Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy kis esély van. Még arra...

Egy kis esély van. Még arra hogy nem kell szégyellnem a testem?

Figyelt kérdés

Sok mindent elrontottam.

167 cm vagyok 102 kg, ami viszonylag arányosan oszlik el rajta. Azért csípőtájékre meg combra, fenékre több került.

Ha kitartóan folytatom a diétát, és mozgok rendesen akkor lehet még szép alalom?


Tudom hogy nincs kifogás arra ha valaki így elhanyagolja magát, de azért a hormonjaim se fair játékot játszanak, de a pajzsmirigyem helyrejött magától :D


Most olyan 600-800 kcal étrendet csinálom 2 hete de egy dekát nem fogytam, naponta kb 3-4 l folyadékot megiszom, inkább olyan 30% víz 70 % tea kombinációban. A teát simán iszom, vagy max facsarok bele citromlevet. Sokszor pedig magamnak készítem reszeltgyömbérből. Naponta csinálok futball gyakorlatokat meg van egy 6 kg-os kettlebellem itthon és emellett majdnem minden nap ugrókötelezek kb 15-20 percet ütemes tempóban.


Tényleg változni szeretnék, amíg lehet... De lehet még szép alakom? Az itt, ott megereszkedett bőr (khm... Kötényhas) eltűnhet? sosem leszek szép sosem voltam az gyereknek sem, de valami olyan testalkata gondolok, hogy nem kell félnem lemenni a balatonra holott majdnem a házunk alatt van a strand :D


Köszönöm, annak aki segítségemre lenne ebben a dilemmában!



2018. dec. 13. 02:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
A 6-800 kcal éhezés! Persze, hogy nem fogsz tőle.
2018. dec. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Fehèrjedús és ch szegény étrend. Napi 5x kevés étkezés. Ezzel a koplalással késöbb csak visszahízod ami lement sajnos.
2018. dec. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Annyival egészítem ki az előzőeket, hogy nem két hét alatt fogsz lefogyni, két hét alatt max 2 kilót lehet fogyni egyáltalán.

Szóval egyél 1300kcalt és úgy fogsz fogyni.

2018. dec. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Aki két hét alatt 6-800 kalóriával nem fogyott egy kilót sem az vagy nem 6-800at eszik vagy rosszul méri magát. Nincs olyan hogy 800tól nem fogyok de 1300tól igen. Egyszerű fizika, még ha be is pánikol a test akkor is fogyni kell. A haláltáborokban ezzel a logikával híztak volna az emberek vagy legalább tartották volna a súlyukat.


1300 fölött ne azért egyél, hogy "fogyj", hanem mert ezzel először az izmaid veszíted el és legyengülsz fizikailag,szellemileg,egészségileg. Legyél bármilyen nemű, egy petyhüdt fenék vagy kar senkinek sem áll jól, ezért érdemes lassan fokozatosan fogyni.



Mozogj, figyelj a kajára, reggel pisi kaki után 1 méreckedés minden nap csak 1X maximum. 3-4 liter folyadék a nap végén lehet hogy "elrejti" azt a fogyást amit elértél, hiába jársz pisilni. Érdemes hetente megnézni, hogy változott-e az elmúlt 2(!!) hétben körülbelül 1-2 kg-ot, és milyen irányban (magyarul hetente nézed a két hetes trendet). A heti 1 kiló fogyás is olyan hogy lesznek hetek amikor tényleg megáll a fogyás vagy belassul, ez nem egy egzakt dolog.


A kötényhas nem tűnik el. Teljesen soha ekkora súlynál, ezt borítékolhatod. Keresd fel az orvosod, mondd el hogy diétázol, vérkép súly általános felmérés legyen meg. Beszéld meg vele, ha lefogysz 40kg-ot akkor (rendszeres ellenőrzése mellett persze) igazolni fogja hogy te fogytál. Tartsd meg a súlyod 1 évig legalább, aztán menj el a korrekciós műtétre az orvosi papíroddal. TB-re megcsinálják. Soha többé nem hízhatsz vissza, azt jó ha megjegyzed, de utána "normális" tested lesz.


Ha eddig eljutsz, akkor nem hiszem hogy vissza fogsz hízni :) És igen lehet szép alakod, de nagyon nagy munka.

2018. dec. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! (És nem bunkózott :/ ) egy programmal kérem, bepötyögöm h mit ettem és számolja a kalóriákat :D nem 1 hónap alatt terveztem megszabadulni a hájacskáktól hanem olyan kb fél év alatt.... Egyszerűen nincs kedvem enni, undorodom a kajától.

Az izzasztó overál nem segítene a bőrömben hogy regenerálódjon? Tudom h nem fogyaszt, csak segít az izzadásban, de olyan véleményeket is olvastam róla h a narancsbőrt, meg ezeket a bőrhibákat is segít kezelni... Ez is csak kamu?

2018. dec. 13. 11:08
 6/18 A kérdező kommentje:
és ha naponta infralámpáznap a hasam? az serkenti a vérkeringést :D
2018. dec. 13. 11:20
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az az isten, hogy koplalva ne fogyj, inkább extra vízvisszatartásod van, más nem nagyon lehet.

Ettől még ne koplalj, persze. 2000 kcal miért nem jó? 100 kilóhoz én semmiképp nem mennék alá alapesetben, de ha te akarsz, rendben, 1600, de inkább több és sétálj vagy biciklizz vagy ússz vagy valami más kímélő mozgásformát végezz. Pont nem ugrálni kéne ekkora súllyal. A ketlebell jónak tűnik, nem mintha értenék hozzá, de azzal ritkán ugrálnak, remélem.


A felesleg nagy. Lefogyhatsz, de ahhoz jó genetika kell, hogy ne lógjon a bőröd. Ne fogyj gyorsan és egészségtelenül, rendesen is mázli kell, ne rontsd az esélyeidet.


A szégyenkezés pedig lelki dolog, én nagy felesleggel is bátran mentem strandra, nem szépségversenynek tekintettem a dolgot. Ha nem leszel feszes, akkor is büszke lehetsz magadra, ha lefogysz s ami a fő, az egészségednek jót teszel vele.

2018. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem akarlak elkeseríteni, de durván kétszer olyan nehéz vagy mint ami ideális számodra. Akármilyen arányosan oszlik el, ha nem vagy szuper genetikájú és nagyon fiatal, akkor lógni fog a bőröd. Nem azért írtam hogy ezt borítékolhatod hogy add fel, vagy bántsalak. Készülni kell rá, mert ez ezzel jár. Életmód váltás előtt mindenképpen orvoshoz kell menni, elmondod hogy mire készülsz és ő ajánlhat krémeket/kezeléseket. Kicsit segítenek ezek, de a vége sokszor a "kés". A lassú fogyás annyiban segít, hogy ami visszahúzódhat az vissza fog szép lassan a fogyás alatt. Gyors fogyásnál erre nem sok esély van. Az orvosod élőben ezt jobban megmondja.
2018. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, és kimondottan rossz genetikájú :D már kiskoromban lila striák jelentek meg a bőrömön, sokat voltam korházban, egyik korházból a másikba mentünk, de egy laboreredmény sem lett rossz, minden a normális értékek között mozgott... aztán mivel nem találták az okát igy azt mondták h szar genetika :D
2018. dec. 13. 12:24
 10/18 A kérdező kommentje:
néztem képeket akiket kötényhassal műtöttek, és eskü hogy nekem nincs akkora hasam, és annyira lelógva mint azoknak a hölgyeknek akik le vannak fényképezve, akkor ez jó jel? mármint ezt még vissza lehet suvasztani?
2018. dec. 13. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!