Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek mik a "kedvenc" diétás...

Nektek mik a "kedvenc" diétás és edzős tévhiteitek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan hihetelten hülyeségekre amiket mondtak nektek. Olyan mítoszokra amik még mindig élnek egyesek fejében. Nekem például az aktuális kedvencem amikor az egyik ismerős nő ecsetelte nekem, hogy "Én nem edzek mellre és főleg nem csinálok fekve nyomást mert attól kisebbek lesznek a melleim."

2019. febr. 10. 13:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Az például, hogy általánosságban a diéta mellé nem akarnak edzeni, mert félnek, hogy túl izmosak lesznek. Ilyenkor mindig vissza kell fognom magam, hogy ne törjön ki belőlem a vinnyogó röhögés. Egyébként is nonszensz, de mikor egy kifejezetten túlsúlyos nő a túlizmosodáson izgul, az különösen szürreális valahogy :D

A másik kedvencem, hogy sokan azt gondolják, hogy ami szénhidrátcsökkentett, zsírszegény vagy cukormentes jelzővel van ellátva, az nem hizlal, azt lehet enni kétpofára...

2019. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Nekem ez a gyakorin is sokat hangoztatott "starvation mode"

Hogy ha túl kevés kalóriát eszik az ember, akkor nem fogy.

Ez szimplán nem igaz.

Persze lassul ilyenkor valamennyivel az alapanyagcsere (mínusz 1-200 kcal) de közel sem elég ahhoz, hogy ilyen nevetségesen alacsony 5-600/napnál ne fogyjon az ember.

Természetesen senkinek sem ajánlott az ilyen drasztikus fogyás, de akkor is, ez nagyon tud idegesíteni.

2019. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

- "nem edzek súllyal, mert úgy fogok kinézni, mint Schwarzenegger" (45 kilós nőktől...)


- "hogy tudnék lefogyni csak a hasamról?"

ennek a level9000 változata a "felüléseket csinálok, mert csak a hasamról szeretnék fogyni, máshonnan nem"


- "nem eszek reggelire szalonnás tojást, mert az hízlal" - és megeszik egy nagy tál cukros müzlit


- "nem eszem meg azt a szelet csokit, mert hízlal és csupa cukor" - és megiszik helyette két liter narancslevet

2019. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
A "genetika" ütőkártya. Csinos nő és egy "bálna" képe egymás mellett, képaláírás az volt, hogy valaki skippelte az edzést a kettő közül. Első komment: "az az igazság, hogy ez genetika..bla-bla-bla..."
2019. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
90%
Nekem az amikor bizonygatják, hogy nem is esznek mégis híznak.
2019. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 kamugyrosz válasza:
95%

Amikor azt mondjak h “jaj úgy se fogsz fogyni ha kevesebb kalóriát eszel és ráadásul egészségtelen. Ha feleannyit eszel az is jó, fontos h husi is legyen benne meg rizs na meg egy kis gyumi is...”

Mondja ezt úgy, h vagy 60 diétás módszert kipróbált és vinnyog h hu de kövér

2019. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvastam egy oltári baromságot egy régebbi kérdésnél, a lényege az volt, hogy mérd meg a reggeli súlyod, majd este 6 körül mérd újra, és ha 1 kilónál több a különbség, hagyd ki a vacsorát, mert az majd mind rád rakódik zsírban...


Az egyik kedvencem, hogy a szervezetnek szüksége van a cukorra meg a fehérlisztre, nem szabad teljesen kiiktatni.


Ez meg ugyan nem teljesen az, amiről te beszélsz, de témába vág, és baromira idegesít:

"Te már férjnél vagy/gyereked van/a korodhoz képest így is jól nézel ki, minek fogyózni/diétázni/edzeni/stb...."

2019. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az, hogy a ketogén mellett nem kell kalóriadeficitet tartani.

Kicsit off, de még ennél is jobban idegesít, amikor irreálisan sokat akarnak fogyni egy közeli határidőig. ("De csak ennyi időm van rá. Muszáj!"

2019. febr. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Elolvastam par valaszt, es van kozottuk par, ami nalam is megvan. Azokon kivul mèg:

- este 6 utan nem eszem es tarsai

- ha azt kerdezgetik, hogy milyen gyakorlatoktol lesz nagyobb es formasabb a fenek. De amikor megirja valaki, hogy nemcsak seggre kene edzeni, es mellette enni is kell rendesen - akkor meg jon a kerdezo reszerol hogy hat ő nem, neki nincs ideje erre, meg ő nem igy gondolta.

- napi 1 ora kardiozastol vajon lefogyhat-e 2 napon belul...

- 30 napos challenge neven futo okorsegek

2019. febr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, az a 2 napos az komoly? 😲
2019. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!