Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Törvényszerű mindenkinél,...

Törvényszerű mindenkinél, hogy 40 év felett megtestesedik, pocakos, deformált lesz (nő)? Hatásos még ilyen korban az egészséges étkezés és mozgás, vagy már semmit sem segít?

Figyelt kérdés
Ezt nem értem, 3 éve még 55 kg voltam.Nagyjából ugyan azon életmód mellett most 65 körül vagyok.Van remény visszamenni 55 kilóig?
2019. febr. 27. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Egészséges étkezés és rendszeres mozgás minden esetben hasznos.
2019. febr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
78%

bár nem maradhatunk olyan teszel ami 20évesen volt de nem törvényszerű hogy "deformálodjunk"


a mozgást én mindenképpen javaslom, de ha ugyanúgy élsz mint korábban és felment 11kg szerintem az kicsit sok. lehet hogy van valami más a háttérben?

2019. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Naná, hogy hatásos! Több olyan embert ismerek, aki 40 fölött kapott észbe, és elkezdett keményen sportolni, izmokat növeszteni, formásodni, és jobban néz ki, mint 20 évesen. Az evés is fontos, a cukormentesség és a szénhidrát csökkentése alap, ezen felül pedig többféle étkezési szokás van (pl. ketogén, low-carb, IF...)


Nagyon érdemes kivizsgáltatni az emésztésedet is, mert az immunrendszer 90%-át a bélflóra adja, ha az rendben van , sokkal könnyebb fogyni és egészségesnek maradni. A sok zöldség (a rostok, prebiotikumok miatt is), az ásványi anyagokban gazdag ételek (máj, lazac, tojás) is szuper segítséget jelenthetnek.

2019. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

40 felett megborulnak a női hormonok, ez sok esetben a többi endrokin szerv működését is érinti.

Bár az orvosok ezzel mit sem törődnek, érdemes pajzsmirigy hormonvizsgálatot végeztetni, valamint inzulinrezisztenciát is vizsgálni, mert ez a kettő kéz a kézben jár és az elhízás okozói.

Ezeket csak szakorvos írhatja ki, ha kiírja, ugyanis sok orvos śzarik a panaszokra "ne egyél annyit" ennyi az okos orvosi tanács.

Tehát, ha ad is beutalót a körzeti orvos szakorvoshoz, hónapokig vársz egy belgyógyászhoz és akár fél év egy endokrinológushoz időpont. Ez utóbbiaknál, a jóknál, akik törödnek veled és magánnál is ennyi a várakozás.

Tehát, ha van pénzed, csináltasd meg ezeket a vizsgálatokat és a kész leletekkel keress egy jó magánorvost.

Pajzsmirigyes, 48 éves vagyok, hidd el tudom miről írok.

2019. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
42 évesen 160cm ás 94 kiló voltam. Azt hittem ez a korral jár. De annyira zavart, hogy kövér vagyok, hogy életmódot változtattam. Eljártam konditerembe, és az étrendemet is átalakítottam. Jelenleg 46 éves vagyok. 160 cm és 61 kiló. Izmosan nőies. Szóval nem törvényszerű.
2019. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem törvényszerű. Én 40 évesen változtattam meg az étrendemet, mozogni azelőtt is kb. ugyanennyit mozogtam, csak kicsit máshogy (régebben csak tornáztam, most súlyzózok is). Voltam már 65 kg is, most 44 évesen 53 kg vagyok, 163 cm-hez.

Utólag rájöttem, hogy valószínűleg IR-es vagyok (voltam?), ezért nagyon vigyáznom kell a szénhidrátokkal. Régebben enyhe pajzsmirigy-alulműködésem is volt, ez is rendeződött, gyógyszerek nélkül.

2019. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 berryshake ***** válasza:
78%
Az a gond, hogy a kor előrehaladtával csökken az izomtömeg és az alapanyagcsere, általában az aktivitás is, így ugyanolyan életmód és táplálkozás mellett természetesen megindul a hízás. Emellett, ahogy az előttem válaszolók is írták, a hormonrendszer is kicsit összezavarodik ilyenkor.
2019. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Anyukám 50,soha nem sportolt,nem nagy étvágyú ,de eszik rendesen. Full vékony,rengeteg fiatl megirigyelhetné vékonyságát. Annyi,hogy fenéktájékon már kezd rendesen látszódni ,hogy nem edz :D
2019. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!