Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tanacsot szeretnek kerni...

Tanacsot szeretnek kerni fogyashoz, kinek mi valt be?

Figyelt kérdés
20eves vagyok 169 cm es 75 kg korul. ‘15 nyaran meg 58kg voltam ugyan ezzel a magassaggal. Mozogni ugyan ennyit mozogtam es enni is ugyan ennyit ettem. Hirtelen lefogytam 54 kilora majd 1-2 honap alatt folment 61-re, sose voltam 58 kilonal tobb. De csak gyarapodott a sulyom 63-ra akkor egy kicsit megallt majd ujra elkezdtem rohamosan hizni mig mar ‘16 decembereben 80 kilo lettem. Akkor zavart ez ogazan mikor tesi oran magasugrasnal nem tudtam megugrani azt a magassagot ami korabban gond nelkul ment. Akkor kezdtem el itthon kardiozni es dietazni. Lementem 74 kilora es jelenleg most 75 kilon allok. Szeretnem a regi ruhaimat folvenni de egyszeruen nem tudom hogy kezdjek hozza. Nem szeretnek ehezve fogyni nem is vagyok ennek a hive de a mozgasnak se tudom hogy alljak neki ujra. Mi az ami hatasos 15-20 kilot szeretnek fogyni hogy ujra olyan formaban legyek mint regen. Kerlek segitsetek, aki csak rosszindulatuan irna inkabb ne irjon koszonom.

2019. jan. 31. 16:12
 1/4 Flagstaff ***** válasza:

Lehet tudni, hogy mitől híztál ilyen sokat ilyen viszonylag rövid idő alatt? (Másfél év alatt 22 kiló elég sok!)

Attól tartok, hogy az evéssel is meg kell támogatni a fogyókúrádat, csak mozgással nehezen fog menni. Mindenesetre a súlyzókat is vesd be a kardió mellé, azoktól épül az izom, így alapállásban is több energiát fogsz felhasználni, mint izmok nélkül! NE félj, nem leszel "bádidilder" alkatú (főleg eleinte!)

A táplálkozásnál pedig figyelj oda, hogy mit eszel és mennyit! Sok zöldség, párolva, de nyersen is. Gyümölcs főleg délelőtt, és csak módjával, mert a gyümölcsben is van cukor. Ha megy, akkor három fő étkezés (reggeli-ebéd-vacsora) és két kisebb étkezés (tízórai-uzsonna) segít, hogy ne legyél éhes, és ne csábulj el a pékségek előtt.

Reggelire ajánlom a cukormentes müzlit, vagy ami még jobb, a zabpelyhet, sima zabpehely, 300,- forint egy fél kiló. Vigyázz, ezeknek az adagja 40 gramm, tehát kb. két maréknyit lehet belőlük enni egyszerre, tejjel, fahéjjal, gyümölccsel. Tízóraira ehetsz pl. egy marék olajos magot: mandulát, diót, diákcsemegét. Ebédre barna rizs csirkemellel, vagy hallal, vagy bulgur pulykával, ilyenek, uzsonnára túrót javaslok, és vacsorára valami húsfélét párolt zöldségekkel.

Hajrá! :-)

2019. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Flagstaff ***** válasza:
Bocs, kimaradt az előzőből: nem kíváncsiskodom, hogy mitől híztál ilyen gyorsan ilyen sokat, hanem azt szerettem volna javasolni, hogy esetleg egy kivizsgálás nem ártana, ha nincs konkrét oka, vagy nem tudod, hogy mi az. Lehet, hogy valamilyen pajzsmirigy-rendellenességed van, az hízással jár például. Ezért kérdeztem.
2019. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig igenis fontos, hogy mitől hízott meg ilyen hirtelen. Nehéz úgy tanácsot adni, ha nem tudjuk, hogy eleve mi okozta a hízást.

Elvileg a kérdező már 2 éve diétázik és kardiózik, így sikerült lefaragnia 5 kilót és azóta is stagnál... ez így nincs rendben. Meg az sincs, hogy másfél év alatt szedett fel 25 kilót... már eleve az 1 hónap alatt 5 kiló is nagyon durva.

Én első körben MINDENKÉPPEN teljes körű orvosi kivizsgálást javasolnék. Hacsak a kérdező nem kezdett el 2015 nyarától napi 3 pizzát és 2 csokitortát megenni, akkor ennek a súlygyarapodásnak volt valami oka.

Diétázni és sportolni pedig úgy érdemes nekiállni, hogy már tisztában van vele, hogy mire van szüksége, nem hasraütésszerűen beleugrani egyik étrendből a másikba, miközben ki tudja, mi baja van, ami miatt nem fogy.

2019. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsanat azt nem irtam. Masfel honapig csinaltam a dietat mert nem voltam eleg kitarto es nem volt kello motivacio es nem birtam az etrendet. Nem kaptam beutalot endokrinologiara a haziorvos asszisztens azt mondta ne terheljem oket foloslegesen ne egyek annyit es foggyak le. Viszont vervetelre elmentem es a tsh-nal normal volt az ertek.
2019. jan. 31. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!