Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok mit ehetek ha...

Mit ajánlotok mit ehetek ha fogyókúrázok?

Figyelt kérdés
Már több dolgot láttam a neten de gondoltam megkérdezem nektek mi jött be és mit ajánlotok(mozarella?), és amúgy az jó ha a csirkemellet kókuszolajban csinálom vagy valahogy máshogy kellene?

2019. ápr. 1. 00:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

zottarella mozzarella + paradicsom estére


mondjuk ez így önmagában elég unalmas és kevés


keresd ki az alacsiny GI-jű ételeket, amik nem dobják meg a várcukrodat

2019. ápr. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Zabpehely, teljeskiörlésű pékáru, natúr joghurt, túró(csinálhatsz belöle krémtúrót édesítővel + natúr joghurtal, vagy kőrözöttet), mozarella, cottage cheese, alacsony szénhidráttartalmú zöldségek (paprika, uborka, cukkini, padlizsán, karfiol, brokkoli, kelkáposzta, saláták stb), tojás, csirke, pulyka, olivaolaj, kókuszolaj, alacsony cukortartalmú gyümölcsök.


Tippek:

- teflonos serpenyőbe nagyon kevés zsiradék elég. 1 kg húshoz 1 evőkanál, 3 tojásrántottájoz 1 teáskanál bőven elég.

-a natúr joghurt nagyom finom egy kis fahéjjal + édesítővel, ha nem szereted a savanykás ízét

- a csirkecomb nem olyan drága és nem olyan száraz, mint a csirkemell. Bőr nélkül sütőpapíron mindenfajta zsiradék nélkül le tudod sütni. A felsőcombról könnyebb lehúzni a bőrt, mint az alsókról.

-a rizsnek sokkal alacsonyabb a szenhidráttartalma, mint a tésztáknak, de szinte mindent meg lehet enni rizzsel is, amit tésztával ennél. Milanóit, gombapörköltet is ettem már rizzsel, tök jó volt.

-karfiolból tudsz csinálni karfiolrizst és karfiolpürét is.

-ha szereted a zeller ízét, akkor egy kis sültkrumplifűszerrel nagyon finom köretet lehet csinálni, és tökre ugy néz ki, mint a sültkrumpli, de azért a zeller jellegzetes íze megmarad. Ugyanez a cukkini tészta is. Ezeknek nézz utána a googleban.

2019. ápr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Van egy jó hírem : mindent ehetsz.

Csak a kalória mennyiség legyen annyi, hogy attól fogyni tudjál.

2019. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Azt javaslom, amit a 3. írt. Nem kell csodaszer, kókuszzsír, nem kell elhagyni mindent és mindent zöldséggel meg édesítővel helyettesíteni. Változatosan kell enni.

Ne kókuszolajat használj, hanem csökkents a zsiradék mennyiségét. Az új fajta edényekhez sokszor nem is kell. Kerüld a bő zsiradékban kisült dolgokat. Ne legyen napi nasi, süti, gyorskaja, üdítő, édesítős üdítő se. Ne egyél unalomból, megszokásból, csak mert meglátsz valamit az utcán, stb.

A kalóriákra kell nagyon odafigyelni.

2019. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért ennél egy piicivel jobban utánanézhetnél a dolgoknak ha valóban fogyókúrázni fogsz.
2019. ápr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha edzel:

[link]

[link]

Általános dolgok..:

[link]

[link]


De bármelyik oldalt olvasod mindenhol azt írják, mindenből egyél, de mértékkel..

2019. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Ne fogyókúrázz, válts életmódot. A fogyókúra csak kúraszerű, az életmód egy életre szól. Tedd rendbe az étrendedet, és kezdj el mozogni.

Zöldségek(párolt, sült nyers), húsok, ha szereted halak, tojás, mértékkel teljes kiőrlésű kenyér, olajos magvak, egészséges zsiradékok-vaj, kókuszzsír, olivaolaj, tejtermékek- sajtok, yoghurt, túró, ha bírod alacsony cukor tartalmú gyümölcsök, hüvelyesek mértékkel. Szénhidrátdús ételeket vedd vissza.

Nálam speciel havi 2 alkalommal van krumpli ebédre, és 2 alkalommal tészta) legutóbb sikerült gluténmenteset venni, amiben kevesebb a szénhidrát, 1 adag ételhez 50 gramm tészta bőven elég.

A bevitt szénhidrát mennyiségét kell csökkenteni, a zsírtól meg nem kell félni. Mehet nyugodtan a húsokból és tejtermékekből a zsírosabb fajta is akár. Nekem eszemben sincs levenni a csirkecomb bőrét se. Múlt héten többször is azt ettem:) Nem kell, hogy minden ússzon a zsírban, de használd nyugodtan ha kell.

Én (gyümölcsmentesen) ezzel az étrenddel és ezekkel a szabályokkal (saját szabályok) fogytam szűk egy hónap alatt 36 centit a körméreteimből-eddig. Még hosszú út vár rám, de nagyon megéri:) Már most sokkal jobban érzem magam, jobb a közérzetem, több az energiám, már nem vizesedik a lábam sem, finomakat eszem és nem kell koplalni mag kalóriákat számolgatni.

2019. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

A "mindent ehetsz, mértékkel" és a "csak a kalóriákra kell odafigyelni" kijelentéseket már sokszor olvastam itt, de (ebben a formában) nem értek velük egyet. Lehet, hogy beválnak pár embernél, de erősen függ attól, eddig mit és hogyan ettek, és hogyan értelmezik ezt (pl. mi a megfelelő mérték egy agyoncukrozott cukrászsüteményből?). Az nem fog működni, hogy az eddigi rossz összetételű étrend után ugyanazokat eszi valaki, csak mindenből arányosan kevesebbet, mert "úgyis csak a kalória számít". Pl. feleannyi hamburger, sültkrumpli, cukros kóla, csoki, de feleannyi a rántottából, uborkasalátából is? Aztán jön a csodálkozás, hogy már kora délutánra kimerült a kalóriakeret, közben majd éhen hal az illető.

Minél kevesebb a kalóriabevitel, annál inkább a hasznos ételeket kell előtérbe helyezni és a felesleges, üres kalóriákat kiiktatni vagy minimalizálni (kinek melyik működik jobban). Ha eddig épp csak megvolt az ajánlott fehérjebevitel, akkor azt nem szabad csökkenteni, max. jobb forrásból bevinni. Ha eddig zöldségből csak annyit evett valaki, amennyi a hamburgerben meg a majonézes krumplisalátában van, akkor több zöldséget kell enni, nyersen, párolva, levesben, főzelékben stb. A változatosság is nagyon fontos, nem ugyanazt a pár ételt enni minden egyes nap.

A legtöbb elhízott ember túl sok (finomított) szénhidrátot és feldolgozott ételt eszik, amikből könnyű többet enni, mint kellene. Ezek arányát csökkenteni kell és az egészségesebb ételek arányát növelni, odafigyelve a makrókra is. Nem koplalni, nem éhezni. Ha pedig lementek a felesleges kilók, a súlytartásra fókuszálni.

Szóval Kérdező, egyél mindenféle húsokat, túrót, sajtot, tojást (fehérje), sokféle zöldséget (vitaminok, kálium), ezekre alapozz, és igyál vizet. A többi (gabonák, gyümölcsök, olajos magvak, egyéb tejtermékek stb.) opcionális, ezekben is vannak hasznos tápanyagok, egyél belőlük annyit, amennyi az előzőek mellett belefér a kalóriakeretedbe és az ajánlott makrókba. Kókuszzsír a sütéshez tökéletes.

2019. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8: Ha az ember elkezdi számolni a kalóriákat, akkor gyorsan rájön, hogy inkább több zöldséget érdemes ennie, ha nem akar nagyon kiszúrni magával és délután háromtól lefekvésig éhenhalni. Bár formálisan megtarthatná a régi szokásait, gyakorlatilag változtatni fog.


"(pl. mi a megfelelő mérték egy agyoncukrozott cukrászsüteményből?)" Egy teáskanálnyi. Én tényleg darabokra szoktam törni vagy vágni a kekszeket, sütiket és csak egy pici ficakot eszem egyszerre. Vagy havi egy szelet. Meg lehet enni egy egészet is, mondjuk 600 kcal értékben, de akkor annak aznapra meglesz a következménye.

2019. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha az ember azért válaszol, hogy segítsen egy kérdezőnek, akkor eleve megemlíti a szénhidrátcsökkentést, így a kérdező már elkerülhet bizonyos buktatókat.
2019. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!