Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy lefogyjak?...

Mit tegyek, hogy lefogyjak? (Bövebben lent)

Figyelt kérdés

Most 150cm és 63-65 kb vagyok, ami elég sok. Bár izmos vagyok, ami tudom, hogy nehezebb mint a zsír, de azért van rajtam felesleg. Most 19 éves vagyok és 50-55 kg szeretnék lenni.


Heti 6x-7x táncolok, meg nyújtok is. Szóval a sportolással nincs baj. Napi kb 2000-1500 kcal-t eszem és vegetáriánus vagyok. Igyekszem vegánnak lenni, de családi eseményeken néha sajtot eszem, vagy tejfölt.


Tudom, hogy elméletileg e-mellett vékonynak kéne lennem, de az a helyzet, hogy 13-14 évesen anorexiás voltam (azaz nagyon keveset ettem) és mióta normàlisan étkezem, a szervezetem azt hiszem, túl jól hasznosítja a tápanyagokat. Mit tehetnék, hogy egy jó étrend mellett csinosan vékony legyek? (és ezúttal egészségesen, nem anorexiásan)


Elöre is köszönöm a válaszokat.



2019. jan. 9. 17:26
1 2
 1/16 anonim válasza:

Szerintem kardiós edzéseket kellene inkább bevezetned a tánc/nyújtás helyett vagy mellett.

Sajnos a vega étrend az nem garantálja, hogy egészséges is. Eszel szóját vagy bolti vegán "húsokat"?

2019. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sokaknak már az is sokat segít, ha kerülik a cukrot, fehér lisztes termékeket, tésztát, peksutiket.

Esetleg felezd meg a kaja adagokat.

Ne menj 1500kcal felé.

2019. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Bolti vegán húsokat nem eszem, meg péksütit/tésztát sem, mert gluténérzékeny vagyok. És ezekben van glutén. Tofut néha, meg szójatejet a kávémba.


Ennyi táncóra mellett több idöm nem igazán van mozgásra. (Egyetem mellett)

2019. jan. 9. 22:58
 4/16 anonim válasza:

A szójatejet kerüld inkàbb. És úgy összességében a szójás dolgokat. Azok rémesen hízlalnak (argentínàban a sertéseket ezzel tömik) és a természetes hormonjaidat is megzavarhatják, bár ez most nagy vita téma. Válts inkább rizstejre vagy kókuszra. (Én kókusszal iszom a kàvémat, így ki tudom hagyni a cukrot, de más szerint meg pocsék így 😅)

Ha nagyon nincs időd, akkor én egy ugrókötelet ajánlanék. Napi 10-15 perc is megdolgoztat annyira, hogy beleizzadj. Utàna pedig egy meleg fürdővel fokozhatod tovább a tested intenzívebb “zsírégetését” ( de nem szeretem ezt a szót). Ha teheted eljàrhatsz szaunázni is.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2019. jan. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ó. Köszi. ezt nem is tudtam. mármint a szóját.

az ugrókötél tetszik. kipróbálom :)

2019. jan. 9. 23:48
 6/16 anonim válasza:
100%

Nekem is anyum (mezőgazdasàgi mérnök) mondta, mikor egyszer haza állítottam a vegaságom kezdetén vele. Rögtön a kukàban landolt a bontatlan szója.

Ami még most hirtelen eszembe jutott, hogy az étkezéseidet inkàbb reggelire és ebédre korlàtozd, vacsinak már csak “nasi” legyen (pl humuszba mártogatós zöldség), mert így a bevitt kalóriáidat fel is használod nap közben.

Meg természetesen a kész kaját, mint a màr említett húspótlékok, kerülése. Nekem az segített sokat a fogyásban, mikor vegetàriànus lettem (nekem egészségügyi okokból a vegánság nem kivitelezhető), hogy magamnak készítettem el mindent, így tudtam miben mi van és kontroll alatt is tudtam tartani az összetevőket ( a bolti humuszban sok WTF dolog van. A valóságban viszont 3 összetevő ha a vizet nem szàmoljuk + a saját spenótfasírtomnàl se ettem mèg finomabbat)

Plusz ha teheted mindig sétàlj, ha mész valahova és nem kell sietned.

Amúgy ugrókötelezésnèl figyelj oda, hogy csak a talpad első harmada érjen talajt, a sarkad sose. (Gondoltam inkàbb leírom, mert ismerek olyat, akinem tud rendesen ugràlózni😅)

2019. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi, ment a zöld kéz :)
2019. jan. 10. 00:20
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
A kukoricával is hizlalnak állatokat (kacsa, liba, sertés) - sok gluténmentes bolti kajában (pl. gm tészták, lisztek) főleg kukorica és sokszor szójaliszt is van. Erre is érdemes odafigyelni.
2019. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Este 6 után ne nagyon egyél
2019. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mindenki leírta hogy mivel fogyott le csak a lényeget nem.

Van egy kcal szükségleted.

Átlagban kb 1800kcal, ha lassú az anyagcserèd, ha nem akkor 2000kcal de rengeteg dologtól függ.

Ha ennél több jut a szervezetedbe, akkor fogysz hízni ha kevesebb akkor fogyni.

Javaslom 1500kcalt egyél az kényelmes és fogsz tőle fogyni szépen közepes tempóban.

Ha 1300kcalnál kevesebbet eszel azaz koplalsz akkor is fogsz fogyni csak nem zsírból és lassul egy idő után az anyagcserèd, meg próbál minél kevesebb dolgot használni a szervezeted így fokozatosan leállnak a működéseid.

Ez a lényege ezeknek.

2019. jan. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!