Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miben van sok rost?

Miben van sok rost?

Figyelt kérdés

Lehetőleg valami olcsó ami minden boltba van és kevés, mondjuk úgy hogy egy evő kanál elég legyen naponta ahhoz, hogy ne legyen székrekedédem.

Darált zab vagy ilyesmi?

Régebben sok zabot ettem fehérje shaek-el feláztatva. Nem voltak ilyen problémáim.

Mostmár nem veszek kiegészítőt és anélkül nem is ettem a zabot sem.

Tehát valami megoldás?

Nem vagyok egyébként semmire allergiás!



2019. márc. 15. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Joghurtban egy kanál lenmag, nekem ezt ajánlotta a belgyógyász székrekedéskor. Nem vált be, de azért mert extra keveset ettem akkoriban. De ha eleget eszel és sok zöldséget, gyümölcsöt és úgyis ilyen jellegű gondod van, akkor kipróbálhatod.
2019. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Inni mennyit szoktál(alkoholmentes dolgokra gondolok)?Mert,ha keveset,attól is lehet
2019. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
. lemaradt
2019. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha van müller a közelben ott vannak különböző maghéjak, elvileg napi 1 ek is elég, ha jól emlékszem pár száz forint. Ha nincs akkor kínaiban, bioboltokban van útifűmaghéj, az drágább(1100körül)az is elég 1 ek naponta.
2019. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenféle növényi anyagban rostnak számítanak az emészthetetlen anyagok, szállítószöveti rostok, általában a cellulóz anyagú sejtfalak. Ajánlott a savanyúkáposzta, főtt cékla és általában a zöldfőzelékek, főzeléknövények. Kefirbe-joghurtba hőkezelt búzakorpát és hasonlót lehet belekeverni.
2019. márc. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Olyan 6-8 Liter folyadékot iszok, jobbára energia mentes édesítőszereset, de nyáron egy zsugor 2 literes (12Liter) cukor mentes üdítő is lemegy naponta. Szóval szerintem erre nem lehet fogni! Alkoholt nem szoktam inni.

Enni is eszek rendesen. Egy egész grill csirke délben egy üveg savanyú uborkával és sajt, túró este! Zöldségből krumplit vagy nagyon ritkán barna rizset!

Nem is szívesen változtatnék ezen. Nem is tudom magam elképzelni ahogy zöldséget eszek magába.

Ezért szeretnék valami olyat amit unalmamban bekapok egy evőkanállal és ráiszok valamit ezzel megoldva a kellő mennyiséget celluózba, hogy ne kelljen meghalni a WC-n!


A héjas dolgok tudom, hogy jók. Korpa az csak héj, ugye? Azt lehet venni valami csomagban mondjuk egy Privát Csemege boltban?

Az megoldaná a problémámat?

2019. márc. 15. 23:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Utifűmaghèj.


Egyèbkènt nagyon sokat iszol! Nem vagy cukorbeteg??

2019. márc. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az evés mennyiségével lesz a probléma (hihetetlen ami mennyiséget leírtál ebédre és vacsorára) és azzal, hogy nem sima, szénsavmentes vizet iszol, az édesítőszerek is okozhatnak problémát.
2019. márc. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kipróbálom majd amiket írtátok, köszi! :)


Nem vagyok cukor beteg! Azért eszek ennyit, mert úgy jön ki a napi fehérje mennyiség ami kell nekem. Délben azért tűnik soknak, mert napi 1x akarok enni, de rájöttem, hogy este nem tudok este úgy jól aludni, hogy üres gyomorral fekudjek le, ezért van este sajt, túró.

Ivás mennyiség hát nem tudom sok e. Az én “sport társaim” is isznak ennyit, csak én még tetőzöm fizikai munkával is.

2019. márc. 16. 07:41
 10/13 A kérdező kommentje:
Lementünk a Privátba. Találtunk búza korpát! Egy nagyobb csomag csak 230FT volt! Konkrétan még egy csomag maradt azon kívül és a pultnál a hölgy megjegyezte, megkérdezte, hogy “mit találtunk?” :D Nem is látott még ilyet!
2019. márc. 16. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!