Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek rendben van ennyi...

Szerintetek rendben van ennyi fogyás két hét alatt?

Figyelt kérdés

Két hete csinálom a napi 1200 kcal bevitelt. 1200-1300 kcal között mozog a napi kalóriabevitelem. 112,5 kilóról indultam, most vagyok 111. Nem kellett volna, hogy több lemenjen? Mozogni csak úszni tudok, de el kell juton oda, ami három gyerek mellett nehézkes, de múlt héten pl. kétszer voltam, akkor szaunáztam is, ennek ellenére másnapra egy kilóval többet mutatott a mérleg...

Próbálok kitartó lenni és nem elkeseredni, hogy csak ennyit fogytam... Állítólag nagy súlyból könnyebben megy a fogyás, kivéve nekem. A közérzetem sokkal jobb, mióta elhagytam a kenyeret, lisztet, anyagcserém felgyorsult, mert van, hogy többször is járok nagy wc-re. Valamint a ruháimon érzem, hogy lazábbak, akkor, hogy lehet hogy csak 1,5 kilót fogytam két hét alatt?


2019. febr. 11. 09:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Amúgy nem akarok drasztikus lenni, eddig hiába fogytam le, mind visszahíztam...Remélem napi 1200-1300 kcal-al és változatos, de egészséges étrenddel nem fogom. egyébként 170 cm vagyok és 36 éves.
2019. febr. 11. 09:36
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, de lehet - az emberi szervezet bonyolult.

Ha hosszabb távon kitartasz, biztosan be fog indulni a fogyás.

Nálam ez úgy volt, hogy az első 3 hétben fogytam heti 0,5-1 kg-kat, és ott hetekre megállt a dolog - és persze feladtam:(

Most azt próbáltam ki, hogy nem csak kg-ban határoztam meg a célt, hanem egy reális min. határidőt is kitűztem. Azt határoztam el, hogy most akármit is mutat a mérleg, fél évig kitartok (a cél kb. -15 kg). Eddig úgy tűnik, működik, mert elég könnyen sikerült az első stagnálós 2 héten túljutni.

A kalóriakereted jól hangzik, sőt, ennél egy kicsivel többet is ehetnél, ha az úgy könnyebb hosszabb távon.

2019. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt most jó volt olvasni. Segített! Bízom benne, hogy beindul jobban!
2019. febr. 11. 11:55
 4/17 anonim ***** válasza:
Én ezért nem méregetem magam csak havi egyszer. Nem akarok rástresszelni, de havonta mutatnia kell valamit.
2019. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer mérd meg a derékbőségedet reggel, ezen is fogod látni a változást. A testsúlynak van egy természetes napi ingadozása, ez elfedheti a valós (heti fél-1 kg) fogyást.
2019. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"anyagcserém felgyorsult, mert van, hogy többször is járok nagy wc-re."


Anyagcsere sejtszintű folyamat, az egyes sejtek energiafelhasználását jelöli.

A gyakori székelés a koplalás jele is lehet, mivel a szervezet intenzívebben akar tápanyagokhoz jutni.



Kivizsgáláson voltál?

Szaunázással vizet veszítesz, amit utána újra be is viszel, ezért ne várj tőle ilyen szempontból semmit.

2019. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez alapján már kivizsgálásra kellene mennem?

1200-1300 kcal nem hinném, hogy koplalasnak minősül...

2019. febr. 11. 18:41
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért lettem ekkora, mert semmit nem mozogtam és semmit nem foglalkoztam az étkezéssel. Vacsorára szalámis kifli és tsai, melegszendvics és hasonlók. Harmadik gyerek előtt 90 kiló voltam.
2019. febr. 11. 19:25
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem az a benyomásom, hogy túl kevés a kcal, az a baj.


Én is csináltam 1200 kcal-ás fogyást, mikor itthon voltam pár hónapig és semmit nem kellett tennem a házimunkán kívül.

119 kilóról indultam, és heti 2-3kg-ot fogytam.


Aztán mikor egy évvel később sajnos visszajött, és előről kezdtem de már dolgoztam mellette, hiába nyomtam az 1200 kalóriát, később a 800-at mert munka mellett a szervezetem inkább tartalékolt.


Most meg megint máshogy fogyok, alapvetően napi 1500 kalória, de igyekszem két étkezés között kicsit nagyobb szünetet tartani, reggelit és ebédet elhúzni, ezzel mindig adok egy kis lendületet a fogyásnak napi szinten.

2019. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én is itthon vagyok, házimunka és a gyerekek szállítása a dolgom. Már annyira beálltam erre a napi kcal bevitele, egyáltalán nem vagyok éhes. Hihetetlen, de így van.
2019. febr. 12. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!