Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le kellene fogyjak de nem megy!?

Le kellene fogyjak de nem megy!?

Figyelt kérdés
Szóval eléggé problémás helyzetben vagyok, mivel kövér vagyok: 155 cm és 72 kg 16 éves lány.. az a helyzet, hogy későn érő vagyok, mert az orvosom azt mondta, hogy még fogok nőni és hát menzeszem sem nincs még szóval azt állapították meg, hogy csak késönérő vagyok, de kövér sajnos és így nem fogyhatok le, mert ha fogyókúrába kezdek akkor többet nem növök magasságra de én szeretnék még nőni. Edzek itthon naponta, de hiába,mert ha ennyit eszek mint most nem megy le egy kiló sem. Kerlek ha valaki tud ajánlani valamit amitől lefogyok és növök is akkor segítsen. Köszönöm előre is

2019. febr. 24. 11:24
 1/7 A kérdező kommentje:
*lefogyok de a növésem sem áll meg- így akartam írni :)
2019. febr. 24. 11:39
 2/7 anonim ***** válasza:

annyit kell enni, hogy a tested hormonális változásait ne babráld meg. Ez nálad kb. 1500 kcal lehet.

Mostanság mennyit eszel egy nap?

16/l - 50 kg.

2019. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neki kell állni sportolni

A szüleid milyen magadak?

2019. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én sportolok, itthon edzek, de ami lemegy, az vissza is jön másnapra.. anyukám 164 cm, apukám 170 cm , mind alacsonyak vagyunk a családban, de én elvileg még fogok nőni
2019. febr. 24. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:

16 évesen ha még sosem volt menzeszed, akkor nem későn érő vagy, hanem gond van a hormonjaiddal. Endokrinológusnál voltál már?

Írták már, hogy számold a kalóriákat, legalább azt jó lenne tudni, mennyit eszel most, ebből mennyi a szénhidrát, zsír, fehérje. Ha ezek az információk megvannak, az egy jó kiindulási alap, hogy min kellene változtatnod.

Ha még nem tetted volna meg, első körben iktasd ki a nasikat, cukros-lisztes ételeket és üdítőket, gyümölcsleveket. Egyél minél több zöldséget, és legyen elég fehérje is az étrendedben. Utóbbiból kb. 70 g-ot célozz meg. (A húsoknak, sajtnak, túrónak kb. 20-25%-a fehérje, egy tojásban kb. 7 g van.)

A fogyókúra nem egyenlő a koplalással, az tényleg nem ajánlott. Kalóriabázison meg tudod nézni, mennyi az alap kalóriaszükségleted naponta, ez alá ne menj.

2019. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem voltam de félek menni, úgyhogy nem fogok, viszont betartom amit ajánlottál/ajánlottatok ,köszönöm szépen, még jöhetnek tanácsok!
2019. febr. 24. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Menj dokihoz! Mi az, hogy félek menni???

Anyukádnak nem tűnik fel, hogy gond van?

Ha az én lányom lennél elvinnélek, addig semmi fogyózás.

Gyerek vagy, simán tönkrevághatja az egészséged ez az állapot.

Irány az orvos!

2019. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!