Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez itt most mi a sz@® akar lenni?

Ez itt most mi a sz@® akar lenni?

Figyelt kérdés

Véletlen bukkantam rá, végig olvastam. Ne nézzetek hülyének, de... Most ez mennyire hiteles?

[link]



#fehérje #szénhidrát #akkormiaszartegyél
2019. febr. 21. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Kiegyensúlyozott étrend kell, nem jó, ha valamiből túl sok van,ennyi. Azt már régóta tudják, hogy baromság a teljes szénhidrát megvonás.
2019. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
92%
Nem tudom, hogy miért tálalják újdonságként, régóta lehet tudni. Az arányokon, forrásukon és a minőségükön szoktak finomítgatni, de alapvetően szükséged van szénhidrátokra, zöldségekre, gyümölcsökre, fehérjére.
2019. febr. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem újdonság. A túlzott fehérjebevitel nem csak káros, hanem felesleges is. Annyit kell belőle enni, amennyi szükséges, se sokkal többet, se kevesebbet.
2019. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A problémám leginkább az, hogy sehol nem tér ki arra, mennyi az annyi. Mennyitől számít túlzottnak a fehérje, vagy akár a szénhidrát bevitele. Nem egy konkrét szám, de legalább egy irányadó intervallumot odacsaphattak volna, /ttkg... Mert erről meg szintén ahány oldal, annyi variáció.
2019. febr. 22. 09:33
 5/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Nem lehet egységesen megmondani, mert függ kortól, nemtől, származástól, életmódtól... stb. :) (Hülye példa, de egy 150 centis, terhes, hetvenéves szénbányász kínai nőnek egészen mások az igényei, mint egy kétméteres nigériai informatikus fiúcsecsemőnek.)


De ilyesmi a célja az okostányér kezdeményezésnek:


[link]

2019. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

50/25/25% a napi össz kalóriabevitelben. Mindegy, hogy az 2000, vagy 1200 kcal.

50 a ch, a többi a maradék. Ez a legáltalánosabb irányelv az arányoknál, ha nem orvosi diétát követsz, csak saját fejre mész.

5%-ot szoktak általában csalni a ch-fehérje arányon.

A minőség a lényeg. Az össz ch bevitel max. 5%-a származhat finomított cukorból (ha esetleg kvzol).

2019. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!