Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem sikerül a fogyás?

Miért nem sikerül a fogyás?

Figyelt kérdés

17 vagyok és 158cm 58kg.

Három hete megváltoztattam az étrendemet.

Mindennap 3liter vizet iszok, először az időszakos böjt miatt fél háromkor rizst eszek babbal vagy párolt zöldséggel este pedig teljes kiőrlésű kenyeret humusszal meg paradicsommal,közben esetleg egy almát vagy egy banánt.

Húst nem eszek.

Az anyagcserém javult,edzeni járok egyszer 2 órát a többi napon csak 20 percet naponta youtubeos videókkal.

Érzem, hogy izmosodtam, viszont felette van egy adag zsír ami sehogyan sem megy le és kilóban sem fogytam SEMMIT..

KEZDEM FELADNI



2019. márc. 14. 20:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
26%
Könyörgöm 3 hét után mit vársz??
2019. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Thoughtful ***** válasza:
70%
Legyél türelmesebb ha erzed h izmosabb vagy akkor azert nem ment le a súlyod mert az izom nehezebb mint a háj. Hájból tuti ment le csak valszeg te nem látod, nem veszed észre
2019. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel, próbálkozz addig, míg sikerrel jársz. Nekem 13 évembe került elérni és megtartani egy ideális tömeget, de megérte a sok próbálkozás. :)

Ki kell tapasztalnod, mely ételek előnyösek számodra fogyás szempontjából. Az időszakos böjt jó módszer lehet, egy időben én is kétszer ettem egy nap (főleg rizset, zabot, zöldséget, gyümölcsöt) egész jól működött, tán a mai napig csinálnám, ha nem akarnék mindenképp kávézni felkelés után, azt meg éhgyomorra nem kéne.

Nem biztos, hogy az esti kenyér jót tesz neked, van akit komolyan gátol a gluténfogyasztás a fogyásban, még kevés kalória bevitele mellett is (én sem nagyon tudtam esti kenyerezés mellett fogyni, még 1000 kalóriás napi egyenleg mellett sem). A hüvelyes zöldségek (hummusz, bab) is gátolhatják a fogyást (nálam is, még a zöldbab is). Ha már mindenképp kenyeret szeretnél enni, tehetnél rá avokádókrémet, padlizsánkrémet, zakuszkát stb, a változatosság is fontos minden étrendben.

Továbbá a gyümölcsök közül se biztos, hogy a megfelelőket fogyasztod, vannak elméletek melyek szerint egyes gyümölcsök jobban segíthetik a pajzsmirigy működését, nálam az ananász, a szőlő és a bogyós gyümölcsök bizonyultak jótékony hatásúaknak ilyen téren.

Sokan ellenzik a napi mérlegelést, számomra viszont nagyon hasznos volt, mert így tudtam kitapasztalni, milyen ételek segítenek/akadályoznak a fogyásban (természetesen a ciklushoz, emésztéshez, vízvisszatartáshoz kapcsolódó variációktól el kell tekinteni, de igenis lehet ily módon figyelemmel követni a szervezet reakcióját különböző ételekre.

Sok sikert kívánok neked! :)

2019. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Tehát egész nap szénhidrátot eszel, fehérjét nem, és azt hiszed, hogy izmosodtál, közben meg vagy lepődve, hogy nem fogysz. Arra gondoltál már, hogy ésszel csinálj valamit?
2019. márc. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ilyen ez a vegán táplálkozás. Ha elég fehérjét akarsz bevinni hüvelyesekből, magokból és gabonákból, nem tudod kikerülni, hogy ne vigyél be egy rakás szénhidrátot és a szükségesnél több kalóriát. Ha eddig nem csak növényeket ettél, hozzá kell szoknod a sok rosthoz is, amiktől akkora lehet a hasad, mint egy gorilláé. Talán ha ennél tofut és szejtánt is, amik töményebb fehérjeforrások, egyszerűbb lenne, nem kellene annyi bab és rizs, tk. kenyér.

Az IF is sokkal működőképesebb kevés ch-val és több fehérjével, zsírral. A vegánok nem szoktak időszakos böjtölni, nekik gyakorlatilag egész nap enniük kell, hogy elég tápanyaghoz jussanak.

Én a helyedben átgondolnám, mi a fontos: az, hogy ne egyél semmi "állatit", vagy hogy szenvedés nélkül lefogyj.

A 3 liter víz szerintem túl sok, amúgy sem a sok víztől fogsz lefogyni.

2019. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

3 hét??? Cica. Majd 3 hónap múlva sírj azon, ha nem megy a fogyàs. 3 hét alatt híztàl meg? Nem. Na ugye.

Amúgy meg rizs, bab tele van szénhidràttal,kenyér úgyszintén- vigyàzni kell vele. Több fehérje kellene és zsír.

2019. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Csak vegetáriánus vagyok.

Egyébként miért van az, hogyha itt valaki feltesz egy kérdést automatikusan bunkón válaszolnak rá. Vagy tehetek róla, hogy 17 évesen nem vagyok fitnesz tanácsadó. PONT EZÉRT TETTEM FEL A KÉRDÉST.

2019. márc. 15. 20:07
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem az a baj, hogy nem értesz hozzà mit egyél és mit ne, hanem hülyeség 3 hét alatt csodàt meg érdemi eredményeket vàrni és panaszkodni hogy nem fogytàl. Persze hogy nem, mert ehhez nem hetek hanem hónapok kellenek. Sok feleslegnél évek. Sőt, aki hízàsra hajlamos és meg akarja tartani a lefogyott súlyàt annak végleg tartania kell magàt a màs étkezéshez. Különben visszahízik. A fogyókúràk is ezért nem működnek, mert kúraszerűek, nem életmódszerűek.

senki nem volt bunkó. Èrtem ha vega vagy, de attól még sok szénhidràttal nem nagyon lehet fogyni.

Én se szakértő vagyok, csak tapasztalat.

2019. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyébként utàna lehet nézni neten, miben ennyi szénhidràt van.

Rizs, tészta, krumpli, fehér/ vörös bab, lencse, szója, gabonàk, pékàruk, cukor. Ezekben sok van. Hirtelen ezek jutottak eszembe. Még a borsóval is vigyàzni kell.

2019. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
OK, tehát vega vagy. Nem tudtam, mert csupa növényi ételt írtál. Akkor ehetsz tojást és/vagy túrót, sajtot. Számold a makrókat, legyen elég fehérje és valamivel kevesebb szénhidrát az étrendedben.
2019. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!