Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 1200 kalóriánál kevesebbet...

Ha 1200 kalóriánál kevesebbet fogyaszt valaki napi szinten (mondjuk ezret), abból lehet probléma közép- vagy hosszútávon?

Figyelt kérdés
2018. dec. 14. 05:19
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Azt jelzi a szervezete, mert ha anorexia következmény, az nyilván nem jó. A napi kalóriaszükségletet számos tényező befolyásolja, a testmagasság, a naponta végzett (energiafelhasználó) fizikai tevékenység, a szervezet élettani/kórélettani állapota, a külső hőmérséklet stb.
2018. dec. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Meg kéne vizsgálni az érem másik oldalát is!

Mennyit dolgozik le a feltételezett 100 kalóriából?

Ha egész nap az ágyában fekve e TV-t nézi, bőven elég ez a mennyiség.

Ha téglagyárban 8 órán keresztül a téglát rakosgatja a raklapokra, még az 1200 is kevés lehet.

2018. dec. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Bocsánat, ez a sor helyett:

"Mennyit dolgozik le a feltételezett 100 kalóriából?"

Ez olvasandó:

"Mennyit dolgozik le a feltételezett 1000 kalóriából?"

2018. dec. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Kinek? Mire?

Egy kis súlyú, ülőmunkát végző, nem túl aktív nőnek az 1200 az ideális kalóriakeret lehet kb.

Másnak meg ez koplalás.

2018. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

HA koplalás, akkor jönnek a koplalás különféle hátrányai, igen.


Van, akinek nem koplalás, de sokaknak az 1500 is az, egyeseknek a 2-3000 is... Persze kevesebb kalóriában különösen nehéz bevinni, amit kell, de 1000-rel még megoldható, ha nagyon odafigyel az ember. De ez kevés, kalóriából is elég kell.


Csak mert valaki pl. apró nő egy irodában, még simán koplalós szint lehet neki az 1200 kcal, az anyagcseréje simán lehet elég gyors hozzá s lehet, hogy gyalog megy haza, az is számít valamit... Egyénileg kell nézni.

2018. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2600 kalória lenne a napi szükségletem,most szálkásitok és így viszek be 1400-1600 között úgy hogy naponta nagyjából 9-1000 kalóriát égetek el edzésekkel.

Ha edzéssel szertnél fogyni akkor semmi féle képpen ne menj ~1350kalória alá és ha izmot nem szertnél fogyni akkor figyelj arra oda,hogy napi 1,4-2g fehérje/kg legyen meg hogy megmaradjon az izomzatod és a legfontosabb,hogy edzések során sok folyadékot veszítesz úgyhogy napi 2,5-3,5l víz ajánlot

2018. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nagyjából ennyit ettem egy hónapig (mert elnéztem a kalóriabázison a számokat) és 65-ről lefogytam 60-ra. 160 cm vagyok és semmit se sportolok, számomra ez nem volt koplalás. Még szeretnék fogyni, és nekem bevált ez szóval folytatom így.
2018. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anorexiás, csak mint kiderült, teljesen jól bírom, ha nem viszek be ennél többet egy napon, és súlycsökkenés szempontjából nekem is bevált, mert 4,5 kilóval könnyebb vagyok, mint 3-4 hete voltam. Nem sportolok aktívan, nem végzek fizikai munkát. Köszi a válaszokat.
2018. dec. 17. 23:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom a "paramétereidet" meg,hogy miket eszel,de 1000kalóriából nem nagyon jön ki a szükséges fehérje mennyiség úgyhogy hosszútávon az izmaidat fogod "lefonyni"
2018. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!