Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vannak kalória szegény ételek...

Vannak kalória szegény ételek amik nagyon laktatók?

Figyelt kérdés
Ha vannak mik lennének azok? Előre is köszönöm! :)

2018. dec. 9. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Zöldségfélék
2018. dec. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden laktató, ami nagy mennyiségű/térfogatú, így a paradicsomos káposzta is.
2018. dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Nincsenek. Illetve vannak, akiknek állítólag léteznek ilyenek, de sokunknak nincs ilyen.

Pont a paradicsomos káposztát írták... Abból egyszer benyomtam másfél kilót (persze rendesen, rántásosan, de hát úgy is alig van benne kalória). Akkor tudtam meg, hogy átkozottul kellemetlen dolog úgy éhezni, hogy nem bírsz enni, mert televan a gyomrod. Azért némi szünet után be tudtam tömni valami extrém kalóriadús ételt és végre jóllaktam, azóta nem zabálom túl magam paradicsomos káposztából, akármennyire is ellenállhatatlan :D.


De ha nem vagy éhes, csak egészen parányit, akkor a paradicsom azért nem rossz. Akár spenótpürével összeturmixolva is OK, én máshogy elég nehezen tudok spenótot enni, pedig az étrendemen igen hasznos, de így kellemes.


Ha minél kevesebb kalóriában akarok jóllakni, akkor a szénhidrátot elég nagy ívben kell kerülnöm. Minél kevesebb a szénhidrát, annál kevesebb kalóriában lakom jól.

Attól még nincs az az isten, hogy ne egyek mindig zöldséget, de óvatosan bánok vele.


De ez én vagyok. Sokaknak bejön a zöldség, a zabkása, rostos cuccok, akár a konkrét rostok (útifűmaghéj, konjacliszt) is. Igazán pengék vízzel is jóllaknak. Nekem minimum kávé kell, de ez is elméleti, igazi éhséget sosem tud csillapítani :D De ha csak eszegetne az ember, nem igazán éhesen, akkor jó szolgálatot tehet a tea vagy a kávé. Az időszakos böjtölők egy része szinte szentként tiszteli eme italokat, főleg a kávét.


De miért akarsz kevés kalóriával jóllakni? Lehet, hogy sokkal jobb lenne átalakítani az étrendedet, az ételek elosztását, esetleg még irreális célokat is el kéne engedni... Az embernek sok kalória kell, fogyáskor sem kevés, nem szorul rá, hogy pár kalóriával kelljen beérnie éhesen.

2018. dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Természetesen nem kalória mentesen szeretném, csak jóval kevesebbet vinnék be mint eddig és ha közbe még is megéheznék legyen valami ami laktat de nem hízlal! :)
2018. dec. 11. 00:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Értem én, én is próbálkoztam anno, hiszen bejöhet valami, de az én családomban csak rengeteg kalóriával lehetséges a jóllakás. Ez nem gond, mert a kalóriadeficit így sem lehetetlen.



Csak a kalóriatöbblet hizlal, nincsenek alapból hízlaló ételek. Max. amik valakit szinte automatikusan többletbe sodornak... De egy kevés azokból is beleférhet vagy jó tervezéssel kicsit több is és különben is, ez egyéni, sőt, ugyanannál az embernél is változhat. Kövéren nekem a lehető legzsírosabb ételeket kellett ennem, ha fogyni akartam, ma már ez nem teljesen így van.


Úgyhogy kísérletezz, mondtunk pár tippet. S ne magadban keresd a hibát, ha te nem laksz jól fél répával vagy 30 gramm zabbal órákra, mint egyesek.

2018. dec. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem az izmaidat akarod lefogyni,hanem a feleslegből akkor figyelj oda,hogy naponta min.1,3-1,7g/kg fehérjét vigyél be,mert különben össze esnek az izmai,folyamatos fáradtság érzeted lesz.

Ha fogyni szetetnél és egészségesen akkor nem menj soha 1000 kalória deficit alá és fogyasz 2,5-3liter vizet.

Emelett fontos a napi testmozgás,hiszen így lehet a legtöbb kalóriát elégetni és még az egészségnek is jót tesz

2018. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, magas fehérje és viszonylag kevés fehérje tartalmú ételek: szárnyas husok,tojás,halfélék
2018. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*kevés kalória tartalmú
2018. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!