Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriadeficit esetén, ha a...

Kalóriadeficit esetén, ha a fogyáshoz szükséges határig belefér pl. egy-két szem szaloncukor, az mennyire gond?

Figyelt kérdés

Nyilván tartom a határokat, egészséges kajákat ezsem (ma pl tojásos barna rizs, csirke, sok zöldség), napi 5x eszem, max. 1400-1500kcal-t és minden nap tornázok is 30-60 perc között (200-400kcal).


Nagyon sokat kell fogynom (30kg). Szépen megy is.


A kérdésem csak az, hogy mennyire ártok a fogyásnak, ha 1-200kcal-t mondjuk heti 1-2x nem tipikusan egészséges kajából viszem be (csoki, chips stb.)


Belefér ìgy mértékkel? Vagy van valami rossz hatása hiába tartom a kcal-t?


Mi a helyzet a 0 kcal tartalmazó zéró üdítőkkel? Azt lehet vagy más miatt nem?



2019. jan. 5. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de én is kalóriát számolok, persze egészségesebb dolgokat eszek, meg mindent mértékkel, de én simán eszem édességet is, ha belefér a kalóriakeretbe. Annyi, hogy igyekszem kevesebb fehérlisztes, agyon cukrozott dolgot enni. Néha a zéró kóla is belefér, persze egy pohárral, nem literszàmra, mert ha nincs is kalória tartalma nagyon, biztos, hogy nem egy egészséges dolog. Attól, hogy "fogyókúrázok", vagyis inkább egészségesebb életmódot élek, attól még nem kínozom magam, azt úgyse lehet betartani, hogy soha többet nem eszel meg semmi nasit. Csak tudj mértéket tartani. Én tudok, így nekem ez vált be.
2019. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fehér lisztet, cukrot alapból kiiktattam, nincs is itthon, nem is hiányzik, de szaloncukor még volt és mivel belefért, elcsábultam. Az is igaz, hogy nem tudnék örökre lemondani a csokiról, de változtatni is szeretnék, jó lenne így, hogy kereten belül néha szabad. Örülök, ha mértékkel belefér.
2019. jan. 5. 13:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy szabad. Ha beleférsz a leretbe és csak néha fordul elő akkor simán lehet.
2019. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Lehet,ha megvan a minimum fehérje(1,4g/kg-onként),mert ha ez nincs meg akkor java részt izomból fogsz fogyni .
2019. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha belefersz a kaloriadeficitedbe akkor a lisztes - cukros mindenes dolgoktol is fogsz fogyni. Ha tulleped akkor a legegeszsegesebb mindentol is fogsz hizni. Ennyi :)
2019. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, tovabbolvastam...

en evek ota iszok zero colat, egy 1.75os szinte mindennap lemegy... oke nem egeszseges meg stb, de fogyok semmi problema nincsen. Nem kell engem kovetni csak elmeseltem,hogy nem befolyasol semmit . Mondjuk egy 1.75osbe 7kcal van, en azt is hozzaadom amikor szamolok de igazabol nem szamottevo.

2019. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ehetsz szaloncukrot is ha belefér a keretbe
2019. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!