Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van köztetek falási rohamokkal...

Van köztetek falási rohamokkal küzdő? Elmesélné a történetét?

Figyelt kérdés
2019. jan. 5. 19:59
 1/2 anonim válasza:
Èn csak eszem ès eszem ès eszem ès eszem.
2019. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hali!

Ugyan én már többségében ,,kigyógyultam", de voltak napok, mikor egyszerűen nem tudtam leállni az evéssel. Sportoltam, nem keveset, de annyit nem hogy ez indokolt legyen. Jártam endokrinológusnál is (nem emiatt, de megemlítettem neki), és előállt azzal, hogy felesleges bűntudatom és anorexiás hajlamom van.

Aha, persze.

A teljes igazságot azóta sem sikerült felfednem, viszont találtam dolgokat, amik segítenek nekem.

- probáld rendezni a körülményeket. Lelki ok miatt eszel? Írd fel az érzéseidet és a történéseket egy hétig minden nap, és lehet hogy találsz olyat, ami párosítható a falási rohamokkal. Nekem pl a következők voltak: kétségbeesettség, stressz, instabil emberek körülöttem, rossz rutin...

- próbálj meg kevesebb szénhidrátot enni! Olvastam olyat, hogy a több szénhidrát gyorsabban szívódik fel, kevesebb ideig leszel telített, és serkenti az éhséghormonokat.

- és ami a legtöbbet segített: időszakos böjt. Rengeteg pozitív élettani hatása van. Amíg nem csináltam, többször kerülgetett éhesen az ájulás, hirtelen lettem kajás, és rossz ételeket kívántam + az édességek rabszolgája voltam. Meg a falásrohamok természetesen. Viszont ehhez az elején nagy fegyelem kell. Azt hiszed, hogy nem bírod ki étel nélkül x ideig, de a tested többre képes, mint gondolod! Az első napokban ha lehet, probálj aludni sokat, az egyszerűbbé teszi. Kell a testednek egy kis hozzászokási idő, légyszi ne add fel az első napokban.

- tudatosítsd magadban, hogy tele a hasad, és nincs szükséged másra

- igyál kaja előtt és után sok sok vizet! Ez eltelít, és nem fogsz kívánni többet


Remélem tudtam valamennyit segíteni! :)

2019. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!