Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Függőséget okozhat a koplalás?

Függőséget okozhat a koplalás?

Figyelt kérdés
Szerintetek az igaz, hogy amikor az ember éhezteti magát és látja, hogy egyre vékonyabb, akkor boldogsághormon szabadul fel az agyában?

2019. jan. 4. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez feltehetően ennél bonyolultabb dolog, de annyi biztos, hogy önmagukkal elégedett tevékeny embereknél a koplalás, mint "fogyókúra helyettesítő" fel sem merül. Az ember egyébként mindenbe képes belehergelni magát.
2019. jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anorexiának hívják.
2019. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem szabadul fel boldogsághormon.

És nem is lehet ezt függőségnek nevezni szerintem. (Max anorexiának ha elfajul, ahogy az előttem szóló is írja)

Viszont a gyomrod összeszűkül, ezért nem leszel már olyan éhes, legalábbis nem érzed. Pár hét elteltével fel sem tűnik az éhség, ez a magyarázat arra amit érzel.

Ez alapvetően nem probléma, feltéve hogy egy kövér, vagy átlagos emberről van szó; mert pár nap koplalásba nem lehet belehalni, és a legtöbb ember többet eszik mint amire szüksége van. Viszont az alapján amit írsz szerintem kezded túltolni. Azért éheztetni nem kell magad. Inkább egyél rendesen és sportolj!

2019. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, anorexiának hívják.

A második kérdésedre a válasz, ez lenne a normális.

2019. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Bármilyen meglepő: NEM lesz mindenki vékonyabb a koplalástól.

Ugyanis ha kiéhezetnek egy szervezetet, bármilyen keveset is eszik, mindent elraktároz pont azért, mert nem kapja meg azt a mennyiséget amennyi ideális lenne (természetesen egészséges, szénhidrátszegény ételekből).

Boldogsághormon kb. akkor szabadult fel először az agyamban, amikor 3 év koplalás után elkezdtem normálisan étkezni, a mérleg pedig kevesebb mint egy hét múlva másfél kilóval kevesebbet mutatott.

Azóta sem álltam le, tudom, hogy még van min dolgoznom, de boldogsággal tölt el, hogy úgy fogyok, hogy normálisan, éhezés nélkül táplálkozom, nincsenek hiánybetegségeim és a gondolataim is tisztábbak, mint előtte.

2019. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

De, MINDENKI vékonyabb lesz a koplalástól, ha elég tartósan csinálja. A haláltáborokban egy kövér/normál ember sem volt egy idő után s nem azért, mert mozgott vagy mert egy picit mégiscsak evett.

De nem kell tapasztalatokig s kísérletekig elmenni (mert voltak olyanok is, nyilván ott is mindenki lefogyott), teljesen logikus, hogy a testnek muszáj a tartalékokhoz nyúlnia, hiszen az energiaigényét valamiből fedeznie kell.


Koplalás UTÁN már érdekesebb a helyzet, de ez egészséges fogyással is így van, ha az ember utána visszatér a régi rossz étrendjére, simán visszahízhatja, amit leadott.

De megfelelő étkezéssel megmarad a fogyás (a víz és salakanyag persze visszajön).


Kérdező, a boldogsághormonokhoz nem értek, az viszont hihető, hogy sokan lelkesek, ha fogynak koplaláskor. Én is az lennék, pedig én pont teljesen immunis vagyok az anorexiára. Már kérdés, hogy nem szoktam böjtölni, csak napi 23 órát, ami tartható és egészséges lehet egy életen át. De ha nem lennék ekkora haspók, simán kipróbálhatnék egy hét böjtöt, fogynék és az kellemes lenne.


Az anorexia már egy súlyosabb szint, aki arra hajlamos, az könnyen belesodródhat még egy laza időszakos böjt esetén is (nem ajánlják akármilyen étkezési zavarnál).

2019. jan. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Persze, de amúgy nem csak attól lehet ez az érzés, hogy látod az eredményt, hanem egyszerűen azért, mert azt tapasztalod, hogy kézben tudsz valamit tartani(pl. feleszed, hogy nem eszel, csak egyszer egy nap, és sikerül)

De iszonyú káros az egészségre, még rövidtávon is, ezzel nem ápolod, hanem gyötröd a testedet, hidd el, tudom!

Ha fogyni akarsz, inkább sportolj, és törődj a lelki egészségeddel is, beszélj valakivel, akiben megbízol, nagyon sokat segíthet!

2019. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetemben igaz, mivel anorexiás vagyok. Nem érdemes elkezdeni koplalni, ha az ember nem akarja tönkretenni az egészségét és az életét. Könnyen anorexiává alakulhat, mint pl nálam, azóta eltellt 6 év és még mindig nem gyógyúltam ki. :-)
2019. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!