Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyire elhízni?...

Hogy lehet ennyire elhízni? Nálad mikor volt az a pont, hány kg plussznál mikor azt mondtad elég?

Figyelt kérdés

Én 14kg plusszal is rosszul éreztem magam a bőrömben, éreztem, hogy állj, változtatni kell.

Hogy a francba lehet felszedni mondjuk 50kgt???

Arról nem is beszélve aki 250kg felett van.

Nem érzi, nem látja, hogy nem stimmelnek a dolgok?

Hihetetlen számomra, hogy pl. +20kgval jól érzi magát, tetszik magának az ember. Tudom állhat a háttérben betegség, lelki problémák, de ezekre van megoldás.

Persze nem kell mindenkinek kockahas, nekem sincs, de azért egészséges tartományban tartani a súllyunkat, nem lehetetlen.



2019. febr. 23. 08:45
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
+10 kilónal. Lassan jött fel és észre se vettem csak amikor megmértem magam. Azóta életmódváltás..
2019. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
31%
+50 kilóhoz már kell valami betegség (akár mentális is)
2019. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
63%
Nem is a kinézet miatt, mert azért nem mindenkinek az a legfontosabb életcélja, hogy jól nézzen ki. :D De pl. én már +5kg felett azt érzem, hogy nemtudok rendesen mozogni, úgy ahogy máskor, hogy nem olyan érzés a testemben lenni, mint előtte, és ez baromira zavar és akadályoz. Nemtudom mások hogy tudják elviselni, hogy lesz a testükön egy csomó háj.
2019. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
64%
15 kg plusznál döntöttem el, hogy muszáj változtatnom.
2019. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
51%
5 kg plusznál fordítottam vissza. Nem a kinézet miatt, mert alig látszott. Nem is az egészség miatt, mert 5 kg nem sok. Hanem pont azért, hogy mi van, ha még több jön fel, 5 kg-t még könnyű leadni.
2019. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
67%

Általában az ekkora súlyfelesleg nem egyszerre jön fel, így a test is alkalmazkodik hozzá. 35-40 kb súlyfeleslegem van (bár már akkor boldog lennék, ha a fele lemenne).

Életmód+hormongond. Utóbbi nagyon későn, felnőttként derült ki. Mindig nagyobb, mindig dagibb voltam, mint a korosztályom, mivel ez volt a természetes, sosem éreztem magam rosszul, még ha idővel jöttek is fel kilók. Nem volt olyan hogy nem kapok levegőt vagy nem tudok mozogni vagy rosszul vagyok az evéstől, semmi ilyesmi.

Mikor kiderült a hormongondom, nagyon hirtelen fogytam vagy 10 kilót (még mindig túlsúlyos voltam). Azóta hol visszajön, hol lemegy, viszont a jojózás miatt már sokkal kevésbé arányosan hízom. És emiatt már tényleg rosszul érzem magam a bőrömben, de akkora túlsúlynál nehéz változni, főleg egy elcseszett rohanós életmód mellett. :)

2019. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
55%

Én most 20 kiló plusznál mondtam azt, hogy elég.

Lassan jött fel, szinte észre sem vettem (azt, hogy ilyen sok). Őszintén meglepődtem, amikor véletlenül ráálltam a mérlegre. Aztán eltelt még vagy két év, amikor többször nekiálltam lefogyni, de mindig feladtam, mert semmi motivációt nem éreztem.

Talán most sikerül - eddig 6 kg-t fogytam másfél hónap alatt. Az egyetlen motivációm az, hogy ne legyen a +20-ból + 40... JÓL érzem magam a bőrömben, 38-40-es ruhákat hordok, elég jól eloszlik rajtam ez a súly is, alapvetően nem érdekel az egész.


"Hihetetlen számomra, hogy pl. +20kgval jól érzi magát, tetszik magának az ember. Tudom állhat a háttérben betegség, lelki problémák, de ezekre van megoldás" - nem gondolom, hogy bármi "lelki probléma" állna a háttérben. Ülő munkát végzek, sokszor enni se nagyon van időm, és van elég rohannivalóm munkaidőn kívül is - ez egyenes út volt a sok pékáruhoz:( Szinte semmi időm nincs magamra, ha van, akkor sétálok a kutyával, olvasok, találkozom a barátaimmal stb. Egyébként tavasztól őszig sokat kirándulok középhosszú távokat is (10-15 km), a súlyomon ez a mozgás sosem látszik meg - szóval az ilyen "kezd azzal, hogy gyalogolsz 1 buszmegállót" dolgokban nem hiszek.


Amúgy meg nem gondolom, hogy el kellene ítélni az embert a súlya miatt. Az én példám is mutatja, hogy akár +20 kg-val sem nézek úgy ki, mint egy elefánt, ennyi még az egészségre sem ártalmas (BMI szerint), akin meg +50kg vagy több van, annak már tényleg valószínűleg egészségügyi oka van.

2019. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
70%

Én még nem híztam el nagyon (+5-10 kg van rajtam az ideálishoz képest), de elképzelhető, hogy pár éven belül el fogok. Persze, teszek valamennyit azért, hogy egészségesen étkezzem, elég sokat sportolok (heti 8-10 óra összesen), de erre időt és energiát kell szánni. Ha csak bemegyek a pékségbe egy kakaós csigáért, az sokkal gyorsabb, mint otthon előre elkészíteni az ebédet, amit viszek magammal. Csakhogy ahhoz, hogy ne legyek állandóan éhes, kakaós csigából jóval több kell, mint sült csirkecombkockából párolt zöldséggel, ergó az időtakarékosságnak a hízás a következménye. Majd három év múlva meglátjuk, mi lett :-/


A másik meg az, hogy a hízás mögött lelki okok is lehetnek. Sokan, ha rosszkedvűek, úgy érzik, hogy egy kis csoki segíteni fog rajtuk, vagy most igazán megérdemelnek egy kicsit. Ha sokszor vagy folyamatosan rossz kedvű valaki, akkor ebből nyilván hízás lesz. Vagy ha vizsgára készül az illető, határidős munkát csinál stb., akkor is érezheti úgy, hogy szüksége van arra a plusz motivációra. Az aktuális határidő vagy vizsga fontosabbnak tűnik, mint hogy most hízik valamennyit, hiszen azt később még leadhatja.

2019. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
71%

Hogy hogyan lehet +50 kg-t felszedni. Van több magyarázatom is rá.


1. Szegénység. Igen, a legtöbben azt mondják, hogy a pénz nélkül is lehet egészségesen enni. Szerintem ez hülyeség. Hányszor mondta azt anyám, hogy ne egyem kenyér nélkül a sonkát, szalonnát, levest, stb-t, mert nem lakok jól, dehogynem laktam volna jól, csak egy kicsit több kellett volna belőle. És mennyivel olcsóbb a 200 ftos kenyérrel kitölteni a fennmaradó éhséget, mint az 1500 ftos sonkával. De rengeteg példát tudok. A sima tészta 200 ft, a durum tészta 500, a kenyér 200 ft, míg egy fél kg brokkoli 500 ft. Az meg nem poén, hogy a a hó elején egészségesen étkezünk, majd hó végén éhen halunk.


2. Lelki okok. Ami leginkább a szegénységre vezethető vissza. Ha már 5 kg + van szerencsétlen gyereken a többi gyerek elkezdi bántani, nem éppen szép szavakkal, persze, hogy szerencsétlen gyerek a kajába menekül.


3. Rohanó életmód, ami szintén a szegénységgel egybeköthető. Olcsóbb és gyorsabb anyukának egy fehér zsömléből összerakott szendvicset csinálni a gyereknek, mint párolgatni a zöldséget, lesütni a csirkecombot. Hányszor volt, hogy vajas kenyeret vittem egy szelet párizsival az iskolába, mert nem volt másra pénz.


Azért jöttem leginkább a gyerekkorral, mert azon akin felnőttként 50 kg+ van, annál a gondok gyerekkorban kezdődtek, pont az említett 3 magyarázat miatt.

2019. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Nem itélkezem félre ne értsétek, csak magamból indulok ki.


Lelki gondok... Ismerős. A minden mindegy érzés, a legalább ennyi örömöm legyen.


A szegénység is ismerős és igazad is van benne. Azért arra is van megoldás, lehet nem tökéletes de van. Tudom, hogy sokminden pénz kérdése, de inkább a motiváció hiányzik.


Hormonális problémám szerencsére még nem volt, de lehet az a legrosszabb, mert az ember tenné de a szervezete nem jól működik.

2019. febr. 23. 10:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!