Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy valaki amiatt...

Létezik, hogy valaki amiatt hízik, mert nincs rendben a párkapcsolata, folyamatos lelki terrorban él és a szervezete mintegy falat von maga köré védekezésképpen?

Figyelt kérdés
Sógornőmről van szó, aki normális étkezès, mindennapi sport mellett folyamatosan hízik. Orvosi vizsgálatok szerint minden rendben van és emiatt az endokrinológus most már azt is javasolta neki, hogy menjen el pszichológushoz, hátha valamilyen lelki eredete van ennek a hízásnak. Tudom, hogy a férje minden csak nem mintaférj és családapa. Titkolja, de időnként kibukik belőle és nekem zokog. Fizikailag nem, de lelkileg gyötri a férje.
2019. márc. 9. 12:33
 1/5 anonim válasza:
72%
A stressz akadályozhatja a fogyást, igen.
2019. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs kalóriatöbblet, nem tud hízni. Viszont a stressz miatt könnyedén ehet túl sokat, úgy, hogy észre sem veszi.
2019. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Normális étkezés" mellett is be lehet vinni túl sok kalóriát, illetve lehet, hogy nem figyel oda a makrókra és a minőségi tápanyagokra, csak eszik, ami éppen van. Ha figyeli a kalóriákat, és be is tartja a keretet, akkor is lehet, hogy pl. túlnyomórészt szénhidráton és/vagy egészségtelen ételeken él.

A stressz (magas adrenalin- és kortizolszint) befolyásolhatja az anyagcserét, lehet ennek is köze hozzá. Az endokrinológus ezeket is megnézte?

Illetve egy saját tapasztalat: az én endokrinológusom úgy vélte, hogy 4,0 alatti TSH teljesen normális (valóban, a normál tartomány felső határa ennyi). Később egy másik orvos mondta nekem, hogy igazából 2,0 alá kellene levinni, és neki lett igaza.

2019. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Javasold neki a válást, mert magától nem javul meg a helyzete.
2019. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt.

Az endokrinológus nagyon alaposan megvizsgálta. Laborvizsgálat során az adrenalinszintet is vizsgálták és még valamit, aminek a neve nem jutott eszébe a sogornőmnek amikor kérdeztem.

Az eredmények nem jók. Gyógyszerezés helyett javasolta azt a doki, hogy alapos beszélgetés egy szakemberrel is segíthet már neki.

2019. márc. 9. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!