Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikróval, illetve forróvízzel...

Mikróval, illetve forróvízzel elkészíthető egészséges ételek?

Figyelt kérdés

Kolis vagyok és szeretnék egy kicsit egészségesebben étkezni. (Meg 2-3 kilüt leadni)


Nincs lehetőségem főzésre.

Eddig 3 élelmiszert sikerült ktalálnom.

- Zabpehely

- Tasakos barnarizs (amit bele kell lógatni az éppen forró vízbe)


Nem sokra jutottam, mert nem nagyon járok boltokba..


Esetleg Update temékek, jók lennének?

Egyet már néztem is, de nem edzek semmit.

Ilyen Esti turmix [link]


Napi 1800 kalóriát terveznék bevinni. 20% fehérje, 30% zsír, 50% szénhidrát formájában.


Esetleg vitaminokról is szivesen hallanék. :D


2018. dec. 20. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Uncle Ben's konyhakész tasakos barna rizs, még víz sem kell hozzá, csak meg kell mikrózni.
2018. dec. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tojás? Millióféle étel készíthető belőle mikróban is, tápanyadús, az egyik legjobb fehérjeforrás... Jó, a mikró nem ideális egy rántotta készítésére, de megoldható, olvass utána, hogy ha egész tojást akarsz berakni, akkor mit kell tenned, kiszúrni meg ilyenek, én sosem teszteltem, mert nem szorultam rá. Viszont sütiket sűrűn készítek mikróban. Pl. egy tojássárgája, 1-2 dkg darált dió vagy akár mák (maglisztekkel nekem nem jött be, de gabonalisztekkel is jó), szódabikarbóna/sütőpor, ízesítés... Ha nem vagy reménytelenül édesszájú, akkor lehet sós is, persze akkor mással benne.


S persze kell zöldség. Az nyersen is ehető, de amelyik nem, azt mikrózhatod, belekeverheted tojásba, miegymás.


Nem tudom, persze, neked mi az egészséges étkezés, erről igencsak megoszlanak a vélemények s amúgyis mindenkinek más jó.

2018. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Mikrót ne használj, ha nem muszáj.

Rakás szar.

Inkább főzd meg a tojást és úgy edd, mint mikróban sütni.

2018. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De csak egy mikró van és egy vízforraló a koliban..
2018. dec. 20. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Vízforralóban is lehet tojást főzni (kezdő kolis vagy, hogy ezt sem tudod? :D), de nincs gond a mikróval sem, csak egyesek valamiért fújnak rá. Egy igazi, éhes és csóró kolis jóval nagyobb merényleteket követ el az egészsége ellen, mint a mikró, ami persze neked nem számít, mert dícséretes módon egészségesen akarsz táplálkozni, de tényleg nem hiszem, hogy ebben a mikró akadályozna. De ezt döntsd el te.
2018. dec. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Menjetek már a tojással..
2018. dec. 20. 22:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj már a csöves koleszossággal...
2018. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vadas máj mikróban:

[link]


Nem írtad, mennyire vagy eleresztve anyagilag, de a máj az egyik legolcsóbb húsféle. Nagyon fontos, hogy fedő alatt főzd, ha nem akarod a mikrót kitakarítani a végén. Én egy nagyobb jénai üvegtálat szoktam használni. A recepttel ellentétben fél kiló májból főzöm, ami nekem négy adag. Minden nap más körettel eszem, általában különböző zöldségekkel, de kenyérre is lehet kenni.


Párolt zöldséget nagyon könnyű csinálni a mikróban jénai üvegtálban: berakod a kívánt zöldségmennyiséget, megsózod, fedőt rá, 5-10 perc alatt kész a mennyiségtől függően. Ha ennyi időd sincs, akkor vehetsz zöldségkonzervet, a Bonduelle nagyon finomakat gyárt (csak meg is kérik az árát), de a Spar sajátmárkás kisebb méretű zöldborsókonzervje is elég jó, az olcsóbb, és szintén finom.


Ha szereted a salátákat, akkor van egy jó hírem: azt sem kell főzni :-)

2019. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!