Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia utáni túlhízás...

Anorexia utáni túlhízás megállítása?

Figyelt kérdés
Anorexiás voltam,kijöttem belőle viszont az evés kezd túl sok lenni és kezdek elhízni. Hogy lehet megállítani a “binge eating”-et?

2019. febr. 12. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Úgy, hogy elmész a pszichológushoz és rendbehozzátok a lelkedet, mert még mindig nincs rendben. Egy egészséges lelkű ember se túl, se alul nem eszik. Viszont sportol, az boldogsághormont is termel és formásít. Amúgy hol tartasz éppen kilóban (és centiben)?
2019. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túlsúlyos csak sokat eszek nem mert valami baj lenne hanem szerintem csak unalomból és félek hogy elhízok

Nem szeretnék túl sovány se lenni hanem csak pont átlagos

2019. febr. 12. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Mi az a sok evés?
2019. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Ez ilyenkor normális, csak a tested próbálja behozni a lemaradást. Majd idővel enyhülni fog. Nekem kb. két évig is eltartott mire beállt a normális evésem. Felszedtem vagy 20 kilót, aztán ugyanolyan hamar lement, mint jött.
2019. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
60%
Nem akarlak megijeszteni de ovatosan, en anorexia utan ugyanezt tapasztaltam binge volt allandoan aztan egy ido utan purge is(kihanytam mindent amit megettem) ha meg mindig felsz attol hogy elhizol akkor pszichologus mert nem jottel ki 100%osan...sajat tapasztalat de abszolut, ha gondolod ramirhatsz privibe (lany vagyok amugy)
2019. febr. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Egészséges táplálkozással. Semmi extremitás, csak sok természetes, vitamindús étel. Ne péksütiken, pizzán és csokin élj. Megfelelő mennyiségű fehérje, zsír és jófajta szénhidrátok (zöldség, gyümölcs, olajos magok), ezt ki lehet egészíteni szénhidrátosabb köretekkel, hogy elég kalóriát vigyél be. Egy kis édesség is mehet, de ezekkel ne ess túlzásba, ha már elérted az egészséges testsúlyodat. Mozgás nem árt, de ne vidd túlzásba, van, aki ilyenkor elkezdi durván túledzeni magát, az se jó. Heti 3x1 óra bőven elég, a lényeg a rendszeresség és hogy erősödjenek az izmaid.
2019. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Dietetikussal kéne beszélned, ugyanis a falásrohamok akkor vannak, ha a szervezeted nem kapja meg a szükséges tápanyagokat minden étkezésnél, ha a z éhséged luxuskalóriákkal (olyan ételek, amikből nem profitál a szervezeted) csillapítod, illetve, ha túl sok idő telik el két étkezés között.


Ezt nem úgy kell elképezlni, hogy akkor most bogyókat meg porokat kell szedned, meg salátán kell élned; olyan mennyiségben és olyanokat eszel a tanácsával, amiket egy átlagember és nem fogod kívánni a plusz csokit, csipszet, fagyit, hasonlókat.


Én 36 kilósan kezdtem el roborálni, 45-46 kg-ra felvitt a dietetikus (1,57 magassághoz) és azóta tartom a súlyt. Szóval Neked is ezt tudom javasolni.

2019. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!