Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vélemény erről az étrendről?

Vélemény erről az étrendről?

Figyelt kérdés

No, gyorsan összefoglalom, abbahagytam egy gyógyszert ami brutálisan hizlal és felszedtem miatta jó adag pluszt, így hogy nem szedem, nincs már ilyen abnormális farkaséhségem, bele is vágtam egy diétába, kb két hete, sok fehérje, normál zsír, alacsony szénhidrát, a kalóriákat nem irkálom, de odafigyelek azért. Már most látszik is az eredmény, de érdekelne a véleményetek.


Zömmel hús/hal (csirke, nyúl, sonka, hering, tonhal, surimi, ilyesmik), főtt tojás, némi tejtermék és proteinkiegészítők adják a lényeget, ezek mellé savanyúságok (savanyú káposzta, saviuborka, gyöngyhagyma), némi nyers vagy párolt zöldség (egyáltalán nem szeretem őket de gondolom muszáj, szóval letolom), egy ideig gyümölcsöt is ettem kb kétnaponta de azt végleg ki akarom iktatni, nagyon esetleg heti egy alma vagy narancs (belefér?).



Ez a mai kaja eddig (délben keltem és fenn leszek reggelig, szóval kicsit el vagyok csúszva):



I. egy grill csirkecomb (bőr nélkül), kb 15 deka nyers zöldség (paprika, uborka, káposzta)

+ egy biotech zero bar proteinszelet


II. a másik grill csirkecomb a maradék zöldséggel

+ egy cukormentes joghurt (75 kcal)


III. 85g füstölt sonka (100 kcal)



Egyáltalán nem vagyok éhes, de később lehet, hogy bedobok még egy tojást vagy pár szelet ruszlit, esetleg egy kis savanyú káposztával. Vagy egy proteinturmixot. Vagy gőzöm sincs, de gyanítom a mai még kevés szóval majd kell még valami, nehogy 1200 kcal alatt legyek.


Ilyesmiket tervezek a jövőben is, észrevételek, javaslatok, mit hanyagoljak vagy esetleg adjak az étrendhez?


Vitaminokat, rosttablettát szedek amúgy.



2019. febr. 27. 23:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

kiegészítés:


IV. Egy proteinturmix (108 kcal)


Továbbra sem vagyok éhes, de ezt még betolom.

2019. febr. 28. 03:05
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rossz így. A túl sok fehérjét használja a szervezeted üzemanyagként.

Vagy alacsony zsírtartalmú diétát csinálj, vagy alacsony szénhidrátosat(ketogén). Amit te csinálsz az alacsony szénhidrát és zsír. 1200 kalória pedig nagyon kevés ha férfi vagy(nem derült ki).

2019. febr. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem nagyon a zöldségeket, de én úgy csináltam, hogy ebédre zöldségleves, plusz párolt/grill husi basmati rizzsel, vagy bulgurral. vacsora pedig sonka-tojás-parika-paradicsom. Így elég kiadós a napi kaja és minusz 17kgnál tartok, plussz edzés természetesen.
2019. febr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Még kihagytam, hogy reggelim mindig fehér joghurt, amibe natur zabpelyhet rakok, és a gyümölcsöt tízóraira eszem, banánon és szőlőn kívül bármit.
2019. febr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Második: harmincas nő vagyok ülőmunkával, az 1200 a minimum, nem jött össze tegnap ennyi, de azért többet eszek általában, nem volt nagy étvágyam tegnap. A ketóval az a baj, hogy inkább azért a soványabb húsokat, halakat szeretem, alkalmanként a sonka, szalonna is jöhet, csak nem bírnék azon megélni, túl tömény nekem, szóval inkább a szénhidrátszegényet lőttem be, a CH hozta rám a sok plusz kilót. Fehérje meg hogy ne az izmaim sorvadjanak.


Harmadik: A joghurt zabpehellyel jól hangzik, meg a grill és párolt husi is, a bulgur és a rizs, hmm, nem annyira a kedvenceim, meg nem vagyok valami leveses típus. Gyümivel bátrabb leszek azért, de nem napi szinten, fruktózzal csínján akarok bánni.

Gratulálok a fogyásodhoz amúgy, szép munka!

2019. febr. 28. 11:52
 6/16 A kérdező kommentje:

A mai egyébként


I. három nagy szelet ruszli, két főtt tojás


II-IV fél kiló sült nyúllapocka sok savanyú káposztával


A vacsit még ki kell találnom, zsírosabb cucc kéne ezek szerint, következő bevásárláskor szerzek majd valamit (ma nem megyek boltba)

Zabpelyhem meg ilyesmim nincs itthon.

2019. febr. 28. 12:04
 7/16 A kérdező kommentje:

Választéknak ami van még itthon, amit a mai tervezethez hozzádobhatok: tojás, tej, surimi rudak (nem sok), chilis tonhal, ruszli (nem sok), proteinpor, még egy proteinszelet (ilyen zero bar), savanyú uborka, gyöngyhagyma, trappista sajt, füstölt sonkaszeletek, és asszem ennyi.



Mit érdemes majd vásárolnom, hogy jobb legyen az étrendem?

2019. febr. 28. 12:20
 8/16 anonim ***** válasza:

Én írtam a 2.és3.válszt,ugyan így vagyok, 29 éves nő irodai munka. A szénhidrát is kell a szervezetnek, de nem mindegy milyen, mennyi és mikor.

Vacsira a tonhal is tökéletes csak úgy magába vagy zöldségekkel, vagy esetleg főtt tojás és sajt.

2019. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Proteinporból szoktak palacsintát is sütni reggelire, vagy sósan valami husival megtöltve, vagy édesítővel túróval megkenve isteni finom.

Amit még szoktam, hogy veszek mirelit zöldségkeveréket, készítek házi majonézt rá(1 tojás sárgája, olívaolaj, kikeverem, só, bors) plussz főtt tojás, és azt eszem a húshoz.

2019. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor vacsira tonhal, egy-két szelet sajt meg savanyúság (sima zöldségből kifogytam).


Veszek majd zabpelyhet és abból egy keveset reggelire beiktatok proteinturmixszal, mondjuk minden második nap (?), az elvileg fedezni fogja a szénhidrát-szükségletet valamennyire bár nem tudom CH-szegény diétánál mennyire megengedett.

Amúgy nem tudom miért, de amióta abbahagytam azt a hülye gyógyszert, nem hiányzik a szénhidrát, se a kenyér, se a tészta, se krumpli, se semmi. Elvagyok húson-halon-tejterméken.


Nagyon balf_sz vagyok sajnos, az életbe nem sikerült ehető palacsintát készítenem még. Vagyis ízre még oké, de mindig vagy szétment, vagy túl vastag lett.


Viszont a túró jó ötlet, veszek holnap, steviám van, azzal gondolom jó lesz édesíteni.

2019. febr. 28. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!