Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan csillapíthatnám az étvágyamat?

Sziasztok!

Arra figyeltem fel, hogy folyamatosan éhes vagyok. Nem tudok jól lakni bármennyit eszem. Ha jól is lakom, maximum egy fél órára, aztán újra ennem kell. Többször volt már "étkezésirohamom". Azaz rövid idő alatt (kb 10 perc) befaltam egy csomó édességet, főtt ételt, rágcsálni valót, majd rettentő nagy bűntudat fogott el.

Félek a hízástól, ehhez kétség sem fér.

Nagyon nagy megfelelési kényszerem van.

Egy időben anorexiám volt, de mióta ki-kigyógyultam belőle, azóta tart ez az össze-vissza táplálkozás.

Szóval kérlek titeket, hogy nektek milyen éhségcsillapító módszer vált be?

Előre is köszönöm.

172 cm/55 kg

Keress kérdéseket hasonló témákban: éhség, étkezés, táplálkozás

febr. 10. 15:39  Privát üzenet  

A válaszok
A gyomrot folyamatosan meg kell tömni valamivel. Otthon többnyire az van, amit leírtál. Ha van otthon főtt cékla, savanyúkáposzta, káposztasaláta, alma, akkor inkább ezekből kell enni.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 10. 16:00 Privát üzenet
Ki kell alakítani egy étkezési rendet, hogy mit tudom én egynap eszel 4-szer, kb mindig ugyan akkor, nagyjából mindig ugyan annyi kalóriát, amennyi neked kell a súlytartáshoz (kb 2000 lehet/nap , ki kell tapasztalni), aztán pár hét alatt megszokod.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont febr. 10. 18:01 Privát üzenet
Az amit az elozo irt, plusz minden etkezes vegen moss fogat, es hatarozd el, hogy a kovetkezo etkezesig (aminek idejet elore kijelolted, pl 3-4 orankent), etkezesek kozott nem "ragcsalsz". En is mindig csak ennek, de nekem fogmosas utan altalaban mar nem igazan van kedvem, mert akkor ujra meg kene mosni, es lusta vagyok...

A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont febr. 10. 19:33 Privát üzenet

2dl forró leves, tészta nélkül.

Mandulatej+ gyümölcs turmix.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont febr. 10. 21:23 Privát üzenet
0027 nevű felhasználó válasza:

Ahogy olvastam a leírtakat, magamra ismertem. Nekem is ilyen tüneteim voltak. Elmentem kivizsgáltatni magam és kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van. Kaptam rá gyógyszert és azóta elmúltak a tünetek. Ha fogyok még (-15 kg ment le) akkor el is hagyhatom a gyógyszert.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont febr. 12. 19:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fogyni akarok:sportolok, kevesebbet eszek. Viszont mikor este hazaérek (8után), rámtör az éhség és nem tudok ellenállni ami tönkretesz mindent. A 6óra után ne együnk szabàlyt nem...
Mit tegyek ha már megettem az adott vacsorámat de még is éhes maradtam. Hogyan csillapíthatnám az étvágyam?
Miket egyek/igyak az etkezesek kozott, hogy csokkentse az etvagyamat?
SEGITSEG! Mivel csokkenthetnem az etvagyamat?
Hogyan tudnám csökkenteni az étvágyamat?
Hogyan lehetne az etvagyamat csokkenteni!?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!