Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tenyleg a sok sargarepatol...

Tenyleg a sok sargarepatol betud sargulni az ember?

Figyelt kérdés
en nagyon szeretem a sargarepat foleg mostanaban nagyon kivanom es mindennap eszek olyan 140-180grammot kb. mi szamit soknak? ez sok mindennap? tenyleg be lehet tole sargulni? mas problemat okoz? elore is koszonom!:)
2018. dec. 6. 23:35
 1/8 Miss Endzsi ***** válasza:
83%
Soknak 10 kiló számítana.
2018. dec. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
igen okozhat elszíneződést a hipervitaminózis (az A-vitamin zsírban oldódik, fel tud halmozódni), és igen, okozhat bajt is. De többnyire a direkt vitamin készítmények ill. ha agyonvitaminzott gabonapelyheket, egyebeket (is) eszel.
2018. dec. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ, hogy mennyire sok...

A kezedet megtudja fogni az fix

2018. dec. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Sárgarépából nem tudsz annyit enni, hogy problémás legyen. legfeljebb ha sütített répalevet iszol. Ahogy írta valaki, napi kb 10 kg répát kellene ahhoz enni, hogy bármiylen gond legyen belöle.
2018. dec. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Ennyitől legfeljebb a vizeleted színeződik el, de az nem kóros :-)
2018. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pár napja néztem egy tedx talkot, amiben arról is volt szó, hogy akik sok zöldséget (nem csak répát) esznek, azoknak sárgásabb az alapszínük és ezt tudat alatt az emberek attraktívnak, egészségesnek tartják.

Az ajánlott napi zöldség adag 5x kb 80 gramm.

2018. dec. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már az elszíneződéshez szükséges mennyiség felénél is inkább az orrodba erőltetnél egyet, hogy inkább a sürgősségin legyél, mint hogy tovább kelljen enned.


Az ilyen elszíneződés akkor jelent veszélyt, ha karotinnal színezett nasit eszel vagy üdítőt iszol. Persze a mennyiség itt is számít, én egyszer megittam pár óra alatt klorofillal színezett kaktuszfügeitalt, de csak a vizeletemet színezte meg kicsit.

2018. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
😄😄 koszi mindenkinek ! ment a zold:)
2018. dec. 7. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!