Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le tudok fogyni ha genetikaila...

Le tudok fogyni ha genetikailag hizékony vagyok?

Figyelt kérdés

Családunkban mindenki túlsúlyos. 170 cm / 75 kg

Leginkább a combomról szeretnék.



2018. dec. 12. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Igen.

Nincs helyi fogyás, mint ahogy kifogás sem.

2018. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Változtatni mindenki tud, csak az az igazság, hogy van, akinek többet kell kínlódnia ugyanazért. A genetika meghatározza, hogy normál esetben milyen alkatúra kíván beállni a test. Ha ez távol áll az ember elképzelésétől, akkor többet kell küzdeni ellene, és sajnos folyamatosan oda kell figyelnie, mert bizony a szervezete a jövőben is igyekezne visszaállni.
2018. dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
le tudsz, csak rohadt nehéz lesz. sajnos igen is számít a genetika, nagyon is. neked lehet hogy tízszer annyit kell szenvedned majd feleolyan jó eredményért, mint egy vékony alkatúnak akinek életében nem kellett a kisujját se mozdítania és zabál mint egy disznó, és mégis tökéletesen néz ki. sajnos ez van, én is tudom.
2018. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, csak kevesebbet vigyél be mint amennyit felhasználsz
2018. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Le tudsz, csak nyilván nehezebb lesz. Jó hír, hogy a családon belüli elhízottság halmozódása csak részben genetika, sokkal inkább az étkezési szokások átörökítődése az ok. Ezt is nehéz megváltoztatni, de a szokásokat a genetikai tényezőkkel ellentétben végleg le lehet vetkőzni.


Nézz körül a neten, van egy csomóféle diéta, válassz egy szimpatikusat :-) Lehetőleg persze valami értelmeset, hosszú távon is tarthatót, ami többé-kevésbé egészségesnek néz ki, szóval ne a csokidiétánál köss ki azért. Még ha a diéta mögött levő elv egy nagy humbug is, az étkezésbeli rendszeresség és odafigyelés bevezetése a legtöbb ember esetén önmagában fogyáshoz vezet. Vedd figyelembe mindenképp azt is, hogy eddig mennyit ettél, ne csökkentsd egy lépésben a bevitt kalóriamennyiséget a töredékére, mert nem fogod tudni tartani. Hajrá, és légy kitartó :-)

2018. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 matesopsi válasza:
9%
sajnos nem
2018. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Genetikai hízékonyság nem létezik.

Biologikai alapon, lelki gondok szomatikájaként létezik elhízás, de ezek mind megszüntethetők, csak a megfelelő helyen kell birizgálni és nem az étkezési szokásokra meg a genetikára fogni.

2018. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én genetikai hízékonyság alatt azt is értem, hogy egyénünk még hájasodni se kezdett, de már alapból kétszer akkor a csípőcsontja, akkorák a lábai, mint a platánfa törzse, nyaka, mint egy hirdetőoszlop, teste mint egy debella. A másik meglett férfiember meg már 35 éve gyúr, vért köp, tömegnövel, eszik, töm, gyúr, eszik, töm, eszik, aztán szteroidhoz nyúl... és még mindig nem volt képes vaságy nélkül átlépni az ötven kilót, az elérhetetlen álmot, míg a sz_aros nyolcéves Pistigyerek nem csinált semmit, a kisujját se mozdította meg az ügy érdekében, és már 80 kiló. Csak úgy magától. GENETIKA beszél, kutya ugat...
2018. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, a kalóriadeficittel nem tud mit csinálni a test, fogy. Akik keveset esznek, mindig lefogynak, akármilyen kísérlet, tábor, börtön is legyen, mindenki az utolsó szálig (vagy meghal korábban).

De olyan van, hogy átkozottul nehéz. Nem is csak lelkileg, illetve hogy fizikailag nehezen lakik jól az ember, de bizonyos problémáknál a test nem a tartalékokhoz nyúl, hanem úgy takarékoskodik, mintha koplalna a delikvens, pedig a deficit nem nagy. Legalábbis hallottam ilyenről és igazából enélkül a magyarázat nélkül sok eset nem magyarázható meg, így nekem hihető.


De csak mert mindenki kövér a családban, még lefogyhat az ember, max. több küzdés árán, mint sokan mások.


Nem tudom, mi az, hogy genetikailag hízékony. Olyan van, hogy genetikailag nem hízékony (hiába eszik duplaannyit, szinte semmi zsír nem jön fel), de nem ez a tipikus és a hízáshoz kell a sok plusz energia. Lassú anyagcsere, kis kalóriaigény van, de az ellen lehet tenni, több mozgással.

2018. dec. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"hizékony vagyok", "erős a csontozatom" blabla. Csak kifogás.
2018. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!