Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjunk nyarig 10...

Hogyan fogyjunk nyarig 10 kilot, ha csorok vagyunk?

Figyelt kérdés
Baratnommel nyarra szeretnek ujra 50kilogrammok lenni. A lisztet es a cukrot tudnank teljesen elhagyni,figyelnenk a kaloriakra es este mar nem ennenk, valamint otthon tornaznank egyutt heti 2-3x. A gondunk az, hogy egyetemistak vagyunk es max kreditet vettunk fel most is es az elozo felevben is, igy szo szerint reggeltol estig az iskolaban vagyunk es altalaban este nyolc ora korul szoktunk hazaesni.Mivel semmi penzunk,igy szo szerint tesztan es krumplin elunk, jobb napokon peksutin. Ez nem csak egeszsegtelen, de elegge hizlalo is,aminek meg is latszik az eredmenye. Hogy tudnank megis fogyni es egeszsegesebb eletet elni, ha nincs penzunk fizetos sportokra es csak a legolcsobb elelmiszereket engedhetjuk meg magunknak? Sajnos ebben a felevben mar biztos, hogy nem tudunk majd diakmunkazni, csak nyaron, igy valoszinuleg nyarig meg szegenyek leszunk,mint a templom egerei :D Kerlek titeket mondjatok tippeket,akar olcsobb,dietas recepteket, vagy tornafeladatokat. Azert irtam tobbes szamban,mert egyutt lakunk, ugyanannyi kilok vagyunk, ugyanaz a testalkatunk, kb ugyanaz az anyagi helyzetunk es a napirendunk is, es mar mindketten megelegeltuk, hogy nem csak dagadtak de meg folyton faradtak es kimerultek is vagyunk az egeszsegtelen eletmodunktol. Elore is koszonjuk a valaazokat.
2019. febr. 19. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

A legnagyobb gond itt az egyoldalú, fehérjeszegény, szinte csak szénhidrátot tartalmazó étrend.

Krumpli, tészta és péksüti helyett/mellett olcsó élelmiszerek:

tojás, rizs, répa, cékla, káposzta, hagyma, alma, csirkemáj, szardíniakonzerv, száraz hüvelyesek (sárgaborsó, lencse). Ezekből már össze lehet hozni kicsit értelmesebb étrendet, egyszerű, gyors ételeket. Ha otthonról tudtok hozni ételt, hozzatok hozzá sült húst, osszátok be úgy, hogy legalább az első napokban meg tudjatok enni 1-2 szeletet, a többi napon tojás és halkonzerv, heti 1x máj. Melléjük annyi zöldség, amennyire futja (reszelt répa, főtt cékla, párolt káposzta, lencse- és sárgaborsófőzelék stb.). Otthonról vigyetek egy kis lisztet, zsiradékot, sót, fokhagymát, fűszereket, amivel főzni tudtok. Ha marad még egy kis pénzetek, vegyetek kefírt és kínai kelt, citromlevet, jó kis salátát lehet belőle készíteni. De bármilyen zöldség jó, mirelit keverék is, ha futja rá.

A hüvelyeseket áztassátok be egy napra, utána már nem kell olyan sokáig főzni őket.

Én is voltam csóró egyetemista, esténként mindig párolt zöldségkeveréket ettem egy kis tejföllel, vagy valami tojásos ételt.

Sportolni lehet az albérletben/kollégiumban is (torna, vízes palackkal súlyzózás), vagy kimehettek együtt futni is egy kicsit.

2019. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Én mikor csoro voltam 67kgrol lefogytam 52kgra pont ezért mert csoro voltam , borzasztó egészségtelenül éltem ( péksütin és heti 1-2x volt főt etel . Igen jól lehet lakni 2 kakaós csigával egész nap, annak aki hozzavan szokva !)

Van olyan sport amiért nem kell fizetni pl futás vagy otthoni torna felülések stb .. de vannak kondiparkok is .Én ha eszek látszik ha nem eszek az is látszik igy amilyen könnyen hízok olyan könnyen fogyok is , ennek hála a borom tele Van csíkokkal. Szóval tapasztalatból a sportot ajánlom ami tartós és hosszútávon megköszöni a szervezeted + együtt könnyebb!

Én soha nem figyeltem mit eszek , (most se hogy minden nap fozok) a lényeg annyi hogy le is mozogjam, és nem 2 tányérral meg nagykanállal eszek mindent, de nem vonom meg magamtól a finom falatokat (kivéve édesség, üdítő)

Sok sikert

2019. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Ne zabáljatok, egyetek kevesebbet, nincs hambi, gyros, üdítő, energiaital. Még spórolhattok is.
2019. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Mivel fiatalok vagytok, nem lesz nehéz. Fussatok heti harminc kilométert ilyen elosztásban: 5-5-5-5-10, vegyetek néha tojást és sovány sonkát, tonhalkonzervet, sovány sajtot, jön a tavasz, zöldpaprikát, paradicsomot, újhagymát. Ha utcán futtok, akkor mindig együtt, zenehallgatás nélkül, és vigyázzatok magatokra.
2019. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Amióta odafigyelek az étkezésre, sokkal kevesebbet költök ételre, mint korábban (a péksütemények pl. rettentően zabálják a pénztárcát)


Én a tészta-rizs-krumpli triót cseréltem le borsóra és babra (hol pároltan, hol egy kis liszttel főzeléknek behabarva). CH csökkentett kenyeret eszem, azt is keveset.

2019. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Flagstaff ***** válasza:
84%

Fogyózni olcsó! A lényeg, hogy ne hagyjátok a szervezeteteket kiéheződni, mert akkor fog rossz döntéseket hozni. Magyarul: egyetek gyakran, de keveset!

A répa olcsó, finom és tápláló. Egyetek sok répát! Vigyetek magatokkal a suliba is, jól tűri a szállítást!

A zabpehely kilója 600 forint, ez soknak tűnik, de kijön belőle 25 reggeli. (Kb két marok egy adag.) Előző este beáztatjátok tejbe, másnap reggelre finom puha, eltelít és energizál.

Sajátmárkás joghurtok, de CSAK NATÚR!!! Felejtsétek el a gyümölcsjoghurtot, tömény cukor az egész. (Nem mondom, finom is...) Egy joghurtba két kanál zabkorpa meg egy pici fahéj, és kész a vacsora.

Mirelit zöldségkeverékek, 3-400 forint egy kiló. (szintén sajátmárkás.) Egy tányérba teszel belőle, letakarod egy másik tányérral légmentesen és mikróban két perc alatt megpárolódik. Teszel hozzá kuszkuszt, és kb öt perc alatt ott az étel. Finom, tápláló, egészséges.

(Kuszkusz: 800 forint egy kiló, ez kb 10 adag. A Fővám téri csarnokban kimérik tíz dekánként is, nagyon rendesek! A tíz deka kuszkuszt forró vízzel felöntöd, annyit, hogy ellepje, letakarod, megvárod, amíg beszívja a vizet és kész. ) Bulgur majdnem ugyanez, de miután felszívta a vizét, le kell önteni még egyszer vízzel, és megfőzni. Kicsit cicósabb, de megéri, mert jóval tovább tart eltelítve, mint a krumpli és a tészta.

Egyetek nyugodtan este is, mert különben reggel fáradtak, erőtlenek lesztek. Persze ne sokat, de egy joghurt, pár répa vagy párolt zöldség kevés körettel simán belefér. Én eszem suli után 1/2 9-kor,és január eleje óta 7 kilót fogytam. (Pedig én 43 éves vagyok.)

Mozgásra ott a Pinterest, rengeteg ilyen gyakorlatsor van rajta, amit akár együtt is csinálhattok, sőt, együtt igazán vicces! Jön a jó idő, sétáljatok erős tempóban haza a suliból, vagy suli és tanulás között iktassatok be egy jó tempós fél órás sétát. Ugrókötelezni is lehet "láthatatlan" ugrókötéllel,(karoddal imitálod a mozgást,) jól megpörgeti a pulzust, és ha ketten csináljátok, kiröhöghetitek azt, aki hülyének néz miatta.

Járjatok hét elején a piacra, Csarnokba, mert akkor minden olcsóbb. :-)

Más most nem jut eszembe, csak annyi, hogy sok sikert!

2019. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon hasznos válaszokat kaptatok!!


Tudom finom a peksuti de rengeteg benne a zsír:( plusz nem éri meg.


En pl szoktam csinálni körözöttet is.

Fél kiló túró(fél zsíros,zsirszegeny) ehhez hozzá teszek annyi natúrjoghurtot hogy ne legyen túl híg de kenhető legyen, és ízlés szerint ízesítem, bors őrölt kömény piros paprika só,hagyma.

A fűszert is meg veszitek és elég egy darabig.

Mivel van fehérje a túróba, natúr joghurtba is ezért ajánlom a körözöttet is.

2019. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Az hülyeség, hogy állandóan egyetek....ha a szervezet azzal van elfoglalva, hogy mindig esztek emelkedik az inzulin folyamatosan a kaja lebontásán fog dolgozni akkor nem fog olyan luxus tevékenységekkel foglalkozni, hogy zsírt égessen. Időszakos böjtöjetek 16/8 változat nézzetek utána próbáljátok ki én tapasztalatból mondom, hogy sokkal többet fogyok amióta diéta mellett ezt is bevezettem, rengeteget olvastam róla és érdekes módón rosszat nem is hallani róla.
2019. febr. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

1-es: ilyen alap tartósélelmiszerek vannak itthon, és 1-2 hónapja már ráálltam, hogy veszem a lencsét/sárgaborsót,rizs az mindig volt, tojást és almát általában otthonról szoktunk hozni, a futásra már lelkileg készítjük magunkat(UTÁLUNK FUTN de muszáj lesz :D),nagy előny, hogy pont most kezd bejönni a jóidő.

2-es: igen, nagy gond az is, hogy kevésszer eszek,de akkor sokat,pl ha este hazaérek és egész nap nem tudtam enni,akkor sajnos sokat eszek.

3-as:köszi, de mint írtam: csórók vayunk,tehát amúgy sincs hambi,energiaital,gyros meg üdítő, max sátras ünneeken gyümölcslé :D

4-es:tonhalkonzervünk még van pár(anyukáinktól kaptuk),de elég drága,úgyhogy az nem tudjuk renszeresen beemelni az étkezésünkbe. A futás mint írtam feljebb jó ötlet, de elég sz@r kondiban vagyunk, szinte biztos,hogy nem tudunk lefutni 10 km-et,de majd próbálkozunk :D

5-ös:igen.én is azt vettem ésre,hogy baromi drága a péksüti és még csak jól sem lakok vele.

6-os:zabpelyhünk az azt hiszem,hogy van is,ha joghurtut eszek akkor amúgyis csak natúrt eszek(utálom a gyümi darabokat :D),mirelit zöldségkeveréket vettem is meg répát is tegnap este a kommented hatására. Mivel 1-2 hónapja elkeztem picivel jobban figyelni már a dolgainkra, így akkor beruháztam kuszkuszra és bulgurra is,bár őszintén az előbbit valamiért rühellem :D Pinterest jó ötlet, Szegeden tanulunk, így a Fővámra nem tudunk menni hétköznap, de a párjaink pestiek,lehet,hogy velük majd kinézünk,ugyanis hiába figyelnék oda az étkezésre hét közben, ha hétvégén meg szemetet ennénk. A szegedi piacra néha kijártunk,de minden nap reggel nyolc órától szemináriumom van és kb fél hatkor kellene kelnem a piac miatt és lusta vagyok, de néhanapján belefér,ezt belátom :D

7-es: a körözött jó ötlet,köszi,mindketten imádjuk de már ezer éve nem ettünk.

8-as:majd utána nézek,neked is köszi :)

2019. febr. 20. 09:50
 10/11 Flagstaff ***** válasza:
Tegnap még az is eszembe jutott, hogy egy csomó minden van, amit normál esetben olajban sütnénk ki, pl ezek a vízzel higítható gabonafasírtporok. Olyan 300,- forint körül van egy zacsi, ami két embernek pont elég zöldségkörettel. (Kenyér, ilyesmi ugye azért nem kell, mert maga a fasírt gabona.) ÉS a zacskóra rá van írva, hogy "forró olajban" kell kisütni, de én mindig sütőben sütöm, olaj nélkül, és teljesen jó így is. Kevesebb energia, kevesebb pénz. És egy csomó minden, amit olajban kell sütni, süthető sütőben is. Kísérletezzetek, jó mulatást! :-)
2019. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!