Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Léböjt kúrázom, viszont elég...

Léböjt kúrázom, viszont elég éhes vagyok. Hogyan mulasszam el? Hogyan ne legyen étvágyam?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 1. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Azt nem tudom de azt sem, hogy mi az értelme a léböjt kúrának. Kivéve ha vettél valami port vagy csoda italt vagy tervet hozzá akkor legalább valaki jól is járt.
2019. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Nincs semmi értelme! Egyél valamit! Ha fogyózni szeretnél, inkább diétázz. De ne sanyargasd magad feleslegesen!
2019. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 rmonika001 válasza:
40%
Ennek nem is annyira a fogyás a lényege, kitünö méregtelenítö! Krémlevesek.. de meg fogsz éhezni az után is. Elsö napokban szölöcukor mindig legyen kéznél! Elsö pár napban elöfordulhatnak kis èmelygések amig a szervezeted átáll, leesik néha a vércukor. De ez elmúlik. Kitartâst!
2019. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen leveket iszol? Én eddig kétszer próbáltam, zöldségleveket ittam minimális gyümölcstartalommal (házilag készítve) és vizet. Az csak egy dolog, hogy éhes voltam, azt még ki lehet bírni, de délutánra masszív fejfájás plusz hányinger (migrén?) jelentkezett, az már nem volt tréfadolog. Teljesen kikészültem, úgyhogy este már normális vacsorát ettem és a második alkalom után konstatáltam, hogy ez nem nekem való.

Ha csak éhes vagy, az normális. Csak ne legyél rosszul, mint én.

2019. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem valamit nem jól csinálsz, mert az igazi léböjtnél nem jelentkezik fizikai éhség, ha eleget iszol és frissen préselt levekkel telíted a szervezetedet.


Én idén már sokadik léböjtömön vagyok túl, így pár jó tanács:

az első pár napban ne menj emberek közé (próbáld meg szünetre/szabira időzíteni a kezdetet, amíg átáll a szervezeted és megszűnik a szénhidrátfüggőség, ami a fejfájást és éhséget okozhatja), a hiánybetegségek ellen szedjél + vitaminokat mellé, ne egyél szilárdat se levest, hanem csak FRISSEN préselt gyümi-zöldség leveket - ami ízlik neked, figyelj oda a szervezeted jelzéseire! És igyál, ha éhes vagy, mert valószínűleg nem fogyasztasz el elegendő tápanyagot vagy túl sokat mozogsz, amit nem szabad a léböjt alatt, hanem nyugalom kell !


Az átállás pár nap alatt lezajlik, kb a 4-5. nap után megszűnnek a kellemetlen érzések és SOKKAL jobb lesz, csak ezeket túl kell élni. De érdemes, mert az utána következő jó érzés leírhatatlan! Béke, derű, könnyebbség, energia stb. Csúcshatás! :)


De a léböjt nem mindenkinek való és ha nagyon rosszul vagy, nagyon szédülsz, heves szívdobogás stb, akkor AZONNAL hagyd abba !!


Tartós fogyásra nem alkalmas, mert az első szilárd táplálkozás alkalmával visszajönnek a leadott kilók, de "tisztításra", a test pihentetésére, az elme-szellem felébresztésére, a boldogabb közérzet elérésére kiváló a léböjt és még pl. depresszió, lábdagadás, magas vérnyomás ellen is nagyon hatásos!


Viszont kényszeríteni nem szabad se magad, se másokat - a léböjt igényének belülről kell fakadnia, különben semmit sem ér és nem is fog működni!


(Ja, és kerüld a búzafűlevet, meg a teát-kávét! Valamint amikor visszaállsz szilárdra, legyél wc-közelben.)


Sok sikert!:)



(U.i.: Privát üzenetekre nem válaszolok, köszi!)

2019. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Szerinted én mit ronthattam el? Mindent úgy csináltam, ahogy írtad. Már elég régóta nem eszem sok szénhidrátot, így szerintem ezek nem a szénhidrátmegvonás tünetei voltak nálam (azon már korábban túlestem, akkor enyhe fejfájás és fáradtság volt, ennyi). Nagyjából egészséges vagyok, korábban voltak vércukorproblémáim, de a mostani étrendem mellett nincs ilyen gondom.

4-es

2019. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismétlem: a léböjt nem való mindenkinek és a szervezet jelez, ha valami nem okés - érdemes kivizsgáltatni magad, mert más is állhat a háttérben vagy allergia akár az egyes élelmiszerekre, gyomorproblémák stb. De lelki eredetű is lehet.
2019. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, még az jutott az eszembe, hogy vegyszerezett zöldségektől is lehet rosszullét, ezért nagyon meg kell válogatni, hogy mivel léböjtöl az ember !!
2019. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!