Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnek lefogyni 5-7 kilot?

Hogyan tudnek lefogyni 5-7 kilot?

Figyelt kérdés
Szoval szeretnek fogyni kb 5-7 kilot nyarig.Olyan tanacsokat varnek, ami megvalosithato hatom kisgyerek es kb nulla szabadido mellett :).Harom honapja szultem, sajnos nem szoptatok, igy barmi johet. Igyekszek kevesebbet enni, de egyelore semmi eredmeny. Kulon fozni es par percnel tovabb tornazni szinten alig lehetseges a gyerekek mellett. 161 cm vagyok es 59 kg ami a hasamon a legszembetunobb. Minden tanacsot szivesen meghallgatok foleg hasonlo helyzetben levo anyukaket, akiknek sikerult lefogyni.

2019. márc. 7. 10:34
1 2
 1/19 SZücsöm ***** válasza:
48%

1. Kalória deficitbe kell menned 7000 kalória minusz az 1kg fogyás és napi 1000 kalória deficit az amit még egészségesnek mondanak azaz ha normális étrendre állsz át akárheti 1 kg-t is fogyhatsz . Itt számolhatsz: [link]


2. Makró tápanyagot is figyelned kell azaz fehérje,szénhidrát,zsír Erre azért kell figyelni mert nem izomból akarsz lefogyni gondolom hanem zsírból. Fehérje bevitel=2g/testsúly minimum. Szénhidrát bevitel=2g/testsúly maximum. Zsírból se szabad sokat mert 1g zsír 9 kalória (míg 1g fehérje ész szénhidrát csak 4).


3. A bevitt tápanyagnak minőséginek kell lennie. Szénhidrát pl: barnarizs, teljeskiőrlésű termékek főleg a zabpehely,puffasztott rizs főleg ha barna is van benne. Fehérje pl: csirke/pulykamell filé halak, zsírszegény túró natúr joghurttal. Eszenciális zsírsavak pl: dióbél,avokádó,

Továbbá napi 1 gyümölcs és zöldség(főleg brokkoli). Minimum 2 liter víz fogyasztása.


Cukrot teljesen elhagyni :csokika,sütike,gumicukorka,chipsecske. Helyette lehet: 0%-os édesítőszer, palacsinta fehérje por, fehérje szelet stb


Glutént nagyon lecsökkenteni:búzalisztből készült termékek elhagyása azaz szinte minden normál péktermék elhagyása. Helyette: teljes kiőrlésű termék annális jobb a puffasztott rizsek (főleg amelyikben van barna) extrudált kenyerek. (Ezekből a helyettesítőkből se lehet sokat enni hisz sok bennük a szénhidrát csak minőségiek mivel kevés gluténnal és kicsi glikémiás indexel rendelkeznek)



4. Nem feltétlenül van szükséged edzésre (csak erősen ajánlott) hisz a fogyás/Szálkásítás kb 95 százalékban az étrendtől függ. Anyi a különbség hogy így kevesebbet ehetsz mintha edzenél + nem fog az izomzatod fejlődni és elmaradnak a pozitív élettani hatásai a mozgásnak.


5. Lényegében ha az edzést is és a magadra főzést is kiakarod lőni akkor hozzá se kezdj mert míg az edzést kihagyhatod a célod eléréséhez de az új étrendet semmiképpen (És nincs olyan csodaszer ami megoldaná a problémát). Én lényegében 3 és fél hete kezdtem el szálkásítani és már 3 és fél kiló minusznál járok mindezt úgy hogy a fizikai teljesítményem eddig nem csökkent.(azaz ez eddig zsír volt amit leadtam.)


Elsődlegesen ez az új étrendem nek köszönhető azaz anak hogy kiszámoltam mennyi kalóriát vihetek be ezt átvittem makró tápanyagokba a makrót meg átszámoltam az egészséges/"diétás" ételekbe. Lényegében: zsír csökkentett túrón natúr joghurton, teljeskiőrlésű zabon, barnarizsen, puffasztott rizsen(van benne barna) tojáson, brokkolin, csirkemell filén, + táplálék kiegészítőkön élek (fehérje,zsírégető,Lkarnitin,multivitamin,aminó)+ napi 1 gyümölcs,zöldség,dióbél


Édesség gyanánt én heti 1 szer eszek fehérje palacsintát(scitec túrós,narancsos), zsírszegény túróval 0 kalóriás édesítővel, + heti 2 szer fehérje szeletet.


Persze én e mellé rendszeresen edzek de nekem nem csak a fogyás a célom így te ezt a részét végül is kihagyhatod max kevesebb kalóriát szabad bevinned.


Végezetül tehát ha te nem vagy hajlandó ilyen áldozatra hogy átállj egy ilyen étrendre akkor nincs értelme elkezdeni. Bár főzni nem kell sokat (csirkemell filé a brokkolival + barnarizs) de a saját étrendedre akkor is költened kéne és le kéne mondanod a junkfood-ról is.(csokika,sütike,gyorskaja,átlag péktermék,normál tészta stb) És a célod elérése után se álhatnál vissza a szemét evésére hisz akkor szép lassan visszahíznál az eredeti állapotodba.


Amúgy persze lehet enni saját készítésű diétás hamburgert,sültkrumplit,rántott csirkét,csicsókapürét(ugyanolyan az íze mint a krumplipürének) stb csak ezek szintén + diétás/egészséges alapanyagok +idő az elkészítésük.


Végszó: Döntsd el hogy hajlandó vagy e az áldozatra a jobb alakért.

2019. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 SZücsöm ***** válasza:
0%
Ja azt elfelejtettem hogy napi 5ször 6szor kéne enni és min 2 óránként max 4 óránként kéne. Én próbálok 3 vagy 3 és fél óránként étkezni ami néha átmegy 4 be.
2019. márc. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Fehérjéből nem kell olyan sok, ha nem sportolsz intenzíven. 1-1,5 g/testsúly kg elég.
2019. márc. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Huhh, koszi, ez nagyon komoly volt, sok hasznos info :)
2019. márc. 7. 13:18
 5/19 SZücsöm ***** válasza:
48%
A 2g még az intenzív edzés hiánya mellet se árt sőt ajánlott. Hisz attól mert még nem edz, ugyan úgy elkezdheti pusztítani az izomzatát diéta közben ha a szervezete úgy dönt hogy kevés neki a protein. Én eddig legalábbis a női fogyási/diétás cikkeknél is 2g-t olvastam. És úgy vagyok vele amúgy is hogy jobb félni mint megijedni. Inkább legyen biztos a "tiszta" fogyás.
2019. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 SZücsöm ***** válasza:
48%
Nincs mit. Mint ahogy írtam én is most kezdtem el a "diétát"/szálkásítást 3 és fél 4 hete. 85.3 kg osan kezdtem ma pedig 81.8 at mértem reggel. Szóval amit írtam az eddig nekem bevált. Hozzáteszem nekem sincs túl sok időm, Munka,Iskola,Edzés,tanulás.
2019. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsd el, hogy nemrég szültél, még több hónap mire regenerálódik a tested és visszaáll a hormonháztartásod.

Nem azt mondom, hogy ne figyelj oda magadra, de csak óvatosan.

2019. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igazabol szerintem meg a hormonok is ludasok,h.nem kezdtem fogyni, mert pl.ugyanennyi kaja es mozgas mellett sikerult fogyni, viszont legalabb fel evvel szules utan indult meg a folyamat, gondolom, akkorra allt vissza minden a helyere.
2019. márc. 7. 14:14
 9/19 anonim válasza:

Szia! Én majdnem így állok (162 cm 58 kg) csak már régebben szültem. Nyáron lementem 56 kg-ra. Nem nagyon számolgattam, csak nem ettem édességet, csak minimális cukortartalmú proteinszeleteket és nem volt gyerek maradékának bezabálása sem. Tudom, hogy a dinnyét egyesek nem ajánlják, de nekem sokat segített, hogy ehettem olyat, amit szeretek és segített. Nyilván nem mindegy hogy mellette még mit eszik az ember.

Mindehhez csak heti egyszer tudtam kondizni.

Szinte még most szültél. Tudom jön a nyár, de szerintem magától is fog még elmenni ebből.

Ha csak a kajára odafigyelsz az is rengeteget jelent!

2019. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Bírom amikor valaki 3-4 hét után szakértőnek gondolja magát. Ha utána olvasol orvosi szaklapokban, dietetikusok által publikált írásokban, a 2 gramm fehérje élsportolóknak ajánlják akik napi 2-3 órát edzenek. A napi 6-7 evés sem mindenkinek egészséges, mert valakinél pont az basztatja az inzulin szintet folyamatosan.
2019. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!