosszú ideig eltelítettek, illetve lassan étkeztem (valami van hogy 20 perc mire az agyad jelzi, hogy már nem éhes vagy hasonló, úgyhogy ha lassabban eszel kevesebbet tömsz magadba, így a kalóriakeretbe aztán belefér étkezések között nasinak joghurt, gyümölcs, müzliszelet és hasonlók, ha mégis megéheznél).


Változó mit ettem estére, volt amikor halat rizzsel, máskor lightosan humuszt zöldségekkel, szintén máskor meg az ebédről megmaradt milánóiból ettem egy keveset.


Szerintem ez az este 6 dolog hülyeség, mivel nem mindegy mikor mész aludni. Takarodó előtt 2-3 órával nem ajánlott enni, max ha nagyon éhes vagy valami könnyűt, mert rosszabbul alszol teli gyomorral, de nem ezen múlik a fogyás.

2018. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mikor elkezdtem odagigyeltem azért mit ettem, manapság már nem annyira, megeszek bármit csak deficitben maradjak, meg aq szemét kaját elkerülöm. Amúgy életmódvaltás, folyamatos edzés, mindennap kardiózok, minek pihenőnap? Csak a súlyzósedzésnél szoktam tartani mert az nemjo az izmoknak, 28 kilo ment már le. már csak pár kell.
2018. dec. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ami a jóllakást illeti, az van, akinél tényleg lassan megy.

Van, hogy tudom, eleget ettem, csak éppen még kicsit éhes vagyok. Olyankor várok néhány órát és elmúlik, jó esetben hamarabb vagy eleve jóllakom, ez étrend kérdése is. Ennek megvan a párja, amikor jóllakottan is tovább eszem, a saját jól felfogott érdekemben. Mivel 2 kis étkezés nekem több kalória és több kényelmetlenség, mint egy nagyobb. Néha ez van, kiszabott ételmennyiség, ami szerintem nem jó, ha nagyon fixen van véve, de van, akinek nem jó ötlet erősen eltérni tőle.

2018. dec. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem el, hogy elkezdtem felírogatni minden falatot, amit egy nap lenyeltem. Néhány nap múlva szembesültem azzal, hogy rengeteget zabálok, és csoda, hogy nem vagyok kétszer annyi kiló, mint amennyi valójában vagyok.

Az este hat utáni nem evés hülyeség. Lefekvés előtt három órával ne egyél.

Ma este két pirított tortillát ettem egy evőkanál ajvárral és parmezánnal.

2018. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!