Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vajon sikerülhet így is...

Vajon sikerülhet így is lefogynom?

Figyelt kérdés

Hormonális problémák miatt híztam 35 kg-ot. Kaptam gyógyszereket, hogy ne hízzak tovább.

Sajnos sportolni nem tudok a gerincbetegségem miatt, úszni meg csak ritkán tudok eljárni. 3 hete hagytam el a cukros, lisztes, olajos ételeket, 4 kg ment le így. Attól félek, hogy megáll a fogyás egy bizonyos pontnál, és hiába az életmód változtatás, nem fogok fogyni.. Kell ettől tartanom?



2019. jan. 22. 10:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam oda, hogy értelemszerűen nassolni sem szoktam.. Az életmód változtatás előtt is csak ritkán nassoltam. :) Gyümölcsöket eszem, zöldségeket, extrudált kenyeret, tojást, felvágottakat, leveseket, általában csirkemellet, köretnek bulgur.. Olivaolajra cseréltem az étolajat.. Persze mindezt megfelelő időpontban fogyasztom. :) Próbálok többször kevesebbet enni.
2019. jan. 22. 11:03
 2/19 anonim ***** válasza:

megkėrdeztem mi volt az a hormomalis ok?


szerintem ha lassan is de biztos fogyni fogsz

2019. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát nagyon remélem..😊 Ha 1 év, akkor 1 év.. De szeretnék egészséges lenni.

Az egyik betegségem a pajzsmirigy alulműködés, a másik pedig az enyhefokú IR, ami könnyen átmehet cukorbetegségbe. Ezért is az életmódváltás. Kortizol szintemmel is baj van, rosszul működik a mellékvesém, de annak a vizsgálata még folyamatban van. Az utóbbi is endokrin probléma.

2019. jan. 22. 11:11
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért azt tudod, hogy 35kg hizni pusztán hormonális problémáktól "csak úgy" nem lehet.

Ahhoz enni is kell! Helytelenül táplálkozni, túlzott kalóriákat bevinni, ezáltal fokozottan rakódik a zsír.

De már akkor kellett volna orvoshoz menni amikor +8kg volt "valamitől".

Ezt nem bántásból, de igy van.

A hormonális gondok lehet ok, de nem kifogás!


Gyógytornára biztos eljárhatsz, jót is tenne a gerincednek, kérj rá beutalót reumán! Gyorsabban fogsz fogyni. (bár ne túl gyorsan, havi 2-3kg)

Nem tudom voltál e dietetikusnál, nem ártana hogy beállítsa a megfelelő kalóriakeretet és CH bevitelt.

2019. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

IR esetén fontos, hogy a ch ne legyen több a megengedettnél. A cukros, lisztes ételek és étolaj elhagyása szerintem jót fog tenni. Ha a pajzsmirigyeddel van gond, lehet, hogy nem ártana gluténérzékenységet is vizsgáltatni, vagy csak simán gluténmentesen táplálkozni (ártani nem fog), ha ragaszkodsz a gabonákhoz, ehetsz kölest, gm zabot, amarántot vagy hajdinát. Olivaolaj helyett sütéshez használhatsz kókuszzsírt is. Egyél sok zöldséget, köretnek vagy saláta formájában, minél többfélét. A gyümölcsökkel óvatosan, inkább az erdei gyümölcsöket javaslom (sokkal kevesebb bennük a cukor).

Attól, hogy gond van a gerinceddel, még tudsz sokféle olyan gyakorlatot végezni, amik nem terhelik a gerincedet, akár ülve, fekve is. A karodat lehet súlyzóval edzeni, fekve/ülve lábemeléseket végezni. A gyógytorna is nagyon jó ötlet, mivel a gerincproblémáknak sokszor a hát, törzs izmainak gyengesége az oka. És biciklizhetsz is.

2019. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

16 éves korom óta mondogatta a háziorvos, hogy nincs baj a TSH-mal.. 21 vagyok.

Híztam elsőnek 20 kg-ot, aztán futással leadtam 10-et. Aztán rajtam maradt az a 10 kg felesleg, arra jött meg 25 kg. 85 kg voltam, gyógyszerrel+diétával lement 81-re. Magánorvosokhoz kellett fordulnom, mert a tb-s orvosok le se sz.rtak. Volt mindenféle érzékenységre teszt, voltak tükrözések is, kilégzési teszt stbstb.. Anyukám 2-es típusú cukorbeteg, amit lehet örökölni.. Egy probléma kihozhat másik problémákat is. Mikor híztam, akor se nassoltam, kerültem a cukros üdítőket, csak a lisztes, olajos ételeket nem. Most már azokat is kizártam, remélem hatásos lesz.

2019. jan. 22. 11:52
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem elsősorban a zsír hizlal, hanem a szénhidrát!

Tényleg menj el dietetikushoz!


Ha futással anno leadtál 10kgt-majd duplát, sőt majdnem triplát szedted vissza! Szerinted miért?! Mert nem táplálkoztál továbbra is helyesen, túl lépted a kalóriadeficited ráadásul a CH bevitelre nem figyeltél.


Én tudom mit meglehet szenvedni a tb-s orvosokkal stb, nagyon súlyos hormonális gondokkal küzdök, de azt is tudom, ha hamarabb fordulok orvoshoz nem fajul több tiz kiló felesleggé!

Szóval ezt csak azért írtam, hogy ne azzal áltasd magad beteg vagy...mert ez 100%osan nem OK.


És ilyen gondokkal örök életmódváltás szükséges! Nem időszakos diéta.

2019. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Úgy gondoltam ha egy nap csak kétszer eszek, akkor az hatásos lesz. Sok időbe telt mire beláttam, hogy valóban 5x-i étkezéssel lehet fogyni. El fogok menni. Hallottam már erről a diétáról, próbálom tartani hozzá magam és elég jól megy.. a kilókon is látszik, csak maradjon is így.
2019. jan. 22. 12:18
 9/19 anonim ***** válasza:
Korlátozni kell a napi kalóriamennyiséget, és fogyni fogsz. Akár lisztes ételeket eszel, akár nem.
2019. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azért ez nem teljesen így van... IR-eseknek egyáltalán nem ajánlják a lisztes dolgokat. Pajzsmirigy betegeknek nem ajánlják a tejes dolgokat, mert gyulladást okozhat a szervezetben. Egy makk egészséges emberre biztos igaz, amit írsz..
2019. jan. 22. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!