Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cottage cheese mennyire jól...

Cottage cheese mennyire jól illeszthető be egy egészséges, diétás étrendbe?

Figyelt kérdés

Light változatot szoktam venni, nagyon szeretem, önmagában, vagy zöldségekkel, esetleg puffasztott rizzsel, abonettel eszem.

Egészséges ez így ilyen formában? Lehet belőle baj, ha nagyobb mennyiségben fogyasztom? Ez max. napi 2 pohár, azaz 2x200 gramm.


2019. márc. 14. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, nekem terhességi cukorbetegségem van éppen és kifejezetten ajánlották, kétpofára eszem.

Ha fogyni akarós diétát csinálsz, arra is teljesen jó, hasonló, mint a túró, hogy sok benne a fehérje, kevés a szénhidrát... Ha a light-ot veszed még zsírszegény is (erre nekem nem kell figyelnem). Mondjuk én puffasztot rizst nem ennék, az üres szénhidrát, de egyébként a cottage cheeset egyed nyugodtan.

2019. márc. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is egészséges, évek óta eszem. Nekem figyelni kell a sótartalmat, egy 150-200 grammos teljesen ok. Ha van light, inkább azt veszek.
2019. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nektek melyik márka jön be legjobban?
2019. márc. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem szinte mindegyik ízlik, a legtöbbször a Tesco saját márkását veszem, de szeretem a Lidl-ben kapható simát, és a Milbona márkájú laktózmentes is isteni. Most pedig a kedvencem az Aldi saját márkás, 250 grammos 1 %-os terméke, mert ez egyrészt több, mint a másik fajták, másrészt nagyon-nagyon finom. )
2019. márc. 15. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Biztosan nagyon finom, meg diétás, meg minden. Csak SZERINTEM nem kellene egészségesnek nevezni. Nem is az a legnagyobb baj vele, hogy tejtermék, ami inkább nassolásra alkalmas nagy ritkán és nem táplálkozásra, hanem az, hogy az ilyen Lidl, meg társaiban árulják.

Ne áltassuk már magunkat azzal, hogy milyen egészségesen táplálkozunk, ha közben meg ilyen tartósított, mindenféle adalékokat tartalmazó élelmiszereket veszünk az üzletből.


Nyugodtan lehet enni, csak ne mondjuk, hogy egészséges.

2019. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszönjük utolsó, akkor holnaptól inkább kimegyek a panel erkélyére, megfejem a kecskémet, és abból köpülök vajat, s azt esszük majd.


Nyilván te sem boltban veszed az élelmiszert ;)

Ja, és még bemásolnám neked a Cheeseland cottage cheese-nek az összetevőit: Pasztőrözött tej, étkezési só. Hát mit ne mondjak, valóban tele van minden szarral, igaz? :)

Ne okoskodj már bele olyanba, amit nem tudsz, légyszi.

2019. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nyilván te sem boltban veszed az élelmiszert ;)"

Jól gondolod, nem a boltban vásárolok élelmiszert. Nem könnyű leszervezni, időbe telik, de meg lehet találni a helyi termelőket. Rá kell szánni az időt. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egyik reggel felkeltünk és azt mondtuk, hogy mától csak egészséges, bio élelmiszereket fogunk enni. Hosszú évek alatt sikerült kialakítani, de mára már nem veszünk boltból semmilyen élelmiszert.


Én is rászántam 1 percet az életemből és rákerestem erre a termékre:

[link]


"friss sajt( pasztőrözött j, tejszín, oltóenzim, tejkultúra), 5% fűszrnövény-készítmény[ivóvíz, étkezési só, ízesítők (hagymák, fokhagyma), borecet, fűszernövények (mtélőhagyma, kapor), módosított keményítő, savanyúságot szabályozó (E270), stabilizátor (E412)],"


Az is lehet, hogy ezek az "E" betűk mind egészségesek, nem tudom és igazából nem is érdekel, én csak arra akartam rávilágítani, hogy SZERINTEM ne gondoljuk azt magunkról, hogy egészségesen élünk, ha közben ilyen előre gyártott és csomagolt dolgokat eszünk.


"Ne okoskodj már bele olyanba, amit nem tudsz, légyszi"

Távol álljon tőlem az okoskodás, van itt elég ember, aki nálam sokkal okosabb.

2019. márc. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebben a fűszeres verzióban valóban van E, de amiről én beszéltem, a natúr verzióban semmi ilyesmi. És más márkáéban sincs. Bőven lehet kapni a boltban olyan dolgokat, amik nincsenek telerakva rossz dolgokkal. Egy szimpla túróban sem találsz többnyire semmi oda nem való dolgot. Meg a natúr joghurtban, és társaiban. Az ízesített dolgokat mindig elb*sszák, azt tudjuk.

Nekem aztán mindegy, ki hogy éli az életét, de azért ne tartsuk már (tájékozatlanul) ördögtől valónak az összes boltban kapható élelmiszert.

2019. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!