Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek, ami egészséges és...

Mit egyek, ami egészséges és nem vált ki undort belőlem?

Figyelt kérdés
Dietázok(életmódváltás lenne a vegső cél),mert van még kb.5 kg felesleg rajtam. De! A csirke,csirkemell már kifordul a számból,ahogy egészséges az elkészítése,úgy nekem nem finom. Zöldségek terén inkább főzelékes vagyok,soha az életben nem tudnák egy kigyóuborkát elrágcsálni,a salátákat Németországban olyan szinten megutáltatták velem (napi 3-szor kellett enni) ,hogy ha most azt kéne ennem,inkább éhenhalnék.Csirkéből amit szeretek ,az a máj. De egyébként a húsok nélkül is tökéletesen megvagyok. Az a baj,hogy már annyira ötletem sincs,hogy mit egyek,ami egészséges,hogy inkább nem eszek(mert nekem nem ízlenek ezek a "nyálcseppen párolt"húsok fűszerek nélkül(csirkénél van valami undoríto mellékíz) meg a turmixolással sűrített főzelékek...egy fos mind 😁 ) ,hanem fehérjeturmixot iszok evés helyett.Szóval várok finom ötleteket. Vidékről származom,nagyon fűszeresen,ízletesen főztünk,ez mind hiányzik és enélkül számomra az étel semmi.

2019. márc. 19. 08:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
Tojás, túró, sonka esetleg zabpehely?
2019. márc. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis házias húsleves! Csak hús meg zöldség, és még finom is. Tésztát meg krumplit ne tegyél bele.

Csirkemellből is csinálj egy jó levest. Már akkor is ehető, ha mirelit zöldsegkeverékkel meg egy leveskockával puhára főzöd. Kis tárkonnyal teljesen versenyképes családi ebéd.

A túró is jó fogyáshoz. Csinálsz egy kis kőrözöttet, betöltöd paprikába, lehűtöd, felszeleteled. Akkor is túrót eszek, ha megkívánom a nasit. Egy pici tejföl, hogy krémes legyen, édesítő, vanília aroma. Azt most hagyjuk, hogy így mennyire egészséges, de nem rosszabb, mint a fehérje por.

2019. márc. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat ☺ Túrót szoktam enni,de minden nap reggel-este már lassan az is unalmassá válik ☺ De nem adom fel,még mindig jobban lecsúszik,mint a bolti cííke azzal a fura ízzel ☺ Tésztákért egyébként sem vagyok annyira oda,azt nem igazán szoktam enni.A krumpit imádom,de tudom,hogy nem szabad. Bulgurt szoktam néha nagy kínombam.Mit ne mondjak,ha egy nem éhező elkérné,szivesen neki adnám 😀 A jó kis tocsogós,szaftos cuccokat szeretem,mmmhhhh...De az sem nevezhető dietásnak. A hüvelyesek is jöhetnének ezerrel,de azt megint nem lehet.
2019. márc. 19. 09:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden kaját meg lehet csinálni egészségesen és diétásan. A googleben írd a neve elé, hogy diétás és rengeteg receptet találsz.


Én rakott karfiolt is csinálok pulyka darálthúsból rízs nélkül natúr joghurttal a tetején, ugyanígy rakott kelkáposzta, de rakott csirkemellet is lehet csinálni, cukkini + csirkemell rétegezve, natúr, joghurttal a tetején. Én most az omlettre kattantam rá. Spenótos omlett, brokkolis omlett, sajtos sonkás omlett, zabpelyhes omlett, rengeteg variációja van.

2019. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Vadas mártás natúr sült hússal? Az is csak zöldség leturmixolva, ha diétásan csinálod.

Paradicsomos húsgombóc rizs nélkül.

Hamis székelykáposzta. (Rántás, habarás nélkül, gyakorlatilag csinálsz egy pörköltet, külön edényben, vízzel puhára főzöd a savanyú káposztát, a végén összerottyantod a kettőt két perc alatt. )

2019. márc. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Uhh köszönöm. De nagyon szeretlek Titeket ☺ Régen,kb.10 éve főztem dietásan,natur joghurtokkal,de azok a receptek vagy kezdetlegesek voltak még,vagy az én testem (akkor 100 kilós testem) érezte rossznak azokat,emiatt nem is kerestem neten ilyesmiket. ☺ Gondoltam aki rendszeresen így főz,mond nekem okosságokat . És igen,mondott. Köszönöm Nektek!
2019. márc. 19. 10:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Attol hogy diétázol nyugodtan füszerezz.

Sütőzacskoba, jó kis fokhagymás sertéscomb?

Vagy egyél halat.

2019. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem értettem, miért csak csirkét, csirkemellet lehetne enni fogyás céljából. Én eszem mindenféle húst, marhát, sertést, pulykát, halat, csirkemájat, zúzát és tojást is. A főzelékeket zabpehelyliszttel sűrítem, ezt teszek a töltött paprikába, néhány levesbe is. Salátákba fetasajtot szoktam tenni, nagyon feldobja. De ilyenkor nem szoktam gyakran enni, mert még nincs szezonja, inkább párolt zöldségeket, zöldséges krémleveseket, káposztás ételeket (a paradicsomos káposztát, székelykáposztát imádom), és a korábban említett, sok zöldséggel megpakolt húslevest. Sokféle fűszert használok, a kertemben lassan lesz friss is (oregánó, bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, metélőhagyma). Ezeket ettem akkor is, amikor 15 kilótól megszabadultam.
2019. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok ☺ Köszönöm az ötleteket ☺👍
2019. márc. 19. 12:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Miféle diétát követsz, ahol a hüvelyesek is tiltottak? Nézz utána, elég magas a fehérjetartalmuk.


Ha paleo/atkins/egyéb szélsőségesen alacsony szénhidráttartalmú diétát követsz, akkor jöhet a zsíros, tocsogós hús, csak ne krumplival :-)

Ha a WHO által javasolt egészséges táplálkozást követed (szénhidrát:zsír:fehérje arány a bevitt kalóriák 50:30:20 százaléka, hozzáadott cukor max. 5-10%, sok rost), akkor meg mértékkel fogyaszthatsz főzeléket normál rántással vagy habarással is, csak kevés rántás, sok zöldség.


Ha pontosan leírod, hogy milyen elveket kívánsz követni, akkor szerintem még több tippet fogsz kapni :-)

2019. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!