Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért könnyebb el sem kezdeni...

Miért könnyebb el sem kezdeni enni (bizonyos ételeket, kinek mit), mint abbahagyni túlevés előtt?

Figyelt kérdés
Pl. édességek, pékáruk, magvak - kinek mi.
2018. dec. 12. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert így vagyunk összerakva.

De ha már addig eljutottál, hogy ezt felismerted, akkor tudod is, hogy mit kell tenni, ha nem akarod túlenni magad: egyáltalán el sem kell kezdeni enni azokat a dolgokat, amikkel te túl tudod enni magad. Vagy csak annyit szabad belőlük otthon tartani, amennyit egyszerre megenni még nem számít túlevésnek.

2018. dec. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
mert nehezebb leállni vele.. igy inkabb jobb belesem kezdeni
2018. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Csuda tudja, miért ilyen az ember, de sokszor ilyen. Azért ezen lehet változtatni, hosszú idő alatt.

Ma már meg tudok állni fél kiló kenyér előtt :) Most sem tudok egy szeletet enni, de fél kilóig azért ritkán jutok el. De messze jobb, ha el se kezdem, mivel nekem ez nem jó étel.

S a földimogyorót sem 10-15 dekájával eszem.

Csokiból megy kevés, más édességből viszont sok, s hiába fogy el, az édességevés által kiváltott erősebb édességvágy rákényszerítheti az embert az újabb édesség készítésére... Ördögi kör, amíg a jó sok kalória jól nem lakatja az embert. Hogy ez túlevés-e, az helyzetfüggő.


De az ember ki tud fejleszteni egy kicsit erősebb önuralmat, illetve megtanulja, hogy mikor minek az evésébe ne kezdjen. Vagy ha nem opció sem a kevés, sem a semennyi, akkor kénytelen aköré szervezni a táplálkozását. Nálunk a családban ez van, a jóféle édesség a táplálkozás igen fontos része a legkeményebb diétában is.

2018. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó gondolatok!
2018. dec. 12. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert van amikor csak kívánod a kaját, nem vagy éhes, ezt bonyolult elmagyarázni.
2018. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én se értem, de hát ez van. A férjem nem is érti, hogy én miért készítem el a teljes reggelimet, és miért csak akkor kezdek enni, mikor minden együtt van, megkenve, levágva, kiporciózva. Ő csak sorban vágja le magának a szelet kenyereket, keni és eszi, míg jól nem lakik. Én az ő módszerével púposra zabálnám magam.
2018. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert az ember az állattól ered. Ha megszerzed magadnak a táplálékot, megeszel minél többet, mert később már nem lehet. Az evolúcióból maradt fent ez a megszokás.
2018. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!