Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ennyi kövér ember...

Miért van ennyi kövér ember manapság?

Figyelt kérdés

Teljesen normális manapság, ha valaki kövér, pedig nem esztétikus és rengeteg betegség okozója.


Miért van manapság ennyi kövér?


Megértem, ha valaki beteg és nem tehet róla. Na de ennyi beteg ember nem létezik! Vagy ennyire megugrott volna a számuk?



2019. márc. 10. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
A technologia fejlődése miatt. Külföldön élek, a fiatal lányoknak az az életuk hogy insta, sc storyba posztoljak hogy agyban fekszenek, es lefotoznak egy pizzat, meg netflixet. Hát, értem miért ennyire dagadtak, igénytelen a boruk, es 2 kilo smink kell rajuk.
2019. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mozgásszegény életmód, stressz, rossz étkezési szokások (mit eszik) és lehetőségek (pl. ebédelni sokan nem tudnak jót és nyugodtan, ha dolgoznak, ha akarnak, akkor se)
2019. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1


Én is külföldön élek, de szerintem nem rosszabb itt a helyzet. Egyformán rossz mindenhol...



#2


Az oké, de régebben nem így volt? Na meg pl sok kisgyerek, iskolás is el van hízva, nekik meg azért van idejük...

2019. márc. 10. 17:18
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Időhiány és pénztelenség.


Melyik az olcsóbb és gyorsabb? Otthon párolgatni a zöldséget meg a csirkemellet, vagy beülni a mekibe megenni egy sajtburgert+ sültkrumplit?

2019. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Plusz egyre elfogadóbbak is az emberek. Régen a kövérket nyíltan szekálták. Ma ez a legtöbb helyen egyáltalán nem jellemző.
2019. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: nem, régebben nem volt ennyi ülőmunka + az iskola sem ideális közeg a normális étkezéshez. Mondjuk 2 óra közti szünetben a menzán behabzsolni valamit vagy ha azt nem akarod, akkor lopva enni a füzet felett egy szendvicset, az minden, csak nem ideális, szerintem...
2019. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

" Az oké, de régebben nem így volt? "

Nem így volt. Én a 70-es évek végén, 80-as évek elején voltam gyerek/ tinédzser.

Annak idején étterembe csak akkor ettél ha a család 5 évente eltudott menni pár napra nyaralni a Balatonhoz. Strandon is a szülők vitték az előre becsomagolt szalvétákba ( ami sokszor beszínezte, vagy beleragadt) szendvicseket, és azt ettük. A napon felmelegedett paradicsommal együtt. Ha a szülőknek jó kedvük volt akkor kaptunk fagyit. Inni meg ott volt a csapvíz.

90-es évek elején kezdtek nyílni a mekik, ahová nagy ritkán ment az ember. Étterembe nem nagyon jártunk, mert otthon minden nap főztek valamit.

Mi gyerekek meg az időnk nagy részét ha nem a suliban töltöttük akkor lent az udvaron/játszótéren stb.


Ma meg mindenki étteremben eszik, meki, burger king stb. Ma a gyerekek, fiatalok annyira sem mozdulnak meg, hogy a szemetet kivigyék a ház elé. Otthon ülnek a gép előtt. Semmi mozgás.


A nagy lustaság, a rossz étkezés az oka annak, hogy sok kövér ember van.

Én Angliában élek, és itt ha valaki kövér azt teljes mértékben elfogadják. Nekem bizony meg kellett tanulni, hogy ne mutassam ki a döbbenetemet vagy a kiakadásomat amikor látok egy tizenéves fiatal lányt aki nincs még 18 éves sem, de 100 kilósan toppan, miniszoknyában riszálva megy az utcán. Azon sem lepődök meg amikor a meki mellett elmegyek, és szó szerint sor van, bent meg a pici gyerekeket is akik már kövérek, mekis étellel tömik.

( de a pórázon a gyerek látványa még 12 év után is ledöbbent)

2019. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Egy tanárommal épp erről beszélgettünk. Az ő idejükben (nyilván) nem volt az, hogy egész este telefonoztak és játszották a számítógépen, hanem az udvarra jártak nap mint nap játszani és ott sokat mozogtak.

Nem volt ilyen óriási gyorskaja kínálat és nem is költötték ilyenekre a pénzt.

2019. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkinek ment a zöld kéz!


De pár dolgot nem értek...


1. Szerintem (pedig külföldön élek 7 éves korom óta és nekem nem fáj speciel megvenni egy McMenüt) nem olcsó a gyorsétterem. Pl. Most nézem, hogy Magyarországon egy sajtburger 300 Ft körül van. Na most ebből egy borzasztóan kevés. Legalább 2-3 kell, és már 900 Ft körül vagyunk. Ez egy ebéd, aminél még csak nem is degeszre eszi magát az ember.

Még hogy itt emiatt elhízottak az emberek, oké. De Magyarországon? Borsodi egyébként a családom és ott nem épp gazdag emberek vannak, mégis sokan el vannak hízva.

Igazából sokkal olcsóbb otthon főzni szerintem, mintha mindig gyorsétterembe menne az ember.


2. Én is a szabadban töltöttem a gyerekkorom, de ez tényleg ENNYIT számít? Mármint, manapság pl rengetegen járnak edzőterembe. Az intenzív mozgás (gondolom), legalábbis intenzívebb mint a játszótéren hintázni, focizni stb...

"Ma a gyerekek, fiatalok annyira sem mozdulnak meg, hogy a szemetet kivigyék a ház elé. Otthon ülnek a gép előtt. Semmi mozgás." - ez mindenesetre igaz szerintem, a mai gyerekek nagy része ilyen. De ez ennyit számít? Felállni és kivinni a szemetet?


3. Oké hogy elfogadott(abb) a kövérség, de ettől nem hiszem hogy bárki is az akar lenni, mert továbbra se nagyon vonzó. Legfeljebb kevésbé akár lefogyni ha már úgyis kövér, ez mondjuk igaz..


+1. A pórázon lévő gyerekek számomra is durvák. Nem Angliában élek, de szokott a villamoson ugyan abban az időben mint én egy angol nő utazni, és ő így viszi mind a 2 gyerekét. Először köpni nyelni nem tudtam :D



Bocsi az értetlen érvelésemért, de ezek tényleg érdekelnek. Őszintén vagyok ilyen értetlen :D

2019. márc. 11. 07:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

" De Magyarországon? Borsodi egyébként a családom és ott nem épp gazdag emberek vannak, mégis sokan el vannak hízva."

- Otthon a rossz táplálkozás az oka. Vidéken egy házban nagyobb eséllyel eszel egy jó nagy adag nokedlit, disznópörkölttel, mellé 4-5 szelet kenyeret tunkolni, és persze ne hagyd ki nagyi almás pitéjét sem.

Nem hiszem , hogy bárhol is elém raknának egy kalóriát, és makrót kiszámolva salátát, mellé natúr sült halat.

Az étkezés járul hozzá legjobban az elhízáshoz.

Bizonyos kor után meg eleve megváltoznak a hormonjaink, és gyorsabban hízunk.


"Én is a szabadban töltöttem a gyerekkorom, de ez tényleg ENNYIT számít?"


Igen, sokat számít. Aki szabadban mozog az kalóriát égett el, vagyis akár fogyhat is. Gyerekek a szabadban órákig képesek rohangálni, ugrálni, mozogni. Rengeteg kalóriaégetés. Felnőtt ember 1 órás sétája 300 kalóriaégetést jelent. Igen járunk edzőterembe, de azt tudatosan tesszük, és aki odajár, az nagy eséllyel figyeli az étkezését is, így ha kövér, akkor fogyni fog. Legtöbben ott nem kövérek.

" Otthon ülnek a gép előtt. Semmi mozgás." - ez mindenesetre igaz szerintem, a mai gyerekek nagy része ilyen. De ez ennyit számít? Felállni és kivinni a szemetet?"

Igen, számít. Egyrészt mint korábban írtam nincs kalóriaégetés ha nem mozog. Arról nem is beszélve, hogy gép előtt ülve legtöbben nassolnak. Chipsek, csoki, megeszek 2 szelet szendvicset stb. Sok kalóriát bevisz, de nem égett el semmit. Ez vezet az elhízáshoz. A másik, hogy miért számít az, hogy a gyerekek ezt szokják meg, és ellustulnak. Egyszerűen képtelen lesznek élni. Mert az nem élet, hogy a gép előtt ül éveken át, és játszik.

" Oké hogy elfogadott(abb) a kövérség, de ettől nem hiszem hogy bárki is az akar lenni, mert továbbra se nagyon vonzó. "

Mindenkinek megvan a saját véleménye. Sok ember szerint nem szép és egészségtelen a kövérség. Sokan az ellenkezőkére voksolnak. Nekik szép, és egészségesnek tartják. Van aki úgy érzi + 30 kiló túlsúllyal egy dögös nő, míg más nő azt hiszi ha 35 kilós akkor ő a dögös. Nem vagyunk egyformák, és el kell fogadni, hogy mások az ízléseink. Ezért kár is vitatkozni. Egyébként tudtad, hogy van egy ország ahol a kövérség az ideál? Minél kövérebb a nő annál szexisebb, szebb, és kelendőbb a férfiak szemében. Ugyanis ott a kövérség a termékenységet, szépséget, egészséget jelképezni. A fiatal lányokat szó szerint folyamatosan etetik, hogy hízzon. (így férjhez tud menni jómódú férfihez.


Csak egy kis történet. 2 éve voltunk a párommal Thaiföldön nyaralni. Akkor még mindketten elhízottak voltunk. (nem durván de volt vagy 20 kiló felesleg mindkettőnkön) Szóval egy piacon vásárolgattunk, és pólókat akartunk venni. A thai eladó persze próbálta rénk tukmálni, de a párom mondta, hogy köszi, most nem vesz, mert még van 3 hetünk, így körbenéz máshol is. Az eladó kérdezte, hogy Bangkok után hova megyünk. Mondtuk, hogy melyik szigetre. Erre a pasas: ÓÓ igen, ismerem. De ott sokkal drágább lesz minden mint itt. Tudod miért? Mert az itteniek rád néznek, és azt látják , hogy Húú de nagy ember, biztos gazdag. Csak a gazdagok ilyenek..

Nos Thaiföldön és Vietnámban is, meg a legtöbb ázsiai országokban a kövérséget párosítják a gazdagsághoz. Szerintük aki kövér az pénzes. ( azóta lefogytunk egyébként)

2019. márc. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!