Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék lefogyni?

Szeretnék lefogyni?

Figyelt kérdés

Szeretnék lefogyni, nem két hét alatt valami csodaszerrel, hanem rendes táplálkozással és mozgással. Tudnátok válaszolni pár kérdésemre:


-Van valakinek bevált diétája?

-Tudtok laktató, de kevés kalóriát tartalmazó ételeket?

-Mit csináljak, ha úgy érzem, éhes vagyok, de nem rég ettem?

-Tudtok valami oldalt (ilyen témában) ami segíthet és olvassak el?

-Ti hogy és mennyit fogytatok, mennyi idő alatt?


Előre is köszönöm a válaszokat!


16/F/120kg/185cm



2019. jan. 6. 10:09
 1/6 anonim válasza:

Első körben hagyd el a finomított szénhidrátokat és a cukrot, valamint a cukrot tartalmazó dolgokat. Használj édesítőszert, annyiféle van már és használj lassan felszívódó szénhidrátokat. Egyél sokkal több zöldséget, gyümölcsöt, halat, fehér húsokat.


Másodsorban egyél naponta többször, de fele akkora adagokat, mint eddig.


Harmadszorra pedig mozogj kétszer annyit, mint eddig, ha mást nem, sétálj, vagy ússzál.


Ha ezeket be tudod tartani, akkor már elindultál egy úton és könnyebb lesz kialakítanod az új életed.


Itt vannak finom kaják, amikkel Buday Péter szakács rengeteget fogyott. Ő reformálta át a saját receptjeit egészségesebbekre, de úgy, hogy közben az ízük is szuper maradt. Rengeteget fogyott velük, mondjuk közben sportolt is.


[link]

2019. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ekkora túlsúllyal első körben beszélj a háziorvosoddal!
2019. jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Intenset start program.

Egy híresebb szemelyi edzotol, ingyenes csak regisztrálni kell és mindig kapsz emailt, tartalmaz edzéstervet és étrendet / külön férfi külön női /

2019. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

- nem diétára van szükséged, hanem életmódváltásra, melybe az étrend és mozgás is benne van

- számtalan ilyen tulajdonságokkal rendelkező étel van, ez 15 közülük: [link]

- ne egyél, az önkontroll és akaraterő csak hozzáállás kérdése

- [link]

- 94kg-ról mentem le 71kg-ra kevesebb mint fél év alatt, eközben izmot is építettem, jelenleg kb. 14% testzsírral vagyok 84kg.

Ilyen szintű túlsúllyal érdemes lenne konzultálnod dietetikussal is, nehogy a szíved vagy az ízületeid bánják a fogyást.

2019. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! (Kb. 2 éve) Fél évig jártam edzőterembe, kevesebbet ettem, de semmi változás nem volt. Akkor volt annyi akaraterőm, hogy fél éven keresztül, heti 6 napot mentem edzeni. Mostmár sajnos nagyon kevés akaraterőm van. Van esetleg valami ötletetek, hogy szerezzek egy kis akaraterőt?
2019. jan. 6. 15:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is rengetegféle diétába belekezdtem, de egyiket sem bírtam hosszútávon tartani. Mindegyiket feladtam, mert túl sok volt a tiltás, ezt sem ehetem, azt sem, mindenféle táplálékkiegészítőket akartak rám sózni...

El is ment a kedvem az egésztől, de végül kb 1 éve rátaláltam arra, ami nekem a legjobb, életmódot váltottam.

- Mozgás: enélkül sajnos nem fog menni. Edzőterembe nem járok, én itthon edzem. Rengeteg edzős videó van a neten, csináltam pl Shaun T Focus T25 videóit, Péntek Enikő edzéseit, nemrégiben pedig belekeztem a 1 workout a day csatorna 4 hónapos edzéstervébe. Nem edzem minden nap, de azért heti 3-4 alkalommal mindig megvan. Eleinte borzasztóan nehezen szántam rá magam, semmi kedvem sem volt nekiállni. De az a sikerélmény, amit az edzések után érzel, hogy tudod, ma is tettél valamit az egészségedért... amikor érzed, hogy a gyakorlat, amit 2 hete még nem tudtál megcsinálni, most már meg tudod.... ezek olyan sikerélményt adnak, amikből tudok meríteni, amikor nincs kedvem edzeni. Mert igen, ma is vannak ilyen napok. Néha engedek a kísértésnek, de arra ügyelek, hogy a heti 3-4 alkalom mindig meglegyen. És tudod mit? Most már sokszor hiányzik is, érzem a késztetést arra, hogy mozogjak. Ezen kívül ami még sokat számít: ahová csak lehet, gyalog járok, de sokszor cél nélkül is elmegyek csak úgy, sétálni. Ez amellett hogy mozogsz, arra is jó, hogy tudsz közben gondolkodni, kint vagy a friss levegőn.

- Evés. Nem diétázom, nincs semmilyen étrend, amit követek. Nem használok sem édesítőt, sem speciális liszteket, nincs letiltva a cukor és a liszt. Én a kalóriákat számolom. Erre a Kalóriabázis oldalt használom. Be lehet állítani sok mindent, ami alapján az oldal kiszámolja, hogy mennyi napi keret mellett maradsz kalóriadeficitben, ami ugye a fogyás feltétele (persze van pár dolog, amire figyelni kell, de a fórumban nagyon rendes emberek vannak, akik mindenben segítenek). Ezért nálam nincsenek tiltólistás ételek, alapanyagok. Mindenből eszem, amit megkívánok, csak a mértékletességre kell nagyon ügyelni. De azt megfigyeltem, hogy egy idő után elkezdett a gondolkodásom is megváltozni. Az elején sokszor előfordult, hogy olyan ételt ettem, amiben sok kalória van, és bizony csak keveset ehettem belőle, és hamar éhes lettem emiatt, a napi keret pedig elfogyott. Ha nem léptem túl, éhes maradtam, ha túlléptem akkor bűntudatom volt. Viszont amikor olyan ételt ettem, amiben kevés kalória van (pl saláták, zöldségek), teljesen jóllaktam, és bőven maradt még a keretből a nap végére, na ez megint olyan sikerélményt adott, mint az edzésnél is. Most már tudat alatt is, ha a főzésre gondolok, olyan ételekben gondolkozom, amikben kevés kalória van, hogy nagyobb adagot tudjak enni belőle. Már nem kívánok sok olyan ételt, amit régen szerettem (pl tészták), mert tudom, hogy csak üres kalóriákkal van tele. Sokkal jobban kívánom a zöldségeket. Nem egyszer bizony meglepő volt, amikor az oldal kiírta, hogy egy-egy ételben bizony sokkal több kalória van, mint amit gondoltam volna. És igen, még mindig eszem ugyanúgy pl csokit is, csak épp egy fél tábla helyett 3-4 kockát egy nap. Megvolt a nassolás, de mégsem tömtem teli magam cukorral. ja még egy apróság: csak ásványvizet iszom, semmi mást, viszont abból napi 1,5-2 litert. A cukros üdítőkkel is rengeteg kalóriát viszel be.


Tavaly februárban kezdtem el ezt az egészet, és most vagyok -15 kg-nál. Az eredmény látványos, de ami fontosabb, hogy sokkal jobban is érzem magam, egészségesebbnek.

2019. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!