Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Őszintén: A megemelt napi...

Foryixing kérdése:

Őszintén: A megemelt napi vízfogyasztás tényleg segíti a fogyást, vagy ez is csak egy mendemonda?

Figyelt kérdés

Igen, tudom tudom, ott a google, keressek rá, stb.


Az az egy problémám, hogy hiába írják ki, igen, az, nem tudom meg, hogy végülis hogyan segíti.


Napi 4-5 litert is meg tudok inni ha kell, mellette diétázom, de nem mondanám hogy jelentős változást észlelnék csak a vízfogyasztásom megemelése által.

Pedig mozgok szóval arra sem lehet fogni.


Valaki el tudná nekem magyarázni, hogyan is működik ez, józan paraszti ésszel/konyhanyelven?

Megköszönném a segítséget.



2019. jan. 27. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Van benne valami, de ha van olyan egészségügyi problémád, hogy felgyülemlik benned a víz, nem ajánlott sokat inni.
2019. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell hozzá sok ész hogy megértsd.

A tested nagy %-a vízből áll, és ugye a kémiai folyamatoknak a szervezetedben egy bizonyos közegre van szüksége. Ha kevés vizet iszol, akkor a szervezeted is lelassul, ha pedig eleget akkor normális ütemben fog működni. 4-5 litert nem érdemes, mert azzal már kimosod a sókat is. 2,5 liter víz elég, nyáron lehet 3 - 3,5 is akár.

2019. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Kb semmit nem számít, nem azért kell vizet inni, hogy gyorsabban fogyj, hanem mert kell a szervezet megfelelő működéséhez. Én is simán letolok napi 4-5 liter vizet.
2019. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
a nejem simán letol napi négy liter vizet...fosik is rendesen.
2019. jan. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha evés után megiszol 1-2 pohár vizet, jobban megtelik a gyomrod, és jóllakottabnak érzed magad.

Ha így kevesebb kalóriát eszel, akkor segíti a fogyást a víz. Ha víz előtt-után azért bekapsz pár tábla csokit, akkor a vízivás nagyjából semmit sem segít, illetve a napi folyadékszükségletedet fedezi, ami persze fontos.

2019. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem. De kell inni, nem a fogyás miatt. Napi 4-5 liter viszont túlzás. 2 liter kb. jó, főleg így télen, amikor nem is izzadunk.
2019. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat! Igyekszem megfogadni a javasoltakat! :)
2019. jan. 27. 17:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges 4-5 litert meginni, sőt, könnyen lehet káros is. Én a legnagyobb hőségben sem iszok 3,5 liternél többet.

A testsúlytól, aktivitástól is függ, de 2-2,5 liter általában elég egy embernek.

2019. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most 100 kilósan iszok edzés napon 4 litert. Ha nincs edzés akkor 3l/nap általánosan én nem látom értelmét több vizet fogyasztani számomra. Mondjuk én fogyasztok elektrolit pótlókat.
2019. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!