Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit fogyhatok ezzel a...

Mennyit fogyhatok ezzel a tervvel? Hasonló programot csinált már valaki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ez egy futó program. 8 hetes program és mixelve van benne a magas intenzitású futás - sprint - és az alacsony intenzitású, de hosszútávú futás.

Már futok több, mint fél éve. Fogyás miatt kezdtem el. Diétáztam is mellette, de utána elhagytam a diétát és maradt a futás. Tartom is a súlyom, sőt, lassan pár kilótól még megszabadultam. A hasam viszont még nagy.

Azért választottam ezt a programot, mert azt olvastam, sprinttel lehet fogyni hasról.

Az érdekelne, hogy van e itt olyan, aki hasonlóan futással akart fogyni és hasonló sprintes edzéstervet követve tényleg fogyott.

Jó rég óta már csak egyenletes tempójú futásokat csinálok, 3-8km között.


2019. febr. 17. 00:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Még mindig nem érti sok ember, hogy csakis!!! diétával tűnik el a háj. Akármit sportolhatsz, kisebb nem lesz a hasad. Sőt, az izom még jobban kinyomhatja a zsírt. Kalóriabázis! Bezzeg az okostelefon kezelést egy perc alatt megtanulja mindenki, de ezt az évtizedek során sem sikerült.
2019. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért nagy a hasad mert elhagytad a diétát. A futás nagyon jó foyáshoz de csak ha megfelelő étrend is van mellette.
2019. febr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*fogyáshoz
2019. febr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha csak letámadni tudod a kérdezőt, mi a francért írsz? Lehet ezt normális stílusban is leírni. Tudom, hogy ha hlyere zabálom magam, akkor nincs az az isten, hogy fogyjak. Nem is írtam egy szóval se, hogy mellette zabálni óhajtok.

Az, hogy elhagytam a diétát, még nem azt jelenti, hogy sokat eszem. Egy kicsit kevesebbet eszem, mint előtte, plusz futás. Kábé annyi kalóriát viszek be, ami futás nélkül kéne. Ezért megy lassan lefele a felesleg.

Azt ugyan nem írtam, de gondoltam, ki lehet találni, ha egy fogyásra alkalmas edzésprogramot kezdek el, akkor az étkezésre is odafigyelnék.

A bevitt energiatípusra azért próbálok most is odafigyelni, de ezt a programot elkezdve még jobban odafigyelnék, de nem akarom túlbonyolítani az étkezés részt.

Tehát kevesebb energiabevitellel és ezzel a futóprogrammal tényleg várhatok javulást? Sprintes futással fogyott már valaki?

2019. febr. 17. 08:22
 5/11 A kérdező kommentje:
A hasam sajnos mindig is nagy volt, még deszka koromban is, mikor 38 kilós voltam 8.-osként. Pedig akkor versenyszerűen futottam. Ja és nem ettem hlyre magam, sőt, állandóan piszkáltak a szüleim, hogy egyek már, de valahogy nekem nem megjött az étvágyam a mozgástól, hanem elment.
2019. febr. 17. 08:27
 6/11 A kérdező kommentje:
Kösz a trágárkodást, jelentettem
2019. febr. 17. 12:33
 7/11 anonim ***** válasza:
És mivan ha vége a programodnak? Abbahagyod aztán visszahízol? Az ilyen programok, diétak a legnagyobb hulyesegek a világon, sajnos sok ember nem fogja fel. Majd ha izmosodni akarsz, akkor kell odafigyelned nagyon a kajára. A tartos latvanyos fogyáshoz életmodot kell változtatnod, és agyban is helyre kell tenni magadat,amíg ezt nem fogod fel nem lesz szép eredmény.
2019. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Több, mint fél éve futok, nekem ez az életmódváltás, és az, hogy kicsit odafigyelek, mit eszek, de nem viszem túlzásba. Több, mint 10 kilótól szabadultam meg, ahogy írtam. BMI szerint súlyom teljesen a normális kategóriába tartozik. Az alsó határt nem nagyon akarom megütni, mert voltam már annyi és kábé gebének éreztem magam...leszámítva a hasam. Mindössze pár kilótól szeretnék megszabadulni, de úgy, hogy a hasamról menjen le.

Szerintem ezt az életmódváltást itt nagyon sokan túldramatizálják. Persze, egészségesen kell élni, de nem hinném, hogy meg kéne vonjunk magunktól mindent. Amikor itt életmódváltásról beszélnek sokan, úgy hangzik, mintha azt mondanák: "diétázz/fogyókúrázz egész életedben"

Holott szerintem itt az egyensúlyon kéne lennie a hangsúlynak.

Mint írtam, mozgok. Azt ugyan nem írtam, de most itt leírom: megpróbálok egészséges étrenden lenni. Ezt úgy kell érteni, hogy megpróbálok nem túl sok szemetet enni, sok zöldséget és gyümölcsöt enni. Gyorskaját max 1 hónapban egyszer eszem, nem iszok cukros löttyöket- főleg nem kóla féléket, teát is mézzel iszom, koffein menteset, kávézni nem is kávézom, cigizni életemben nem cigiztem (hamár az egészséges életmódnál tartunk), alkoholt egyet egyet szoktam legurítani hétvégén olyan 4%-os üdítőt, ami 2.5dl-es kiszerelésben van.

Ennél konkrétabb diétát szerintem ha valaki már alkalmaz folyamatosan, az már életen át tartó fogyókúra.

De engem a mozgás rész

2019. febr. 18. 15:37
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocs, elküldte:

Engem nem a diéta része érdekelt, hanem a mozgás része. Az, hogy ha nem zabálja agyon magát valaki emellett a program mellett, akkor tényleg fogyaszt e hasról a sprintes futás. Valakinek van e tapasztalata ilyen téren.

2019. febr. 18. 15:39
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyébként a kérdésedre válaszolva: Miszerint mi lesz, ha vége lesz a programnak, abbahagyom és visszahízok? d

Nem hiszem, hogy visszahíznám, ha egyszer a futás megmarad.

Írtam, hogy fogyás céljából kezdtem futni és diétázni, de diétát elhagytam, miután kábé a súly meglett, a futás megmaradt. Tartom a súlyom, sőt, még tovább fogytam kicsit.

Ebből kiindulva: ha a program vége, visszatérek a normál megszokott futásomhoz-hacsaknem megtetszik a sprint és további sprintes edzéseket iktatok még be, amit erősen kétlek, mert sprintelni nem szeretek. Nem hiszem, hogy visszahíznék, ha egyszer továbbra is futni fogok és nem fogok zabálni.

Egyébként néha szoktam intervallumos edzést csinálni, kábé 2 hetente egyszer rá tudom venni magam, de ha kitűzöm célul a programot, be tudom tartani (Már több futóprogramot végig csináltam fél maratonra edzettem).

2019. febr. 18. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!