Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy motiváljam magam a...

Hogy motiváljam magam a fogyásra, ha nem vagyok kövér?

Figyelt kérdés

Az egész testalkatom olyan "meh".

Nem vagyok kövér éppen, van rajtam némi izom...valahol...mélyen...a szívemben...


Számokban 56kg vagyok a 155cm magasságomhoz és nem vevődik észre, mert arányosan undorító mindenütt. Tehát nincs olyan, hogy na majd előnyösen kiemelem a lábam vagy a hasam mert a combom vastagabb...nem. Nekem mindenem arányosan hájas de ha valaki rám néz nem mondd kövérnek. És az a baj, hogy mikor annó 64kg voltam akkor volt motivációm mert jobban látszódott. Nem tudom hogyan szerezzem vissza illetve hogy szokjak le a stressz-evésről.

19/l



2019. jan. 12. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ez: "és nem vevődik észre, mert arányosan undorító mindenütt" nagyon aranyos volt! Rég nevettem ilyen jót. Ez: "Nem vagyok kövér éppen, van rajtam némi izom...valahol...mélyen...a szívemben..." jó volt felütésnek. Csak így tovább, csak így tovább! Gondoltál az énképzavarra, mint a következő stand up-os fellépésed témájára? Nagyon vágod, ott vagy a szeren! Szólj, mikortól kapni már a jegyeket.


---


A stresszevésnek mindig van oka. Az okot felderíteni és megszüntetni, nos ez lenne a cél. Addig is az énterápiád kiegészítőként a relaxációt, stresszmenedzsment meditációt (vmi orvosilag igazoltra gondolok), jógát ajánlom neked.


Sok sikert mindkét ügyben!

2019. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenki mondja, hogy úgy tudom előadni a rossz dolgokat magamban és magam körül, hogy lehetnék humorista. Szóval köszi, kapsz egy helyet az első sorban ha összejön, csak előbb meg kell éljem azt a napot mert a jelenlegi életimádatommal nehéz lesz. Ezért keresem a megoldást a fogyásban mert gondolom ha magamat szeretni fogom akkor az életet is
2019. jan. 12. 20:27
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

egyes vagyok


Na nehogy már kicsit dundin ne szeresd magad! Gondolj Miss Röfire, ő is boldog lett végül Breki oldalán.


A stresszevés leküzdéséhez szükséged lesz önfegyelemre is. Az is fejleszthető. Illetve fel van találva az időzár is, ami a hűtőre szerelhető. Ja, és nehogy olyasmi sportot kezdj el, ami árt az ízületeknek! Inkább ússz.

2019. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi a baj?

Mi az oka annak hogy eszel unalmadban?

Ezt kéne kideríteni!

Lényegében jól láthatod magad kövér nem vagy de pici felesleged valószínűleg van.

Írj rám nyugodtan írd le mi a baj és meghalgatlak hátha segít!

Egyébként ha tényleg nem egy részre hiztal hanem arànyosan van rajtad a felesleg az még jól is néz ki!

Ha van rajtad izom az is tök jó, akkor gondolom van alakod is.

2019. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

A motiváció csak is tőled függ. Van aki az egészsége miatt, van aki kisebb ruhaméret miatt stb fogy. Az én motivációm az volt, hogy nyilván felszedtem kicsit és kényelmetlenebb volt úgy élni, mert a barátom vékony, és nem akartam, hogy amikor ránk néznek az emberek azt lássák, hogy ki ez a kis labda mellette? :D Szóval kicsikét hozzá is akarok fogyni. (Egyáltalán nem ő hozta fel, mindenhogy szeret lávcsi, 100% saját elhatározásom.)


Csak az önuralmat tudok javasolni, én egyik napról a másikra döntöttem el, hogy na mostantól fogyi lesz, és szépen elhagytam a fölösleges dolgokat az étrendemből, kisebb adagokat eszek és belemerültem kalóriaszámlálgatásba, helyettesítem a cukrot és a tejet azért, mert pl édesítőszer 0 kcal, a mandulatej meg kb fele annyi kcal mint a rendes 1,5% tej.

2019. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom milyen a kényszerevés... volt benne részem sajnos. Aki nincs benne annak fogalma sincs milyen az. Én is stressz hatására kezdtem el enni, aztán már csak azért h jobb kedvem legyen. Utána persze jött a lelkifurdalás meg a plussz kilók... 5 kg nál valahogy felfogtam az agyammal is h baj van, most próbálok visszatérni önmagamhoz. Nem vagyok kövér én sem de ha folytatom a dolgot ki tudja hol állok meg... nekem agyban kattant egyik nap valami és onnantól meg tudom állni h ne egyek csak úgy, előtte hónapokig minden elhatározás eredménytelen volt. Talán az segített h amikor egyedül voltam itthon jól megvizsgáltam magam a tükörben és ott vhogy felfogtam h ez így nem jó, nem egészséges. Talán eu neked is segít. Ne add fel!
2019. jan. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 15 kg súlyfelesleggel is jól érzem magam a bőrömben, ezért adtam fel mindig a fogyókúrákat. Most elhatároztam magam, engem csak a mérleg motivál. (Hogy ne arra ébredjek egy nap, hogy az a +15 már +25 vagy +30 - mert ezek sem tudom, mikor jöttek fel:S)

Mivel eddig mindig feladtam, ha beállt a súlyom, most úgy tűztem ki a célt, hogy kb.15 kg VAGY fél év. Most szerencsére fogyok, de ha beáll is a fogyás, most, egyszer az életben legalább kitartok fél évig. Amennyit annyi idő alatt leadok, annyi lemegy és kész. Az még mindig kevesebb lesz, mint ami most van. De különösebben nem izgatom magam miatta.

Tudom, hogy mindenki tilt ettől, nekem a napi súlymérés vált be, mert 10 dkg fogyás is motivál aznapra, de ha épp többet mutat valamivel a mérleg, attól sem keseredem el, feltéve, ha hetente kb. -0,5 kg azért összejön (és annyi össze szokott jönni)

2019. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de imádom a stílusod, ahogy írsz. :D
2019. jan. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm xD nem segített de köszi.

Ma elnézek egy edzőterembe, hátha lesz pénzem bérletre és akkor rendbeteszem magam. Már nemi életet sem tudok élni mert az jár a fejemben mennyire gusztustalanul nézek ki és nem tudom kikapcsolni ezeket a gondolatokat. A párom meg tehetetlenül próbálja belém sulykolni hogy milyen ku*rva szép vagyok lol.

Vizuális környezetszennyezés...

2019. jan. 17. 07:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért van gond a fejedben, ha egy ilyen kis súlyfelesleg (ami jól is oszlik el rajtad) ennyire zavar. Remélem, eléred a célod, de ne csontváz akarj lenni!
2019. jan. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!