Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhesen hogyan lehet ugy...

Terhesen hogyan lehet ugy etkezni hogy ne sok felesleg jojjon ram?

Figyelt kérdés

A baba erdekeben eszem amennyit kell de nem szoktam foloslegesen zabalni, kellene valami modszer amiben van eleg tapanyag, vitamin es tapkalo de megsem annyira hizlalo.

Tovabba hazi praktikak arra hogy kicsit erosebb legyen a labam es a karjaim valami edzes fele :)


2019. jan. 2. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Ne terhesen kezdj edzeni és diétázni, mert visszaüt.

Nekem sajnos terhességi diabétesz miatt 1600 kcal, 160 g ch diétát kellett tartanom. A szülésig 2-3 kiló jött fel összesen. (Tehát szülés után 7-8 kilóval lettem kevesebb.)

Mellette csináltam mindent ugyanúgy: kertészkedés, takarítás, séta, játszótér a tesókkal, nyáron strand, hétvégén kirándulás. Teljesen fitten mentem szülni.

Most erősebb a karom és a lábam is, mert sprintelek a bicó után és 12 kilót emelgetek ezerszer.

2019. jan. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

A "baba érdekében" nem kell többet enni, mint elötte (a vége felé kell naponta 200-300 kcal többlet, ha nincs rajtad fölösleg), ez meg nem észrevehetö kajamennyiség.

Ha nem akarsz elhízni, akkor egyél sok zödlségfélét, kevesebb direkt szénhidrátot (kenyér, péksütemények, tészta, rizs) és a zsír mennyiségére figyelj oda.


Emellett naponta kellene mozogni, egy-két óra gyorsabb (amit még nem érzel túl megeröltetönek ) séta nem megterhelö, és jót tesz az általános erönlétednek is, az immunrendszerednek is és a hízást is megakadályozza/lassítja.

2019. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyél normálisan, változatosan.

Amivel elkerülheted a felesleges kalóriákat, az a nasi, és az unalomból evés mellőzése.

Ha eddig nem edzettél, akkor ne most kezd el.

2019. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell a baba érdekében többet enni...


Én tudatosan táplálkozom, és ezt tettem terhesen is, illetve sportoltam is. Nem kell túl misztifikálni a terhességet és mindent megtenni a babára hivatkozva.

2019. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Étkezz ugyanúgy mint eddig
2019. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

terhesen én inkább a baba egészségére figyelnék. tudatosan étkezz. egy kismamától pedig úgyse fogja senki elvárni. hogy beach body-ja legyen. szülés után ha felépültél, majd nyugodtan eddz, de az étkezésre akkor is figyel majd a szoptatás miatt.

szerintem nézz utána, tuti vannak könyvek, amit segítenek.

2019. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze nem ugy ertettem jogy a baba miatt sokat ennek csak amikor ehes vagyok akkor eszem, szerencsere szeretek minden zoldseget es gyumolcsot, es eleg valtozatosan taplalkozom

Koszonom a valaszokat akkor ezeket megfogadom es majd szules utan allok neki edzegetni.

2019. jan. 2. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!