Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni?

Hogyan tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
Körülbelül 97 kg vagyok es 170 cm ez a súly nagyon sok és nem is most szedtem fel.. Kisebb koromba rengeteget ettem és nagyon meg is híztam tavaly nyáron lefogytam 15 kilót és azóta meg tartom a súlyom és körülbelül 30 kg-ot szeretnék leadni juniusban lesz a a ballagasom es az erdekelne hogy ha elkezdenék diétázni és tornázni kb hány kilogrammot tudnék leadni?Meg milyen diétát ajánlanátok?
2018. dec. 18. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szénhidrát szegény diétát sok mozgással.

Mostani kalória igényedből vonjál ki 8-900at és ekkora m nnyiséget vigyél be egy nap úgy,hogy meg legyen az 1,4-2g fehérje kg-onként.Edzéssel nagyjából még 8-900kalóriát tudsz elégetni naponta igy egy nap 1600-1700kalória minusz jön összes.

Egy hónap alatt 5-6 kg-t tudsz fogyni egészségesen ugyhogy a 30kg elérhető cél.

Arra figyelj,hogy legyen meg a napi minimum 2,5-3,5liter víz és legyen elegendő fehérje bevitel,hogy ne az izmaidból fogyjál

2018. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Heti 4x-i intenzív kardió (lépcsőzés, bicikli, ellipszis, gyaloglás) és súlyzós edzés fokozatos terheléssel, emellett vissza kell venni a szénhidrátos táplálkozásból. Ja és készülj fel, hogy min. 2 hónap míg átállsz a mozgásra, fájni fog rohadtul, nem lesz hozzá kedved, de ha legyőzöd ezeket a negatív érzéseket és csinálod, nem adod fel, akkor 6 hónap múlva büszke leszel magadra és arra amit elérsz.

Én 6 hónap alatt 18 kg-ot adtam le, most ugyan az ünnepek miatt nem járok heti 4x, csak heti 2x. Ugyanannyi voltam mint te. 172 cm és 98 kg. Most 80 kg vagyok, de lehet hogy már kevesebb mert rég mértem magam. 42-44 között van a ruhaméretem. Illetve a 42 kicsit szűk, viszont rám jön, a 44 már nagy (lötyög).


A kardiónál én azt néztem, hogy az alkalmankénti 400-500-600 kalória meg legyen és annyira a szénhidrátot sem vontam meg. Mármint ettem Graham kenyeret vagy rozsosat reggelire, sőt vacsorára is. Nem minden nap, de amikor éreztem, hogy kell akkor igen. Szénhidrát kell ahhoz, hogy rendesen tudj fogyni. De a Fornettit, a csokis kelt tésztákat, édes süteményeket, csokit, fagyit, pudingokat és a többi haszontalan dolgot teljesen ignoráltam. Ha csokis ízt akartam, ittam egy csokis vagy mogyorós shakert (BiotechUSA fehérjepor).

A másik még az anyagcsere típusod. Ezt fel kell méretni, hogy tudd mit egyél. Ha te szénhidrát-típus vagy akkor másképp kell étkezdned mint a fehérje-típusoknak. Metodicnál is meg tudod csináltatni, de ha odafigyelsz magadra és tudod, hogy mitől vagy jobban, mitől kevésbé jól és mi az a kaja ami "leszívja az energiádat" akkor felmérés sem kell.

Ajánlom még a Sportkontroll csapatot is, de ők elég drágák.

A legolcsóbb ha a kaloriabazis.hu-ra beregisztrálsz és vezeted mit ettél és mennyit és mit sportoltál és mennyit.

Remélem segítettem.

2018. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek, nagy erőt adtatok! Megyek és már meg is csinálok egy edzést! Majd ide kommentbe leírom hogy megy.
2018. dec. 22. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!