Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 1400-1600 kalória mellett...

Napi 1400-1600 kalória mellett milyen gyorsan lehet fogyni?

Figyelt kérdés

2600kalória kéne egy nap így ebből gy ezres lejön,mellette minden nap nagyjából 1-1,5orát edzek izomcsoportonkénti pihenőnappal(8-900kalória)

Ekkora ételmennyiség mellet nagyjából 90-100g fehérjét(1,4-1,5g/kg)viszek be.

Az lenne a kérdésem,hogy vigyek be még több fehérjét vagy ekkora mennyiséggel tudom tartani az izmaimat amíg szálkásítok


2018. dec. 7. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem kb így jól lehet fogyni.

Kevesebb az már nem olyan jó, maradj ennél a keretnèl.

2018. dec. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mozgás nélkül 2600 kcal az igényed, akkor már-már mozgás nélkül is enyhén koplalnál, de edzéssel nagyon...

Gyors fogyás várható, de a koplalás azért kicsit kontraproduktív, fokozott izomvesztés garantált. De persze egyéni is, hogy mi lesz s nem is biztos,hogy 2600 kcal a kalóriaigényed. De ha eddig tömegeltél és tudod, hogy ennyi, akkor persze nem szóltam.

2018. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, nem írtad a méreteidet, így a fehérjeigényre nem lehet mondani semmit. Nekem, kicsit sem izmos 163 centis nőnek jó a 90-100 gramm szálkásításkor. 1,5-2 g/ttkg fehérje a jó, de feleslegmentesen számolva.
2018. dec. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Neten számoltattam ki (több oldalon is 2600kő körüli érték jött ki).Nekem ez egyáltalán nem koplalás,van amikor ugy kell legyürnöm pár falatot,hogy meglegyen a napi fehérje mennyiség.

Azt valóban nem irtam,hogy,ha 2gr/kg-mal számolom akkor kéne 140gram naponta,de most elsödleges,hogy lemenjen rolam a felesleg és ne veszitsek túl sok izmot

2018. dec. 7. 23:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Épp azért kell elég fehérje, hogy ne veszíts sok izmot.


Az irreleváns, hogy éhes vagy-e, túl nagy kalóriadeficittel koplalsz és az fokozott izombontást okoz, akármennyi fehérjét is eszel. Ez teljesen logikus a szervezet szempontjából.

De azért van, aki bevállalja, úgyhogy ha jól érzed magad és tudsz róla, hogy az izmaidat kockáztatod, tarthatsz hatalmas kalóriadeficitet, a te dolgod. Én napi 1000 fölé nem mennék, elég szép az is, heti -1 kiló.

2018. dec. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Első 2 nap éreztem,hogy kicsit éhesebb vagyok azóta sokszor csak azért eszek,hogy legyen elég fehérje/kalória.

Egyáltalám nem érzem magam éhesnek és 3 hét után most vagyok ott,hogy 4kg ment le és nem vettem észre,hogy izomból is veszítettem volna

2018. dec. 8. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!