Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kaphatnék tőletek diétás/fogyá...

Kaphatnék tőletek diétás/fogyásra alkalmas étrendeket? Esetleg edzéstervvel mellékelve?

Figyelt kérdés
130kilóról szeretnék fogyni.
2019. febr. 10. 16:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, de halon kìvül ha kehet ne legyen benne hús
2019. febr. 10. 16:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Kevesebb bevitt, mint felhasznált kalória egyenlő a fogyással. Az étrend ebből a szempontból teljesen mindegy.
2019. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó! Lehet igaz, de nem értek egyet. Mondjuk bedobok két mekis sajtburit kólával, lehet a napi kcal alatt vagyok, de hulladékot ettem... Kérdező! Keress rá a guglin! Egészséges táplálkozás és kcal deficit a lényeg!
2019. febr. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy ezt a szájába kéne rágni kedves utolsó.

Már az reményre ad okot, hogy nem csodabogyóról kérdez.


Étrendet magadnak kell kialakítani,hiszen nem tudjuk milyen az életritmusod,van e lehetőséged főzni és,hogy anyagilag mit engedhetsz meg magadnak. Kalóriadeficit a kulcs.

A mozgás megint csak olyan,hogy én pl. utálok futni,hiába is javasolná bárki.

Tehát olvass,tájékozódj és válaszd ki a neked megfelelőt.

2019. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván ekkora túlsúllyal eleinte a mozgás legyen úszás, tempós séta, ellipszis tréner vagy bicikli. Ha már lement valamennyi akkor érdemes konkrét edzés tervet és hidd el, jobban jársz ha profi tréner állítja össze, figyelembe véve a túlsúlyodat. De eleinte elég amiket felsoroltam és fogyni fogsz.

Étrend: azt hiszem, kalóriabázis a neve az oldalnak, ahol ki tudod számolni, mennyi a napi kalória igényed. De kezdetnek az is megteszi, ha összeállítasz magadnak egy egészésges étrendet és elhagyod a: cukrot, fehér lisztől készült termékeket, bő olajban sült dolgokat,készételeket, üdítőket. És helyette ilyeneket eszel:

reggeli: tojás, zabkása, zabturmix, teljes kiőrlésű kenyér sonkával, zöldségekkel.

nasi: alma, egy kis marék dió, mogyoró vagy mandula

ebéd/vacsora: valamilyen hús, párolt zöldséggel, köretnek: rizs, bulgur, köles, hajdina. Én régen azt csináltam hogy megfőztem egy zacskó rizst és azt oszottam 2-3 részre dobozba raktam, mellé a grillezett husit, főtt brokkolit.

Ja, most látom, csak halat eszel, akkor egy héten 2-3x hal (süsd zacskóban fűszerezve, akár 1-2 szem kurmplit is ehetsz mellé és zöldséget.)

Egy tál saláta tonhal konzervvel

Készíts fűszeres tofu kockákat amiket levessel, salátával, körettel is fogyaszthatsz.

Tejfölös gombapörkölt tk. tésztával

mexikói bab/kukorica keverék egy tk tortillában salátával friss ubival.

Humusz zöldségekkel tk pitában

Csicseriborsó egytál étel (1 hagyma, fokhagyma megdinsztelve, egy konzerv darabolt paradicsom, valamilyen zöldség felvágva, csicseriborsó, fűszrek ízlés szerint. Pár perc alatt megvan

cukkini fasírt sütőben sütve

Szóval ötletelj, a vegetáriánus ételek többsége egészséges.

2019. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!